Šv.Kazimiero bažnyčioje - nemokami vargonų meistrų koncertai

Kazickų šeimos fondas ir Religinės muzikos centras šią vasarą Šv.Kazimiero bažnyčioje rengia nemokamus vargonų korifėjų koncertus. Sakralinių muzikos vakarų metu skambės įvairių pasaulio valstybių meistrų muzika. Šios muzikos gerbėjų sostinėje laukia 12 nemokamų koncertų.

Kristupo vasaros festivalio vyksiančių pasirodymų metu žiūrovus stebins tokie pasaulinio lygio virtuozai kaip: Juanas Paradellis Sole (Vatikanas), Pavelas Kohoutas (Čekija), Tonas Koopmanas (Nyderlandai), Christophe’as Mantoux (Prancūzija), Giampaolo di Rosa (Italija).

Liepos 11 dieną pasirodys choras iš Didžiosios Britanijos, į Vilnių atvyksiantis po gastrolių Airijoje, Lenkijoje ir Olandijoje. Bus atliekama įvairių epochų muzika - nuo viduramžių iki naujausių laikų.

Liepos 18 dieną koncertuos norvegų duetas „Nordic Organduo“. Šie vyrukai sulaužė stereotipą jog vargonai yra solo instrumentas ir groja dviese, nes pasak jų, taip smagiau.

Liepos 25 dieną bažnyčios vargonus perims italas G.Di Rosa. Šis atlikėjas žinomas ne tik kaip puikus vargonininkas, tačiau ir kaip pianistas, kompozitorius, muzikologas, klavesininkas bei improvizuotojas. Jis ruošiasi atlikti tokių atlikėjų kaip Wolfgangas, Mozartas, Bachas, Messiaenas, Widoras kūrinius.

Rugpjūčio 1 dieną klausytojus džiugins J.Paradellis Sole iš Vatikano. Šio pasaulyje gerai žinomo atlikėjo darbovietės - Šv. Petro bazilika ir Siksto koplyčia.

Rugpjūčio 8 dieną prie vargonų prisilies lietuviškos rankos. Koncertuos Dresdeno aukštosios muzikos mokyklos dėstytoja Irena Budrytė-Kummer. Moteris taip pat dirba vargonininke Dresdeno Dievo Motinos bažnyčioje. Lietuvė atliks Juliuso Reubke, J.S.Bacho, Cisario Francko kūrinius.

Rugpjūčio 15 dieną vyks koncertas Aleksandrai ir Juozui Kazickams atminti, kurių dėka muzikos gerbėjai Vilniuje gali klausytis geriausių pasaulio vargonų muzikos atlikėjų.

Rugpjūčio 22 dieną koncertinę programą pratęs vienas geriausių Latvijos vargonininkų - Aivaras Kalejis, pasirodysiantis su ilgamete scenos partnere iš Vokietijos Martina Doehring.

Rugpjūčio 29 dieną gros tarptautinį pripažinimą pelnęs čekas P.Kohoutas. Būdamas 24 metų, Tokijuje vykusiame tarptautiniame vargonininkų koncerte jis laimėjo garbingą J.S.Bacho premiją.

Rugsėjo 5 dieną vargonais skambins prancūzas Christophe’as Mantoux. Muzikantas yra laimėjęs prestižinį Šartro vargonininkų konkursą.

Rugsėjo 12 dieną koncertų seriją užbaigs iškilus svečias iš Olandijos - T.Koopman'as. Šio itin muzikalaus žmogaus karjera itin spalvinga ir turininga. Olandas skambins vargonais ir klavesinu.

Išsamią Kristupo festivalio programą rasite čia.

Kristupofestivaliai vargonai sakralinėmuzika Šv.Kazimierobažnyčia
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Savivalda
Vilnius ne tik labai jaunas ir greitas, bet ir visiems rūpestingas, atviras miestas, kuriame vertinama pagalba, bendrystė ir noras pasišvęsti kitiems. Kurdama draugiško senatvei miesto darbo grupę, sostinės savivaldybė siekia, kad Vilniuje būtų visiems patogu gyventi visapusišką šviesų ir orų gyvenimą. Ką veiksime? Kursime naujas ir gerinsim jau teikiamų paslaugų prieinamumą, kad mūsų miestas taptų patogesnis vyresnio amžiaus vilniečiams. Padėsime sostinės...
Laisvalaikis
Birželio 24 d. 18 val. Sigito Gedos alėjoje (Taikos g. 60) Jonines švęsim išmaniai: paparčio žiedo ieškosim pasitelkdami išmaniuosius telefonus, gavę užduotis jas narpliosim, kol pasieksime finišą. Susitikime išmaniojoje Jonė’mon’19 šventėje!
Eismo ribojimai
llgąjį Joninių savaitgalį, švenčiant Jonines, Vilniaus centre išaugs pėsčiųjų srautai, o Vilniaus gatvė taps pėsčiųjų zona. Sostinės savivaldybė kviečia keliauti į renginius, pasivaikščioti Senamiestyje pėsčiomis arba rinktis dviračius, paspirtukus. Nuo birželio 21 d. 19 val. iki birželio 24 d. 4 val. bus draudžiamas transporto eismas Vilniaus gatvės dalyje tarp Islandijos ir Labdarių gatvės. Svarbu žinoti Labdarių, Totorių gyventojams: privažiuoti prie na...
Įvykiai
Sostinėje tarp Giedraičių ir Kintų gatvių planuojamai įrengti viešajai erdvei vilniečiai pasiūlė pavadinimą – iš beveik 3 tūkst. balsavusiųjų internetu daugiausia pasisakė už Šnipiškių aikštės vardą. Savivaldybės surengtoje patariamojoje apklausoje šį pavadinimą rinkosi 18 proc. dalyvių. Antroje vietoje atsidūrė siūlymas erdvę vadinti Jurgio Viščako skveru (13,6 proc.). Toliau rikiavosi Šiaudinės parkas (13,1 proc.) ir Kintų skveras (10 proc.). „Viena seni...
Įvykiai
Nuo birželio 22 d., šeštadienio, pradės galioti vasaros viešojo transporto eismo tvarkaraščiai – keisis daugelio sostinės autobusų ir troleibusų maršrutų išvykimo ir atvykimo laikai. Jie keičiami atsižvelgiant į prasidėjusį vasaros atostogų sezoną, kurio metu, kaip ir kasmet, natūraliai kinta keleivių srautai. Taip pat atsižvelgta ir į pačių vilniečių nuomonę, kurie gegužės mėnesį galėjo teikti pasiūlymus autobusų ir troleibusų tvarkaraščių korekcijoms. „P...
Įvykiai
Vilniaus miesto savivaldybės įmonė Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) įdiegė klientų informavimo sistemą, kuri leidžia klientus informuoti individualiai elektroniniu paštu ir mobiliuoju telefonu. VŠT – viena pirmųjų iš centralizuoto šilumos tiekimo įmonių, pradėjusi individualiai informuoti klientus jiems aktualiais klausimais. Prieš porą metų sukūrusi naują savitarnos svetainę, VŠT klientams pradėjo siųsti el. pašto pranešimus apie joje pateiktą informaciją,...
Įvykiai
Istorijos fakultetas – vienas mažiausių Vilniaus universitete (VU), todėl čia veikianti studentų ir dėstytojų bendruomenė yra ypač glaudi. Kaip teigia patys studentai, tai ne tik kuria gerą studijų atmosferą, bet ir leidžia sėkmingiau rasti savo kelią ir gilinti studijuojamo dalyko žinias. VU Istorijos fakultete kiekvienas gali rasti savo nišą – čia užauga ne tik archeologai ir mokslininkai, bet ir istorinių filmų ar kostiumų kūrėjų konsultantai. Stoti įkv...
Įvykiai
Pilaitėje, viename sparčiausiai augančių sostinės rajonų, vos per porą mėnesių iškart atnaujintos dvi svarbios gatvės, kuriomis kasdien keliauja apie 11 tūkst. vilniečių: Taurupės gatvės dalis (iki Sietyno gatvės) ir Senasis Pilaitės kelias. Sutvarkius šias jungtis šiuo metu kur kas patogiau ir saugiau pasiekti Karoliniškių rajoną ar Pilaitės prospektą. „Pilaitė sparčiai plečiasi, todėl pastaruoju metu savivaldybė itin daug dėmesio skiria jos susisiekimo i...
Verslas
Šiuo metu Kalnėnų mikrorajone plėtojami didžiuliai visuomeninės ir komercinės paskirties projektai neatpažįstamai pakeis Liepkalnio gatvės sankryžą ir jos prieigas. Per artimiausius kelerius metus bus investuota apie 50 mln. eurų. Individualių namų sklypų kvartalą „Sklypai Kalnėnuose” plėtojantys verslininkai nuo šių metų pradžios pajuto ryškiai padidėjusį susidomėjimą galimybe apsigyventi šioje miesto dalyje. „Pirkimo bumas kilo vasarį. Per mėnesį trečdal...