Valdovų rūmų statybų finišo tiesioji - jau kitąmet

Vilniaus Valdovų rūmų statybų galutinis taškas planuojamas pasiekti ateinančiais metais - per ateinančius mėnesius bus atliekami antrosios rūmų dalies vidaus apdailos darbai, tvarkoma aplinka, ruošiamasi dekoruoti tris pirmosios rūmų dalies rūmų menes.

Pasak Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų atstovės spaudai Ramunės Vaičiulytės, šiais metais Valdovų rūmams buvo skirta 9 mln. eurų, iš kurių per pirmą metų pusmetį jau investuota 4 mln. eurų. Darbų generalinis rangovas yra Panevėžio statybos trestas (PST).

„Už šiemet skirtas lėšas atlikti ir atliekami įvairūs esminiai baigiamieji antrosios rūmų dalies darbai: vidaus erdvių įrengimas, apdaila – sienų tinkavimas, dažymas ir kiti darbai, aplinkos sutvarkymas, įrangos įsigijimas, o taip pat jau atidarytoje pirmojoje rūmų dalyje esančių dviejų Sosto menių, taip pat Didžiosios renesansinės menės dekoravimas“, – BNS nurodė R.Vaičiulytė.

Taip pat ji nurodė, jog galutinis šios, jau 15 metų įgyvendinamos idėjos tikslas bus pasiektas ateinančiais metais. Visas Valdovų rūmų ansamblis žadamas dvigubai didesnis, o viduje lauks nauja nuolatinių ekspozicijų dalis, parodos, švietimo bei renginių centrai, kavinės ir restoranai, kurie, pasak R.Vaičiulytės, yra „natūrali kultūros institucijų infrastruktūros dalis Europoje“. Tad įžengę į antrąją Valdovų rūmų dalį, lankytojai dėl veiklos gausos galės čia turiningai praleisti visą dieną.

Skaičiuojama, jog iš viso Valdovų rūmų statyba gali kainuoti 106,3 mln. eurų. Iki praėjusiųjų metų pradžios į šį projektą buvo investuota 87,32 mln. eurų, dar 9 mln. eurų buvo skirta šiemet. Tiesa, nors pagal planus trūksta dar maždaug 10 mln. eurų, anot R. Vaičiulytės, visos planuotos sumos gali ir neprireikti, kadangi atliekami darbai yra nuolat peržiūrimi ir tikslinami, ieškomi tik geriausi ir optimaliausi sprendimai.

Dar XIX a. Valdovų rūmai, buvusi Vilniaus žemutinės pilies komplekso dalis, buvo visiškai nugriauta. Idėja juos atstatyti kilo Lietuvos kultūros fondui, vienu pagrindiniu siūlymo rėmėju ir investuotoju tapo JAV lietuvis Juozas Kazickas. Valdovų rūmai atkuriami virš 1987-2001 metais atkastų rūmų liekanų. Rūmai susideda iš keturių korpusų su uždaru kiemu. A korpusas buvo atidarytas 2013 m. liepos 6 d. Nuo 2009 m. rūmuose veikia nacionalinis muziejus.

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.