Siūloma atidėti Vilniaus oro uosto rekonstrukciją

Seime - nauji siūlymai dėl sostinės oro uosto rekonstrukcijos darbų. Planą nuo liepos vidurio uždaryti Vilniaus oro uostą, skrydžius nukreipiant į Kauną, kritikuoja bei atidėti siūlo kai kurie Seimo liberalų ir konservatorių frakcijų nariai. Anot jų, tam nėra tinkamai pasiruošta.

Pasak konservatoriaus Mykolo Majausko, svarbiausia yra užtikrinti keleivių saugumą, tuo metu Kauno oro uostas, kur iš Vilniaus bus perkelta didžioji dalis skrydžių, nėra sutvarkytas ir pritaikytas aptarnauti kur kas didesnį keleivių srautą, jame trūksta saugumo priemonių.

„Pusės milijono keleivių srauto suvaldymas tiek įvaizdžiui, tiek turizmui, tiek verslui Lietuvoje darys didelę įtaką. Jeigu to nepavyks padaryti, kaip buvo suplanuota, tai gali būti suduotas didelis smūgis, tačiau pats svarbiausias šitame kontekste reikalas yra užtikrinti tų keleivių saugumą. Aviacijoje saugumas yra pats svarbiausias dalykas ir, jeigu iki šios dienos tam nebuvo pasiruošta, nebuvo tinkamai sudėliotas saugumo planas, dar ne vėlu sustabdyti šį perkėlimą, atidėti jį geriems metams, kai būtų pilnai pasiruošta“, - spaudos konferencijoje trečiadienį kalbėjo M.Majauskas.

Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad efektyviam skrydžių perkėlimui gali trukdyti nesutvarkyta Kauno oro uosto infrastruktūra - nesuremontuotas kelias į oro uostą, automobilių stovėjimo aikštelė, neaišku, ar keleiviams užteks dviejų naujų terminalų - palapinių, neaišku, ar dideliam keleivių srautui pasirengusios Valstybės sienos apsaugos tarnyba ir muitinė.

Liberalo Simono Gentvilo teigimu, pasaulyje oro uostų takai yra rekonstruojami naktimis, nestabdant jų veiklos, todėl kilimo-tūpimo tako rekonstrukciją Vilniuje buvo galima planuoti kitaip.

„Oro uostų takai yra rekonstruojami ir tai daroma nakties metu. Buvo galima tikrai daug dalykų padaryti kitaip su saugumu, infrastruktūros paruošimu, atvažiavimu, visuomenės informavimu. Mes labai tikimės, kad šie klausimai bus atsakyti“, - spaudos konferencijoje teigė S.Gentvilas. Jo nuomone, Vilniaus oro uosto rekonstrukcijai yra nepasiruošta.

Liberalo Kęstučio Glavecko teigimu, infrastruktūra prie Kauno oro uosto nėra paruošta didesniam srautui žmonių, todėl situacija, perkėlus skrydžius iš Vilniaus, anot jo, gali būti liūdna.  „Prognozuojama, kad per tas 35 dienas keliaus apie pusė milijono keleivių - lietuvių ir užsieniečių. Skaičiai yra milžiniški, dirba tik vienas bagažo takas. Tikimybė, kad bus blogai, yra labai maža, o kad bus ypatingai blogai, yra labai didelė“, - kalbėjo K.Glaveckas.

Nepaisant to, šalies oro uostus valdančios įmonės vienas vadovų sako, jog keleivių perkėlimui į Kauną bus pasiruošta laiku, o jų saugumas bus užtikrintas.

„Keleivių saugumas tiek oro uosto prieigose, tiek oro uosto infrastruktūroje bus užtikrintas pilnai. Kauno oro uostas jau šiandien atitinka visus tiek lietuviškus, tiek tarptautinius saugumo standartus. Ne žemesnius saugumo reikalavimus keliame ir laikinai infrastruktūrai“, - tvirtino D.Voveris.

Pasak jo, Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo takas negali būti rekonstruojamas naktį, nes jis yra per trumpas, kad iš dalies galėtų būti naudojamas. „Vilniaus oro uosto rekonstrukcijos neįmanoma atlikti naktimis technologiškai, pagal tuos sprendinius, kurie parinkti. Jeigu būtų parinkti kiti sprendiniai, tai rekonstrukcija užtruktų mažiausiai trejus metus ir tuos metus Vilniaus oro uosto veikla būtų ribojama“, - sakė D.Voveris

D.Voveris rekonstrukcijos darbų nukėlimui pagrindo nemato. Jo duomenimis, neatlikus rekonstrukcijos dabartinis kilimo-tūpimo takas galėtų dar būti naudojamas 2-3 metus, o tada jį vis tiek reikėtų remontuoti.

„Racionaliausia rekonstrukciją yra atlikti tada, kai infrastruktūros objektas artėja prie savo aptarnavimo laikotarpio pabaigos, o ne per aptarnavimo laikotarpio vidurį. Takas artėja prie savo aptarnavimo laikotarpio pabaigos ir dabar yra racionalu atlikti rekonstrukciją, visų pirma, iš finansinės pusės“, - tvirtino D.Voveris.

Praėjusi Vyriausybė buvo patvirtinusi Lietuvos oro uostų 2015-2018 metų strateginės veiklos planą, kuriame nurodyta, kad kilimo-tūpimo taką numatoma rekonstruoti 2016 metais. Vėliau šie planai keitėsi ir darbus nuspręsta atlikti šiemet.

Tako rekonstrukcijos metu nuo liepos 14-osios į Kauno oro uostą iš Vilniaus 35 dienoms bus perkelti beveik visi skrydžiai. Preliminariais skaičiavimais, į Kauną 35 dienoms bus perkelta iš viso 3,1 tūkst. skrydžių ir 300 tūkst. keleivių. Be to, Kauno oro uostas per šį laiką aptarnaus 460 „savo“ skrydžių ir 75 tūkst. keleivių.

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

BNS
Vilniausorouostas Kaunoorouostas rekonstrucija liberalai konservatoriai
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Kriminalai
Grafičių užrašais Vilniuje esančio Pranciškonų ordino vienuolyno ansamblio statinius darkę jaunuoliai laukia teismo. Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras Rolandas Jurkevičius surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje penki asmenys kaltinami turto sunaikinimu ar sugadinimu bei viešosios tvarkos pažeidimu. Vienas jų kaltinamas ir neteisėtu disponavimu narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti. Ikitei...
Įdomu!
Šv. Jono g, atsišakoja nuo Pilies g. ties Šv. Jono bažnyčia. Tai viena seniausių Vilniaus gatvių. Minima XVI a. vid. Kadaise čia būta seniausios turgavietės, kurioje stovėjo pirmoji rotušė. Čia gyveno įtakingiausi Lietuvos didikai Radvilos, Pacai, Sapiegos, universiteto profesoriai, amatininkai ir pirkliai. Jau XVI a. beveik visi šios gatvės namai buvo mūriniai, pati gatvė ir nemaža jos kiemų grįsti akmenimis, o kai kurie namai vandenį gaudavo iš Vingrių š...
Įvykiai
Kuo panašūs žmonės, gimę pirmosios Lietuvos nepriklausomybės laikotarpiu ir po 1990-ųjų? Kuo abi šios kartos skiriasi nuo savo tėvų? Sociologai, istorikai ir filosofai sutinka, kad, nepaisant amžiaus skirtumo, šalies nepriklausomybės metais gimę žmonės turi nemažai bendro. Pavyzdžiui, jaučia didesnį pasitikėjimą savimi ar turi labiau išreikštą liberalumą, palyginus su žmonėmis, augusiais priespaudos metais.   Svarbi aplinkos įtaka Klaipėdos universiteto So...
Įdomu!
Velykos arba Šventos Velykos – krikščionių šventė, simbolizuojanti Kristaus prisikelimą iš numirusių po nukryžiavimo, kaip tai aprašyta Naujajame testamente. Tai įvykę trečią dieną po Kristaus mirties (mirties dieną skaičiuojant kaip pirmą dieną).Velykos yra svarbiausia daugelio krikščionių šventė, kuria išreiškiamas didelis džiaugsmas dėl galutinės Dievo sūnaus pergalės prieš mirtį (šetoną). Kai kurių protestantų supratimu svarbiausia yra Kristaus mirties...
Laisvalaikis
Pagal bendrą kraštovaizdžio pobūdį Verkių regioninis parkas priskiriamas miškingų ežerynų ir kalvynų regioniniam parkui, tiksliau ežeruotų kalvynų. Verkių regioninis parkas įsteigtas 1992 m. siekiant išsaugoti Žaliųjų ežerų kraštovaizdį, vertingus Verkių, Kalvarijų, Trinapolio apylinkių kultūrinius istorinius kompleksus bei kitas gamtos ir kultūros paveldo vertybes, tokias kaip: Žaliųjų ežerų gilius dubaklonius, Neries šlaitus, Turniškes, Riešės ir Baltupi...
Sportas
Lietuvos futbolo A lygos septintajame ture akis į akį stojo du pirmame ketverte įsitaisę klubai – Vilniaus „Žalgiris“ bei „Kauno Žalgiris“. Vilniečiai įrodė savo pranašumą ir užtikrintai įveikė varžovus rezultatu 3:1 (2:1). Dvikova svečiams prasidėjo šaltu dušu: jau 2-ąją minutę kauniečiai grubiai suklydo savo aikštės pusėje, kamuolį perėmė Matas Vareika ir vienu lietimu šį pasiuntė Pau Moreriui, kuris tiksliu smūgiu į tolimąjį vartų kampą išvedė „Žalgirį“...
Laisvalaikis
Kepame Velykų pynę: populiari ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje Jei vis dar ieškote idėjų, kuo papildyti Velykų meniu, šis kepinys neabejotinai papuoš stalą ir sukurs šventinę atmosferą. Ne veltui nostalgiškai skani Velykų pynė nuo neatmenamų laikų puikuodavosi ne tik ant mūsų protėvių stalo, bet buvo ir tebėra tikra pažiba įvairiose tautose. Tiesa, pasaulio virtuvėje šios mielinės pynutės receptūros ir pavadinimai skiriasi, tačiau visų jų skonis ir sukel...
Įvykiai
Šiandien 20.53 val. Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Vilniuje, Vasario 16-osios g. 4 atvira liepsna dega butas pirmame aukšte. Gaisro metu nukentėjo moteris.  Į įvykio vietą išsiųstos Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos, informacija apie įvykį perduota Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stočiai.
Įvykiai
"Oro navigacija” informuoja, kad pasikeitus Europos Sąjungos teisės aktų reglamentavimui ir atsižvelgiant į ženkliai išaugusį besileidžiančių ir kylančių lėktuvų skaičių Vilniuje, nuo gegužės mėnesio keisis skrydžių karšto oro balionais tvarka virš Lietuvos sostinės.  Pakeitimai daromi bendradarbiaujant su už skrydžių saugą atsakingomis Lietuvos institucijomis bei Lietuvos oreivių draugija.  Siekiant užtikrint skrydžių saugą, naujoji tvarka numato šiuos pa...