Savaitės kultūros renginių Vilniuje rekomendacijos

Vilniuje kultūros netrūksta. Kad nepasiklystumėte tarp jos įvairovės ir nepraleistumėte geriausių ir įdomiausių renginių, portalas vilniuje.infopristato 27-osios metų savaitės kultūros renginių Vilniuje rekomendacijas.

1.RY X (AU) | Vilnius

Nemažinam apsukų ir skelbiam dar vieną išskirtinį vasaros koncertą. Patvirtinta, kad liepos 4 d. į Pranciškonų vienuolyno kiemą Vilniuje atvyks australų muzikos grynuolis RY X. Vienas įdomiausių šiuolaikinės muzikos kūrėjų čia pristatys debiutinį savo albumą „Dawn“.

Kur?Trakų g. 9/1 (Pranciškonų rūmų kiemas)

Kada? Antradienis, 20 val.

2.Nebylaus kino ciklas „Garsinės peržiūros“

Kirtimų kultūros centre prasideda nebylaus kino peržiūrų ciklas „GARSINĖS PERŽIŪROS“. Garso takelius nebyliesiems filmams kurs ir gyvai atliks šiuolaikinio eksperimentinio džiazo atstovai, „Auksinio scenos kryžiaus“ už muziką spektakliui nominantai, daugelio džiazo konkursų laureatai Mantas Augustaitis (būgnai), Simonas Šipavičius (saksofonas) ir Paulius Vaškas (gitara). Po pirmojo renginio Kirtimų kultūros centre ciklas keliaus po Lietuvos regionus.

Kur? Kirtimų kultūros centras.

Kada? Antradienis, 21 val.

3. Tarptautinis folkloro festivalis „Baltica“

Wednesday Groove - kas savaitinis, trečiadieninis groove’o mylėtojų susibūrimas Etmonų Špunka, Prohibicija, Meatballs_Vilnius, terasoje. Kiekvieną trečiadienį su vakaro šeimininkais Groove Tribe ir jų svečiais padėsime jums įsibėgėti į savaitgalio ritmą kartu reggae, dub, ska, soul, funk, downtemo, trip hop garsais Vilniaus senamiestyje pasislėpusiame kieme.

Kur? Įvairios vietos.

Kada? Liepos 4-9 d.

4. Opium Block Party

Ištisus septynis sezonus teko girdėti prašymus, pasiūlymus ir net šiokius tokius reikalavimus surengti šokius čia pat, Islandijos g. 4 kieme. Antrąjį aukštą išleidus atostogų ir prisiminus, kuo graži ir svarbi liepos 6-oji, nebelieka nieko kito, kaip liepos 5-ąją tą kiemą ir užpildyti. Kolonėlėmis, baru, jau šiek tiek vienas kito pasiilgusiais namiškiais bei atviram orui neabejingais svečiais iš artimo ir tolimo užsienio.

Kur? Klubas Opium.

Kada? Trečiadienis, 20 val.

5. The Skys @Vasaros Terasa

Lietuvos roko grupė „The Skys“ šiais metais pelnė jau trečią tarptautinį apdovanojimą. Naujasis singlas „Communication“ buvo įvertintas JAV. Dar oficialiai neišleista daina laimėjo sidabro medalį iš prestižinių "Global Music Awards". Šie apdovanojimai teikiami išskirtiniams įvairių žanrų kompozitoriams. Europinio grupės The Skys turo startas - Vilniuje.

Kur? Vasaros terasa.

Kada? Ketvirtadienis, 19 val.

6. Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje

Senojoje Lietuvos sostinėje Kernavėje susipažinsite su atkurtais priešistorės, ankstyvųjų viduramžių amatais ir gyvenimo būdu. Vyks viduramžių kovos, konkursai ir žaidimai vaikams. Koncertuos senosios muzikos ansambliai „Trys keturiose", „VISI“, Rugiaveidė su folkloro grupe „Sedula“, „Marga muzika“ (Lietuva), „ESSA“, „Javaryna“ (Baltarusija), „Sugallo“ (Vengrija), „Village Harmony“ (JAV).

Kur? Kernavė.

Kada? Liepos 6-8 d.

7. Solo Diskoteka ll

Selekcijų naktys #SOLODISKOTEKA atveria dar neištirtą grupės Solo Ansamblis narių pusę, kai muzikantai už DJ pulto dalijasi sau svarbiais kūriniais. Tai kas kartą kitokia dūmuose skendinti eksperimentinė muzikinė kelionė įvairių žanrų paribiais, paklaidinanti minimal wave - post-punk - techno garsuose.

Kur? Peronas

Kada? Penktadienis, 22 val.

8. „Tuščių narvų“ savanorių mokymai

Norinčius imtis veiksmų gyvūnų labui kviečiame prisijungti prie gyvūnų teisių organizacijos „Tušti narvai“! Pristatysime „Tuščių narvų“ veiklą naujiems savanoriams, papasakosime apie efektyvų aktyvizmą, susipažinsime tarpusavyje ir paskatinsime norinčius prisidėti svariau.

Kur? VDA (Malūnų g. 5)

Kada? Sekmadienis, 14 val.

9. Suicideboys in Vilnius

Į sostinę atvyksta brutalaus repo atstovai Suicideboys - tiesiai iš Naujojo Orleano (JAV). Rengdama turą Rytų Europoje, grupė užsuks ir į Vilniaus Loftą. Ši grupė laikoma viena iš naujos repo atšakos cloudrap pirmtakų. Per keletą metų naują stilių propoguojanti grupė pavergė milijonų klausytojų širdis visame pasaulyje.

Kur? LOFTAS.

Kada? Sekmadienis, 19 val.

10. GONSOFUS koncertas

Džiaugiamės galėdami jums pristatyti tarptautinį projektą GONSOFUS. Duetą sudaro Slovakijoje reziduojantys vengras būgnininkas Gábor Tokár bei grupėje dainuojantis, saksofonu, trimitu, sintezatoriais bei bosine ir akustine gitaromis grojantis rusų kilmės Saša Mamaev.

Pastarasis multiinstrumentalistas yra gyvenęs net 4 skirtinguose žemynuose, tad teigia turintis labai platų spektrą muzikinių įtakų iš viso pasaulio, o grupės kuriamą muziką vadina „transkontinentiniu grūvu“, kuriame galima rasti reggae, dub, hip-hop žanro atspalvių.

Kur? Balti drambliai.

Kada? Sekmadienis, 20 val.

renginiai kultūra koncertai loftas Kirtimųkultūroscentras Kernavė Tuštinarvai Baltidrambliai Vasarosterasa
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Kriminalai
Grafičių užrašais Vilniuje esančio Pranciškonų ordino vienuolyno ansamblio statinius darkę jaunuoliai laukia teismo. Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras Rolandas Jurkevičius surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje penki asmenys kaltinami turto sunaikinimu ar sugadinimu bei viešosios tvarkos pažeidimu. Vienas jų kaltinamas ir neteisėtu disponavimu narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti. Ikitei...
Įdomu!
Šv. Jono g, atsišakoja nuo Pilies g. ties Šv. Jono bažnyčia. Tai viena seniausių Vilniaus gatvių. Minima XVI a. vid. Kadaise čia būta seniausios turgavietės, kurioje stovėjo pirmoji rotušė. Čia gyveno įtakingiausi Lietuvos didikai Radvilos, Pacai, Sapiegos, universiteto profesoriai, amatininkai ir pirkliai. Jau XVI a. beveik visi šios gatvės namai buvo mūriniai, pati gatvė ir nemaža jos kiemų grįsti akmenimis, o kai kurie namai vandenį gaudavo iš Vingrių š...
Įvykiai
Kuo panašūs žmonės, gimę pirmosios Lietuvos nepriklausomybės laikotarpiu ir po 1990-ųjų? Kuo abi šios kartos skiriasi nuo savo tėvų? Sociologai, istorikai ir filosofai sutinka, kad, nepaisant amžiaus skirtumo, šalies nepriklausomybės metais gimę žmonės turi nemažai bendro. Pavyzdžiui, jaučia didesnį pasitikėjimą savimi ar turi labiau išreikštą liberalumą, palyginus su žmonėmis, augusiais priespaudos metais.   Svarbi aplinkos įtaka Klaipėdos universiteto So...
Įdomu!
Velykos arba Šventos Velykos – krikščionių šventė, simbolizuojanti Kristaus prisikelimą iš numirusių po nukryžiavimo, kaip tai aprašyta Naujajame testamente. Tai įvykę trečią dieną po Kristaus mirties (mirties dieną skaičiuojant kaip pirmą dieną).Velykos yra svarbiausia daugelio krikščionių šventė, kuria išreiškiamas didelis džiaugsmas dėl galutinės Dievo sūnaus pergalės prieš mirtį (šetoną). Kai kurių protestantų supratimu svarbiausia yra Kristaus mirties...
Laisvalaikis
Pagal bendrą kraštovaizdžio pobūdį Verkių regioninis parkas priskiriamas miškingų ežerynų ir kalvynų regioniniam parkui, tiksliau ežeruotų kalvynų. Verkių regioninis parkas įsteigtas 1992 m. siekiant išsaugoti Žaliųjų ežerų kraštovaizdį, vertingus Verkių, Kalvarijų, Trinapolio apylinkių kultūrinius istorinius kompleksus bei kitas gamtos ir kultūros paveldo vertybes, tokias kaip: Žaliųjų ežerų gilius dubaklonius, Neries šlaitus, Turniškes, Riešės ir Baltupi...
Sportas
Lietuvos futbolo A lygos septintajame ture akis į akį stojo du pirmame ketverte įsitaisę klubai – Vilniaus „Žalgiris“ bei „Kauno Žalgiris“. Vilniečiai įrodė savo pranašumą ir užtikrintai įveikė varžovus rezultatu 3:1 (2:1). Dvikova svečiams prasidėjo šaltu dušu: jau 2-ąją minutę kauniečiai grubiai suklydo savo aikštės pusėje, kamuolį perėmė Matas Vareika ir vienu lietimu šį pasiuntė Pau Moreriui, kuris tiksliu smūgiu į tolimąjį vartų kampą išvedė „Žalgirį“...
Laisvalaikis
Kepame Velykų pynę: populiari ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje Jei vis dar ieškote idėjų, kuo papildyti Velykų meniu, šis kepinys neabejotinai papuoš stalą ir sukurs šventinę atmosferą. Ne veltui nostalgiškai skani Velykų pynė nuo neatmenamų laikų puikuodavosi ne tik ant mūsų protėvių stalo, bet buvo ir tebėra tikra pažiba įvairiose tautose. Tiesa, pasaulio virtuvėje šios mielinės pynutės receptūros ir pavadinimai skiriasi, tačiau visų jų skonis ir sukel...
Įvykiai
Šiandien 20.53 val. Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Vilniuje, Vasario 16-osios g. 4 atvira liepsna dega butas pirmame aukšte. Gaisro metu nukentėjo moteris.  Į įvykio vietą išsiųstos Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos, informacija apie įvykį perduota Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stočiai.
Įvykiai
"Oro navigacija” informuoja, kad pasikeitus Europos Sąjungos teisės aktų reglamentavimui ir atsižvelgiant į ženkliai išaugusį besileidžiančių ir kylančių lėktuvų skaičių Vilniuje, nuo gegužės mėnesio keisis skrydžių karšto oro balionais tvarka virš Lietuvos sostinės.  Pakeitimai daromi bendradarbiaujant su už skrydžių saugą atsakingomis Lietuvos institucijomis bei Lietuvos oreivių draugija.  Siekiant užtikrint skrydžių saugą, naujoji tvarka numato šiuos pa...