Kodėl naikinama Lietuvos technikos biblioteka?

Krašto apsaugos ministerija ketina panaikinti senamiestyje įsikūrusią ir jau 60 metų veikiančią valstybinės reikšmės specialiąją Lietuvos technikos biblioteką (LTB).

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis pranešė, kad jau pasirašė įsakymą, kuriuo per pusmetį turi būti padėtas taškas didžiausios šalies specialiosios bibliotekos istorijoje.

Nuo 1957-tų metų veikiančią ir patentinius dokumentus, standartus, profilinius mokslo, technikos, ekonomikos, architektūros bei gretutinių sričių knygų, periodikos fondus kaupiančią LTB ketinama reorganizuoti – prijungiant prie Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos bibliotekos (LKAB). Krašto apsaugos sistemai netinkamus išteklius žadama perduoti kitoms bibliotekoms, o šioms atsisakius juos priimta – išmesti.

KAM atstovai aiškina, kadangi LTB informacijos išteklių ir paslaugų aktualumas pastaraisiais metais smarkiai sumažėjo, o bibliotekų sujungimas ne tik sukurs modernias sąlygas informacijos ištekliams kaupti, vartoti, bet ir leis racionaliau naudoti valstybės biudžeto lėšas.

Tiesa, dėl pertvarkos gali tekti atleisti dalį LTB darbuotojų. Pagrindinį LTB pastatą sostinės senamiestyje, Šv. Ignoto gatvėje, KAM ketina perimti pati pagal panaudos sutartį.

Tokiems planams prieštaraujantys LTB darbuotojai kreipėsi jau į prezidentę, Seimo pirmininką, premjerą, kitas institucijas, nes mano, jog lengva ranka naikinama didžiausia šalies specialioji biblioteka praranda keliasdešimt metų kauptus fondus ir unikalias tikslinių informacijos vartotojų grupes.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.