Išgyventi mirtiną kritimą - misija įmanoma

Dar praeitą mėnesį pasaulį apskriejo žinia apie penkiametį Kvinsio, Masačusetso valstijos gyventoją, kuris iškrito per septinto aukšto langą, bet liko gyvas. Negana to, pranešama, jog vaikui nelūžo jokie kaulai, jo būsena stabili. Sakysite, tikras laimės kūdikis? Tikrai taip. Tačiau, pasirodo, pasaulyje gyvena ir dar didesnių laimės kūdikių, išgyvenusių kritimus iš gerokai didesnių aukščių. Kviečiame su jais susipažinti.

1. Chrisas Saggersas, 67 metrai

Chrisas Saggersas dirbo dangoraižio langų valytoju Didžiojoje Britanijoje, kai jo gyvenimą sukrėtė baisiausias košmaras. Vyras dirbo 22-ame pastato aukšte ir staiga paslydęs iškrito iš pastolių. Labiausiai šioje istorijoje netikėta tai, jog Chrisas Saggersas ne tik išgyveno mirtiną kritimą, bet pasiekęs žemę atsistojo, nusivalė purvą ir sušuko: "Man viskas gerai". Po incidento atlikti medicininiai tyrimai parodė, kad vyrui lūžo alkūnė. Manoma, jog šiam, po laiminga žvaigžde gimusiam vyrui, pasisekė nusileisti ant automobilio stogo, o ne ant kieto asfalto, tačiau kuo ramiausiai vaikščioti po tokio įvykio yra vis tiek neįtikėtinas dalykas.

2. Joshas Hansonas, 50 metrų

Joshas Hansonas 2007 m. lankėsi smiginio suvažiavime Mineapolio viešbutyje, kai jis su savo bičiuliais nusprendė šiek tiek pasilinksminti. Išgėrę po kelis bokalus alaus ir visą naktį žaidę smiginį, Joshas su draugais grįžo į viešbutį. Liftui pakilus į 17 aukštą, vyras tekinomis pasileido bėgti per Hyatt Regency viešbučio salę ir, už kažko užkliuvęs, iškrito pro langą. Po beveik 50 metrų kritimo Hansonas atsitrenkė į pirmojo aukšto atbrailą, pagamintą iš asfalto, kuri vis tiek buvo geresnė alternatyva betoniniam šaligatviui. Smūgio metu Joshas Hansonas tik susilaužė koją, susimušė plaučius ir pasipuošė keliomis mėlynėmis. Šįkart smiginio varžybų gal jis ir nelaimėjo, tačiau išlošė antrą gyvenimo galimybę. Be to, dėka nemažo suvartoto alkoholio kiekio lemtingą vakarą, vyras teigia, kad visiškai neatsimena kritimo.

3. Juliana Diller, 3 kilometrai

Jullianos Diller išgyvenimo istorija prasidėjo 1971 m., kuomet Kalėdų vakarą su savo mama skrido lėktuvu per Peru. Staiga kilusi audra smarkiu griaustiniu sudavė smūgį lėktuvui, o tai šią transporto priemonę tiesiog perplėšė pusiau. Tuomet septyniolikmetė Julliana Diller, likusi įkalinta savo sėdynėje, krito ir nusileido Peru drėgnajame miške. Kritimo metu patyrusi akių bei ragenos traumas ir giliai įsipjovusi ranką, mergaitė nedelsdama atsikabino nuo kėdės ir puolė ieškoti savo motinos. Tačiau supratusi, jog neturi kito pasirinkimo, kaip tik rasti civilizaciją arba mirti miškuose, Julliana Diller nusprendė surasti vandens šaltinį ir keliauti palei jį. 10 dienų sekusi upės vaga ji buvo itin išsekusi, nes naktimis jai neleisdavo miegoti vabalai, kurie įnirtingai domėjosi jos infekcijomis užkrėstomis žaizdomis. Galiausiai mergina pagaliau aptiko valtį ir kuro kanistrą, kurį ji panaudojo išvalyti 35 vikšrams iš jos rankos žaizdos. Kitas 10 valandų, po kurių buvo rasta, Juliana Diller praleido lūkuriuodama valtyje, kadangi manė, jog būtų neteisinga ją pavogti.

4. Shayna Richardson, 3 kilometrai

Shayna Richardson buvo parašiutininkė mėgėja, besimokanti laisvo kritimo pas savo vaikiną Riką Vestą. 2005 m. spalio mėnesį mergina manė esanti pagaliau pasiruošusi savo pirmajam savarankiškam 3 km šuoliui, kuris siekė 80 km/val. greitį. Tačiau lemiamą akimirką jos pagrindinis parašiutas iki galo neišsiskleidė ir Shayna Richardson, visų siaubui, bloškėsi veidu į asfaltą. Kuo skubiausiai ji buvo nugabenta į ligoninę, kurioje nustatyta, jog smūgio metu buvo suskaldyta kaukolė ir dubuo. Tačiau svarbiausia, kad Shayna liko gyva ir, negana to, sulaukė dar vieno stebuklo - po išgyvento kritimo patekusi į ligoninę, mergina sužinojo, jog ji laukiasi ir kūdikis yra visiškai sveikas.

5. Feliksas Baumgatneris, 39 km

Tai, kas daro austro Felikso Baumgartnerio kritimą tokiu nuostabiu, yra ne nusileidimas (jis buvo profesionalus rekordo siekiantis parašiutininkas), o tai, kas nutiko jo kūnui kritimo metu. 2012 m. vyras tapo pirmuoju žmogumi, laisvu kritimu viršijusiu garso greitį. Iššokęs iš 39 km aukščio, Feliksas Baumgartneris pasiekė 1342 km/val. greitį ir taip pagerino pasaulio šuolio su parašiutu rekordą. Pirmos šuolio akimirkos žadėjo nepriekaištingą reginį, tačiau netrukus žiūrovai sulaikę kvėpavimą turėjo stebėti, kaip austras ėmė nevaldomai vartytis ore ir užtruko pakankamai ilgą laiką, kol pasiekė reikiamą poziciją. Jei tuo metu būtų praradęs sąmonę, veikiausiai, šitaip nekontroliuojamai sukinėdamasis, vyras žūtų.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.