Susitikimas su Andriumi Tapinu: nuo populiarumo „Facebook“ iki prezidento rinkimų

Trečiadienį sostinės centre vyko atviras pokalbis apie politiką, žurnalistiką ir kitus, visuomenei aktualius klausimus su žurnalistu, TV laidų vedėju ir kūrėju bei rašytoju Andriumi Tapinu.

Renginį „Eikim prie reikalo su Andriumi Tapinu“ organizavo Lietuvos liberalaus jaunimo bendruomenės (LLJ) nariai. Pasak LLJ pirmininko Mantvydo Šemetos, ne pirmus metus organizuojamų susitikimų su žinomais žmonėmis idėją šiais metais nuspręsta pakeisti.

„Pernai organizavome LLJ Viešųjų paskaitų ciklą, kurio metu kvietėme savo srities ekspertus vesti paskaitas politinės filosofijos ir tarptautinių santykių temomis. Šiais metais akademines temas siekiame pateikti paprastesne diskusijos forma, kurias transliuosime internetu, kad pilietiškumo ir laisvės idėjos apie mūsų valstybę ir jos valdymą pasiektų kuo daugiau jaunų žmonių“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašė Lietuvos liberalaus jaunimo lyderis.

Kalbėdamas apie šiandieninę žiniasklaidos situaciją žurnalistas A. Tapinas teigė, kad dabar didžioji dalis visuomenės, pirmiausia, perskaito penktą dienraščio puslapį, kuriame publikuojamos kriminalinės naujienos. Būtent 5-to puslapio susidomėjusiųjų auditorijai priklauso ir A. Tapino 90-ies metų močiutė.

„Kiekvieną kartą, vos jai perskaičius ten parašytas naujienas – ji teigia, kad Lietuvoje gyventi yra baisu. Nepaisant to, ji nesutinka ir labai įsižeidžia išgirdusi mano raginimus pasidomėti, kas rašoma 2-ame tokių dienraščių puslapyje“, – sakė renginio svečias.

„Laisvės TV“ vedėjo nuomone, 5-to puslapio naujienų populiarumas dar labiau sustiprėjo atsiradus socialiniams tinklams. Todėl, laikui bėgant, bet kokios žinutės ir pasisakymai socialinėje erdvėje – tampa medijos priemone.

„Įvairūs pranešimai ir pasisakymai, kuriuos kasdien skelbia žinomi žmonės, politikai, dainininkai, aktoriai, pramogų pasaulio žmonės – greitai būna pastebėti žiniasklaidos portalų“, – sakė žurnalistas.

A. Tapinas minėjo, kad žurnalistika šiais laikais sparčiai laisvėja: „Pavyzdžiui, jei žmogus netyčia pastebėjo, kad viešumoje žinomas žmogus yra stipriai padauginęs alkoholio. Tokia informacija pilietiškas ir pastabus žmogus greitai nufotografavęs ir pasidalinęs savo socialiniame tinkle – sulauks milžiniško populiarumo. Nepaisant to, jeigu jo socialiniame rate bus tik 50 draugų, žinutė per draugus, tinklinės rinkodaros keliais po valandos pasieks ir populiariausius žiniasklaidos portalus“, – teigė pašnekovas.

Vakaro vedėjas, žinoma, nepraleido progos pasidomėti, ar A. Tapinas dalyvaus prezidento rinkimuose. Tačiau satyrinės laidos vedėjas nepasimetė ir atsakė į klausimą tiesiogiai: „Be abejonės, rinkimuose dalyvauju kiekvienais metais, juk kiekvieno piliečio pareiga dalyvauti rinkimuose“, – sakė žurnalistas.

Tačiau LLJ pirmininkas Mantvydas Šemeta nepasidavė ir patikslindamas klausimą – kreipėsi dar kartą: „Esate tikrai populiarus žmogus, socialiniame tinkle „Facebook“ turite apie 135 tūkstančius sekėjų, todėl galėtumėte sėkmingai dalyvauti prezidento rinkimuose. Ar planuojate kandidatuoti?“, – klausė renginio vedėjas.

A. Tapinas pridūrė, kad sekėjų skaičius socialiniame tinkle anaiptol nieko nepasako apie žmogaus populiarumą. „Mes su žmona kartais diskutuodami kokiu nors klausimu susiginčijame ir aš sakau: o tu žinai, kad kalbi su žmogumi, kuris turi 135 tūkstančius sekėjų. Žmona atsako: o tu nepagalvojai, kad kai kurie tavo sekėjai stebi tave ne kaip asmenybę, o laukia, kada tu padarysi klaidą“, – žurnalistinės šeimos realijomis pasidalino pašnekovas.

Susitikimo metu A. Tapino buvo klausiama, kokie politikų pasisakymai ir feilai jam sukelia daugiausia juoko. „Manau, populiariausia politiko frazė, kuri smagi būtų dar ir šiandien: Valentinai, duok dolerį. Kadangi šis posakis surinko milžinišką kiekį „laikų“, o komentarų skaičiumi viršijo net JAV prezidento Donaldo Trumpo populiarumą“, – sakė pašnekovas.

Žinoma, nebuvo pamirštas ir „Laisvės TV“ indėlis, susijęs su A. Tapino populiarumu. Todėl buvo domimasi, kur slypi tokios satyrinės aktualijų laidos sėkmės receptas. „Kur slepiasi aukšti laidos reitingai – tinkamai pasirinktame formate, visuomenei aktualiose temose ar politinių, satyrinių laidų stygiuje?“, – klausė renginio vedėjas.

Deja, pats A. Tapinas nežino, koks yra „Laisvės TV“ sėkmės receptas ir iki pat šiandienos negali atsakyti į šį klausimą.

Renginio pabaigoje rašytojas A. Tapinas linkėjo visiems jauniems žmonėms, kurie dar niekada niekur nėra išvažiavę – būtinai, kur nors išvažiuoti, o grįžus pasiūlyti idėjų, kurios padėtų Lietuvai. Maža to, vakaro svečias pridūrė: „Kasdien būtinai raskite laiko perskaityti keletą puslapių savo mėgstamos knygos.“

Po renginio vienos, greta sėdėjusios vilnietės Inetos klausėme, kodėl ji atėjo į renginį – dėl renginyje dalyvaujančio Andriaus Tapino asmenybės ar dėl renginyje nurodytų temų – žurnalistikos ir politikos?

„Atėjome su draugu, labai paprastai dėl to, kad labai gerbiu šį žmogų, kaip jis viskuo domisi, kaip žiūri į pasaulį ir, kad supranta, jog kiekvienas pokytis prasideda nuo savęs pačio. Be to, smagu klausytis, pasisemti minčių, įkvėpimo“, – sakė mergina.

Daugiau renginio nuotraukų - fotogalerijoje

kultūra renginys žurnalistas laidųvedėjas AndriusTapinas Lietuvosliberalausjaunimas MantvydasŠemeta baras PianoManOutside
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Savivalda
Vilnius ne tik labai jaunas ir greitas, bet ir visiems rūpestingas, atviras miestas, kuriame vertinama pagalba, bendrystė ir noras pasišvęsti kitiems. Kurdama draugiško senatvei miesto darbo grupę, sostinės savivaldybė siekia, kad Vilniuje būtų visiems patogu gyventi visapusišką šviesų ir orų gyvenimą. Ką veiksime? Kursime naujas ir gerinsim jau teikiamų paslaugų prieinamumą, kad mūsų miestas taptų patogesnis vyresnio amžiaus vilniečiams. Padėsime sostinės...
Laisvalaikis
Birželio 24 d. 18 val. Sigito Gedos alėjoje (Taikos g. 60) Jonines švęsim išmaniai: paparčio žiedo ieškosim pasitelkdami išmaniuosius telefonus, gavę užduotis jas narpliosim, kol pasieksime finišą. Susitikime išmaniojoje Jonė’mon’19 šventėje!
Eismo ribojimai
llgąjį Joninių savaitgalį, švenčiant Jonines, Vilniaus centre išaugs pėsčiųjų srautai, o Vilniaus gatvė taps pėsčiųjų zona. Sostinės savivaldybė kviečia keliauti į renginius, pasivaikščioti Senamiestyje pėsčiomis arba rinktis dviračius, paspirtukus. Nuo birželio 21 d. 19 val. iki birželio 24 d. 4 val. bus draudžiamas transporto eismas Vilniaus gatvės dalyje tarp Islandijos ir Labdarių gatvės. Svarbu žinoti Labdarių, Totorių gyventojams: privažiuoti prie na...
Įvykiai
Sostinėje tarp Giedraičių ir Kintų gatvių planuojamai įrengti viešajai erdvei vilniečiai pasiūlė pavadinimą – iš beveik 3 tūkst. balsavusiųjų internetu daugiausia pasisakė už Šnipiškių aikštės vardą. Savivaldybės surengtoje patariamojoje apklausoje šį pavadinimą rinkosi 18 proc. dalyvių. Antroje vietoje atsidūrė siūlymas erdvę vadinti Jurgio Viščako skveru (13,6 proc.). Toliau rikiavosi Šiaudinės parkas (13,1 proc.) ir Kintų skveras (10 proc.). „Viena seni...
Įvykiai
Nuo birželio 22 d., šeštadienio, pradės galioti vasaros viešojo transporto eismo tvarkaraščiai – keisis daugelio sostinės autobusų ir troleibusų maršrutų išvykimo ir atvykimo laikai. Jie keičiami atsižvelgiant į prasidėjusį vasaros atostogų sezoną, kurio metu, kaip ir kasmet, natūraliai kinta keleivių srautai. Taip pat atsižvelgta ir į pačių vilniečių nuomonę, kurie gegužės mėnesį galėjo teikti pasiūlymus autobusų ir troleibusų tvarkaraščių korekcijoms. „P...
Įvykiai
Vilniaus miesto savivaldybės įmonė Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) įdiegė klientų informavimo sistemą, kuri leidžia klientus informuoti individualiai elektroniniu paštu ir mobiliuoju telefonu. VŠT – viena pirmųjų iš centralizuoto šilumos tiekimo įmonių, pradėjusi individualiai informuoti klientus jiems aktualiais klausimais. Prieš porą metų sukūrusi naują savitarnos svetainę, VŠT klientams pradėjo siųsti el. pašto pranešimus apie joje pateiktą informaciją,...
Įvykiai
Istorijos fakultetas – vienas mažiausių Vilniaus universitete (VU), todėl čia veikianti studentų ir dėstytojų bendruomenė yra ypač glaudi. Kaip teigia patys studentai, tai ne tik kuria gerą studijų atmosferą, bet ir leidžia sėkmingiau rasti savo kelią ir gilinti studijuojamo dalyko žinias. VU Istorijos fakultete kiekvienas gali rasti savo nišą – čia užauga ne tik archeologai ir mokslininkai, bet ir istorinių filmų ar kostiumų kūrėjų konsultantai. Stoti įkv...
Įvykiai
Pilaitėje, viename sparčiausiai augančių sostinės rajonų, vos per porą mėnesių iškart atnaujintos dvi svarbios gatvės, kuriomis kasdien keliauja apie 11 tūkst. vilniečių: Taurupės gatvės dalis (iki Sietyno gatvės) ir Senasis Pilaitės kelias. Sutvarkius šias jungtis šiuo metu kur kas patogiau ir saugiau pasiekti Karoliniškių rajoną ar Pilaitės prospektą. „Pilaitė sparčiai plečiasi, todėl pastaruoju metu savivaldybė itin daug dėmesio skiria jos susisiekimo i...
Verslas
Šiuo metu Kalnėnų mikrorajone plėtojami didžiuliai visuomeninės ir komercinės paskirties projektai neatpažįstamai pakeis Liepkalnio gatvės sankryžą ir jos prieigas. Per artimiausius kelerius metus bus investuota apie 50 mln. eurų. Individualių namų sklypų kvartalą „Sklypai Kalnėnuose” plėtojantys verslininkai nuo šių metų pradžios pajuto ryškiai padidėjusį susidomėjimą galimybe apsigyventi šioje miesto dalyje. „Pirkimo bumas kilo vasarį. Per mėnesį trečdal...