Susitikimas su Andriumi Tapinu: nuo populiarumo „Facebook“ iki prezidento rinkimų

Trečiadienį sostinės centre vyko atviras pokalbis apie politiką, žurnalistiką ir kitus, visuomenei aktualius klausimus su žurnalistu, TV laidų vedėju ir kūrėju bei rašytoju Andriumi Tapinu.

Renginį „Eikim prie reikalo su Andriumi Tapinu“ organizavo Lietuvos liberalaus jaunimo bendruomenės (LLJ) nariai. Pasak LLJ pirmininko Mantvydo Šemetos, ne pirmus metus organizuojamų susitikimų su žinomais žmonėmis idėją šiais metais nuspręsta pakeisti.

„Pernai organizavome LLJ Viešųjų paskaitų ciklą, kurio metu kvietėme savo srities ekspertus vesti paskaitas politinės filosofijos ir tarptautinių santykių temomis. Šiais metais akademines temas siekiame pateikti paprastesne diskusijos forma, kurias transliuosime internetu, kad pilietiškumo ir laisvės idėjos apie mūsų valstybę ir jos valdymą pasiektų kuo daugiau jaunų žmonių“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašė Lietuvos liberalaus jaunimo lyderis.

Kalbėdamas apie šiandieninę žiniasklaidos situaciją žurnalistas A. Tapinas teigė, kad dabar didžioji dalis visuomenės, pirmiausia, perskaito penktą dienraščio puslapį, kuriame publikuojamos kriminalinės naujienos. Būtent 5-to puslapio susidomėjusiųjų auditorijai priklauso ir A. Tapino 90-ies metų močiutė.

„Kiekvieną kartą, vos jai perskaičius ten parašytas naujienas – ji teigia, kad Lietuvoje gyventi yra baisu. Nepaisant to, ji nesutinka ir labai įsižeidžia išgirdusi mano raginimus pasidomėti, kas rašoma 2-ame tokių dienraščių puslapyje“, – sakė renginio svečias.

„Laisvės TV“ vedėjo nuomone, 5-to puslapio naujienų populiarumas dar labiau sustiprėjo atsiradus socialiniams tinklams. Todėl, laikui bėgant, bet kokios žinutės ir pasisakymai socialinėje erdvėje – tampa medijos priemone.

„Įvairūs pranešimai ir pasisakymai, kuriuos kasdien skelbia žinomi žmonės, politikai, dainininkai, aktoriai, pramogų pasaulio žmonės – greitai būna pastebėti žiniasklaidos portalų“, – sakė žurnalistas.

A. Tapinas minėjo, kad žurnalistika šiais laikais sparčiai laisvėja: „Pavyzdžiui, jei žmogus netyčia pastebėjo, kad viešumoje žinomas žmogus yra stipriai padauginęs alkoholio. Tokia informacija pilietiškas ir pastabus žmogus greitai nufotografavęs ir pasidalinęs savo socialiniame tinkle – sulauks milžiniško populiarumo. Nepaisant to, jeigu jo socialiniame rate bus tik 50 draugų, žinutė per draugus, tinklinės rinkodaros keliais po valandos pasieks ir populiariausius žiniasklaidos portalus“, – teigė pašnekovas.

Vakaro vedėjas, žinoma, nepraleido progos pasidomėti, ar A. Tapinas dalyvaus prezidento rinkimuose. Tačiau satyrinės laidos vedėjas nepasimetė ir atsakė į klausimą tiesiogiai: „Be abejonės, rinkimuose dalyvauju kiekvienais metais, juk kiekvieno piliečio pareiga dalyvauti rinkimuose“, – sakė žurnalistas.

Tačiau LLJ pirmininkas Mantvydas Šemeta nepasidavė ir patikslindamas klausimą – kreipėsi dar kartą: „Esate tikrai populiarus žmogus, socialiniame tinkle „Facebook“ turite apie 135 tūkstančius sekėjų, todėl galėtumėte sėkmingai dalyvauti prezidento rinkimuose. Ar planuojate kandidatuoti?“, – klausė renginio vedėjas.

A. Tapinas pridūrė, kad sekėjų skaičius socialiniame tinkle anaiptol nieko nepasako apie žmogaus populiarumą. „Mes su žmona kartais diskutuodami kokiu nors klausimu susiginčijame ir aš sakau: o tu žinai, kad kalbi su žmogumi, kuris turi 135 tūkstančius sekėjų. Žmona atsako: o tu nepagalvojai, kad kai kurie tavo sekėjai stebi tave ne kaip asmenybę, o laukia, kada tu padarysi klaidą“, – žurnalistinės šeimos realijomis pasidalino pašnekovas.

Susitikimo metu A. Tapino buvo klausiama, kokie politikų pasisakymai ir feilai jam sukelia daugiausia juoko. „Manau, populiariausia politiko frazė, kuri smagi būtų dar ir šiandien: Valentinai, duok dolerį. Kadangi šis posakis surinko milžinišką kiekį „laikų“, o komentarų skaičiumi viršijo net JAV prezidento Donaldo Trumpo populiarumą“, – sakė pašnekovas.

Žinoma, nebuvo pamirštas ir „Laisvės TV“ indėlis, susijęs su A. Tapino populiarumu. Todėl buvo domimasi, kur slypi tokios satyrinės aktualijų laidos sėkmės receptas. „Kur slepiasi aukšti laidos reitingai – tinkamai pasirinktame formate, visuomenei aktualiose temose ar politinių, satyrinių laidų stygiuje?“, – klausė renginio vedėjas.

Deja, pats A. Tapinas nežino, koks yra „Laisvės TV“ sėkmės receptas ir iki pat šiandienos negali atsakyti į šį klausimą.

Renginio pabaigoje rašytojas A. Tapinas linkėjo visiems jauniems žmonėms, kurie dar niekada niekur nėra išvažiavę – būtinai, kur nors išvažiuoti, o grįžus pasiūlyti idėjų, kurios padėtų Lietuvai. Maža to, vakaro svečias pridūrė: „Kasdien būtinai raskite laiko perskaityti keletą puslapių savo mėgstamos knygos.“

Po renginio vienos, greta sėdėjusios vilnietės Inetos klausėme, kodėl ji atėjo į renginį – dėl renginyje dalyvaujančio Andriaus Tapino asmenybės ar dėl renginyje nurodytų temų – žurnalistikos ir politikos?

„Atėjome su draugu, labai paprastai dėl to, kad labai gerbiu šį žmogų, kaip jis viskuo domisi, kaip žiūri į pasaulį ir, kad supranta, jog kiekvienas pokytis prasideda nuo savęs pačio. Be to, smagu klausytis, pasisemti minčių, įkvėpimo“, – sakė mergina.

Daugiau renginio nuotraukų - fotogalerijoje

kultūra renginys žurnalistas laidųvedėjas AndriusTapinas Lietuvosliberalausjaunimas MantvydasŠemeta baras PianoManOutside
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Įvykiai
Šiandien 20.53 val. Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Vilniuje, Vasario 16-osios g. 4 atvira liepsna dega butas pirmame aukšte. Gaisro metu nukentėjo moteris.  Į įvykio vietą išsiųstos Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos, informacija apie įvykį perduota Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stočiai.
Įvykiai
"Oro navigacija” informuoja, kad pasikeitus Europos Sąjungos teisės aktų reglamentavimui ir atsižvelgiant į ženkliai išaugusį besileidžiančių ir kylančių lėktuvų skaičių Vilniuje, nuo gegužės mėnesio keisis skrydžių karšto oro balionais tvarka virš Lietuvos sostinės.  Pakeitimai daromi bendradarbiaujant su už skrydžių saugą atsakingomis Lietuvos institucijomis bei Lietuvos oreivių draugija.  Siekiant užtikrint skrydžių saugą, naujoji tvarka numato šiuos pa...
Įvykiai
Akcinė bendrovė Lietuvos paštas tęsia savo veiklos efektyvinimą bei modernizavimą: penktadienį Vilniaus Akropolyje duris atvėrė erdvus naujos koncepcijos pašto skyrius, kuriame galima atlikti įvairias finansines operacijas ir siųsti bei atsiimti pašto siuntas.  „Vilniaus Akropolyje iki šiol veikė du pašto skyriai: 36 kv. m prieš MAXIMA parduotuvę ir 30 kv. m prieš „Deichmann“ parduotuvę, tačiau nenutrūkstantis lankytojų srautas ir įvairesnių pašto paslaugų...
Sportas
„Žvaigždė? Aš? Nesąmonė. Tai trukdo sportininkui, – atvirai sako kovotojas Marius Žaromskis. – Bent jau man dėmesys visada trukdydavo. Lietuvoje pastebėjau, kad mane irgi žmonės atpažįsta. Pažiūri, pabaksnoja pirštais ir nueina. Lietuviai kuklūs“. Paskutinį kartą M. Žaromskis gimtinėje kovojo 2008-aisiais, kai „BUSHIDO Hero‘s“ turnyre pirmajame raunde nokautavo lenką Jedrzejų Kubskį. „Tai vyko senokai, tačiau viską prisimenu tarsi tai būtų vykę vakar“, – n...
Įvykiai
Šiandien 13.57 val. Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Vilniuje, Kavarijų ir Žalgirio g. sankirtoje, po sudarytos avarinės situacijos,   staigiai stabdant keleiviniam autobusui salone nukrito ir  susižalojo vyras ir moteris.  Informacija apie įvykį perduota Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stočiai, Vilniaus apskrities vyriausijam policijos komisariatui.
Verslas
Didžiausiame Baltijos šalyse prekybos ir pramogų centre Vilniaus „Akropolyje“ vykdomo atnaujinimo projekto „Akropolis persirengia“ metu jau įvykdyta 70% suplanuotų komercinio ploto atnaujinimo darbų, viena po kitos atidaromos atsinaujinusios parduotuvės. Šią savaitę prekybos ir pramogų centre naujose patalpose atsidaro didžiausia Lietuvoje, naujos koncepcijos „Lindex“, nauja „Denim Dream“, atsinaujinusi „Sterntaler“ parduotuvė ir modernus „Lietuvos pašto“...
Įvykiai
Vilniaus universiteto (VU) Informatikos instituto Kibernetinio saugumo laboratorija balandžio 8 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos III kurso kariūnams surengė simuliacinius kibernetinio saugumo mokymus. Kariūnai išbandė VU Informatikos instituto Kibernetinio saugumo laboratorijos sukurtą simuliacinį žaidimą „#ksl.d“ – vyko simuliacinės pratybos (angl. TableTop eXercises TTX) kibernetinio saugumo tema. Pasak šių pratybų organizatoriaus VU In...
Gamta
Š. m. balandžio 27 d. gyventojai kviečiami sodinti mišką – šią dieną visoje Lietuvoje vyks „Nacionalinis miškasodis 2019“. Tai jau kelerius metus iš eilės LR Aplinkos ministerijos ir VĮ Valstybinių miškų urėdijos organizuojama miško sodinimo šventė, įprasminanti bendrą visuomenės ir miškininkų rūpestį mišku ir palikimu ateities kartoms.  „Kviečiu visus gamtos ir miško mylėtojus surasti laiko ir pasodinti medelį. Mūsų šalyje auga gražūs miškai, kuriais didž...
Įvykiai
Tradicine tapusi akcija „Darom“ šįmet mokyklose prasidėjo anksčiau – net 34 Vilniaus ugdymo įstaigos šiandien tvarkosi savo ir miesto aplinką.  Mokyklos ir darželiai kviečiami dalyvauti tik jiems skirtame nuotraukų ir video konkurse „Prieš ir po“. Iš dalyvių laukiama  ne daugiau kaip 5 nuotraukų ar vaizdo siužeto, kuriuose būtų aiškiai užfiksuotos tvarkomos teritorijos vaizdas iki ir po tvarkymosi. Laimėtojus atrinks bei paskelbs konkurso iniciatoriai – na...