Šv.Kazimiero bažnyčioje - nemokami vargonų meistrų koncertai

Kazickų šeimos fondas ir Religinės muzikos centras šią vasarą Šv.Kazimiero bažnyčioje rengia nemokamus vargonų korifėjų koncertus. Sakralinių muzikos vakarų metu skambės įvairių pasaulio valstybių meistrų muzika. Šios muzikos gerbėjų sostinėje laukia 12 nemokamų koncertų.

Kristupo vasaros festivalio vyksiančių pasirodymų metu žiūrovus stebins tokie pasaulinio lygio virtuozai kaip: Juanas Paradellis Sole (Vatikanas), Pavelas Kohoutas (Čekija), Tonas Koopmanas (Nyderlandai), Christophe’as Mantoux (Prancūzija), Giampaolo di Rosa (Italija).

Liepos 11 dieną pasirodys choras iš Didžiosios Britanijos, į Vilnių atvyksiantis po gastrolių Airijoje, Lenkijoje ir Olandijoje. Bus atliekama įvairių epochų muzika - nuo viduramžių iki naujausių laikų.

Liepos 18 dieną koncertuos norvegų duetas „Nordic Organduo“. Šie vyrukai sulaužė stereotipą jog vargonai yra solo instrumentas ir groja dviese, nes pasak jų, taip smagiau.

Liepos 25 dieną bažnyčios vargonus perims italas G.Di Rosa. Šis atlikėjas žinomas ne tik kaip puikus vargonininkas, tačiau ir kaip pianistas, kompozitorius, muzikologas, klavesininkas bei improvizuotojas. Jis ruošiasi atlikti tokių atlikėjų kaip Wolfgangas, Mozartas, Bachas, Messiaenas, Widoras kūrinius.

Rugpjūčio 1 dieną klausytojus džiugins J.Paradellis Sole iš Vatikano. Šio pasaulyje gerai žinomo atlikėjo darbovietės - Šv. Petro bazilika ir Siksto koplyčia.

Rugpjūčio 8 dieną prie vargonų prisilies lietuviškos rankos. Koncertuos Dresdeno aukštosios muzikos mokyklos dėstytoja Irena Budrytė-Kummer. Moteris taip pat dirba vargonininke Dresdeno Dievo Motinos bažnyčioje. Lietuvė atliks Juliuso Reubke, J.S.Bacho, Cisario Francko kūrinius.

Rugpjūčio 15 dieną vyks koncertas Aleksandrai ir Juozui Kazickams atminti, kurių dėka muzikos gerbėjai Vilniuje gali klausytis geriausių pasaulio vargonų muzikos atlikėjų.

Rugpjūčio 22 dieną koncertinę programą pratęs vienas geriausių Latvijos vargonininkų - Aivaras Kalejis, pasirodysiantis su ilgamete scenos partnere iš Vokietijos Martina Doehring.

Rugpjūčio 29 dieną gros tarptautinį pripažinimą pelnęs čekas P.Kohoutas. Būdamas 24 metų, Tokijuje vykusiame tarptautiniame vargonininkų koncerte jis laimėjo garbingą J.S.Bacho premiją.

Rugsėjo 5 dieną vargonais skambins prancūzas Christophe’as Mantoux. Muzikantas yra laimėjęs prestižinį Šartro vargonininkų konkursą.

Rugsėjo 12 dieną koncertų seriją užbaigs iškilus svečias iš Olandijos - T.Koopman'as. Šio itin muzikalaus žmogaus karjera itin spalvinga ir turininga. Olandas skambins vargonais ir klavesinu.

Išsamią Kristupo festivalio programą rasite čia.

Kristupofestivaliai vargonai sakralinėmuzika Šv.Kazimierobažnyčia
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Įvykiai
Šiandien 20.53 val. Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Vilniuje, Vasario 16-osios g. 4 atvira liepsna dega butas pirmame aukšte. Gaisro metu nukentėjo moteris.  Į įvykio vietą išsiųstos Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos, informacija apie įvykį perduota Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stočiai.
Įvykiai
"Oro navigacija” informuoja, kad pasikeitus Europos Sąjungos teisės aktų reglamentavimui ir atsižvelgiant į ženkliai išaugusį besileidžiančių ir kylančių lėktuvų skaičių Vilniuje, nuo gegužės mėnesio keisis skrydžių karšto oro balionais tvarka virš Lietuvos sostinės.  Pakeitimai daromi bendradarbiaujant su už skrydžių saugą atsakingomis Lietuvos institucijomis bei Lietuvos oreivių draugija.  Siekiant užtikrint skrydžių saugą, naujoji tvarka numato šiuos pa...
Įvykiai
Akcinė bendrovė Lietuvos paštas tęsia savo veiklos efektyvinimą bei modernizavimą: penktadienį Vilniaus Akropolyje duris atvėrė erdvus naujos koncepcijos pašto skyrius, kuriame galima atlikti įvairias finansines operacijas ir siųsti bei atsiimti pašto siuntas.  „Vilniaus Akropolyje iki šiol veikė du pašto skyriai: 36 kv. m prieš MAXIMA parduotuvę ir 30 kv. m prieš „Deichmann“ parduotuvę, tačiau nenutrūkstantis lankytojų srautas ir įvairesnių pašto paslaugų...
Sportas
„Žvaigždė? Aš? Nesąmonė. Tai trukdo sportininkui, – atvirai sako kovotojas Marius Žaromskis. – Bent jau man dėmesys visada trukdydavo. Lietuvoje pastebėjau, kad mane irgi žmonės atpažįsta. Pažiūri, pabaksnoja pirštais ir nueina. Lietuviai kuklūs“. Paskutinį kartą M. Žaromskis gimtinėje kovojo 2008-aisiais, kai „BUSHIDO Hero‘s“ turnyre pirmajame raunde nokautavo lenką Jedrzejų Kubskį. „Tai vyko senokai, tačiau viską prisimenu tarsi tai būtų vykę vakar“, – n...
Įvykiai
Šiandien 13.57 val. Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Vilniuje, Kavarijų ir Žalgirio g. sankirtoje, po sudarytos avarinės situacijos,   staigiai stabdant keleiviniam autobusui salone nukrito ir  susižalojo vyras ir moteris.  Informacija apie įvykį perduota Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stočiai, Vilniaus apskrities vyriausijam policijos komisariatui.
Verslas
Didžiausiame Baltijos šalyse prekybos ir pramogų centre Vilniaus „Akropolyje“ vykdomo atnaujinimo projekto „Akropolis persirengia“ metu jau įvykdyta 70% suplanuotų komercinio ploto atnaujinimo darbų, viena po kitos atidaromos atsinaujinusios parduotuvės. Šią savaitę prekybos ir pramogų centre naujose patalpose atsidaro didžiausia Lietuvoje, naujos koncepcijos „Lindex“, nauja „Denim Dream“, atsinaujinusi „Sterntaler“ parduotuvė ir modernus „Lietuvos pašto“...
Įvykiai
Vilniaus universiteto (VU) Informatikos instituto Kibernetinio saugumo laboratorija balandžio 8 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos III kurso kariūnams surengė simuliacinius kibernetinio saugumo mokymus. Kariūnai išbandė VU Informatikos instituto Kibernetinio saugumo laboratorijos sukurtą simuliacinį žaidimą „#ksl.d“ – vyko simuliacinės pratybos (angl. TableTop eXercises TTX) kibernetinio saugumo tema. Pasak šių pratybų organizatoriaus VU In...
Gamta
Š. m. balandžio 27 d. gyventojai kviečiami sodinti mišką – šią dieną visoje Lietuvoje vyks „Nacionalinis miškasodis 2019“. Tai jau kelerius metus iš eilės LR Aplinkos ministerijos ir VĮ Valstybinių miškų urėdijos organizuojama miško sodinimo šventė, įprasminanti bendrą visuomenės ir miškininkų rūpestį mišku ir palikimu ateities kartoms.  „Kviečiu visus gamtos ir miško mylėtojus surasti laiko ir pasodinti medelį. Mūsų šalyje auga gražūs miškai, kuriais didž...
Įvykiai
Tradicine tapusi akcija „Darom“ šįmet mokyklose prasidėjo anksčiau – net 34 Vilniaus ugdymo įstaigos šiandien tvarkosi savo ir miesto aplinką.  Mokyklos ir darželiai kviečiami dalyvauti tik jiems skirtame nuotraukų ir video konkurse „Prieš ir po“. Iš dalyvių laukiama  ne daugiau kaip 5 nuotraukų ar vaizdo siužeto, kuriuose būtų aiškiai užfiksuotos tvarkomos teritorijos vaizdas iki ir po tvarkymosi. Laimėtojus atrinks bei paskelbs konkurso iniciatoriai – na...