Sostinės darželyje veikia vasaros stovykla

Modernus darželis „Prasminga vaikystė“, įsikūręs netoli sostinės centro, Žvėryno mikrorajone, atidarytas dar tik balandžio mėnesį, tačiau užimtumo ir siūlomų veiklų vaikams čia tikrai netrūksta.

Apie vasaros ir būsimas rudens pramogas vaikams sutiko papasakoti darželio „Prasminga vaikystė“ įkūrėja Gintarė Visockė.

-Vasaros metu darželyje organizuojamos stovyklos. Kaip kilo ši mintis?

-Mintis kilo tada, kai išgirdome tėvelių lūkesčius, kad jie neturi kur vasarą palikti savo darželinuko ir ikimokyklinuko arba 1-2 klasės vaiko. Būtent taip gimė idėja, kad galime padėti tėveliams, kad jų vaikai nešvaistytų laiko žaisdami prie kompiuterio, o vasarą atrastų prasmingų ir smagų veiklų.

-Kokių reakcijų po tokių stovyklų sulaukiate iš vaikų ir kaip šią stovyklą vertina tėveliai?

-Smagu, nes iš vaikų girdime tik gražius atsiliepimus. Grįžtamojo ryšio sulaukiame ir iš tėvelių, kadangi kiekvienos dienos pabaigoje mokytoja nusiunčia tėvams trumpą informaciją su nuotraukomis apie vaikų dieną. Todėl tėveliai džiaugiasi, kad vaikai grįžę iš stovyklos su namiškiais dalinasi teigiamais įspūdžiais.

-Kaip planuojama stovyklos dienos veikla?

-Nepaisant to, kad dienos veiklą mokytoja yra susiplanavusi iš anksto, vaikai visada gali siūlyti savo idėjas, ką jie norėtų veikti. Pavyzdžiui, vieną dieną jie visi pareiškė norą kepti pyragą. Mokytoja, žinoma, neprieštaravo tokiam pasiūlymui ir visi kartu draugiškai žaidėme šį kulinarinį žaidimą.

-Kokios stovyklų temos? Kaip ieškote vaikams aktualių užsiėmimų?

-Be abejo, galvodama dienos veiklas mokytoja privalo atsižvelgti į vaikų amžių. Kadangi stovykloje yra skirtingo amžiaus vaikų, mokytoja užduotis adaptuoja taip, kad suprastų ne tik vyresnieji, bet ir jaunesnieji stovyklos dalyviai.

Be to, mokytoja turi pasiruošusi skirtingo pobūdžio žaidimų, todėl vieni labiau patinka vyresniems, pavyzdžiui, kaip iš šiaudelių pasigaminti dūdelę, o kiti jaunesniems – kaip išmokti piešti stovint. Kartais pasitaiko atvejų, kad vaikui žaidimas patinka dėl to, kad pavyksta jį laimėti. Viena stovyklą lankanti mergaitė pasakoja, kad žaidimas jai nepatiko, nes vis nepavykdavo laimėti.

-Kiek laiko tęsis šių metų vasaros pramoga ir kokio amžiaus vaikai gali dalyvauti?

-Stovyklos vaikams vyks visą vasarą. Primename datas ir temas, kada dar vyks užsiėmimai. „Išradimų savaitė (liepos 31- rugpjūčio 4 d.), „Iliuzijų atradimai“ (rugpjūčio 7-11 d.) ir „Žaidimai iš gamtos“ (rugpjūčio 14-18 d.).

Stovykloje gali dalyvauti 4-5 metų vaikai, kurie būna darželio grupėje, o vyresni 6-11 metų vaikai žaidžia su kita mokytoja. Vienos stovyklos metu būna apie 12 vaikų.

-Kiek kainuoja tokia stovykla?

-Penkių dienų stovykla kainuoja 110 eurų, tačiau jeigu ateina brolis ir sesė – daroma nuolaida. Be to, jeigu stovyklą vaikas lanko daugiau nei vieną savaitę irgi taikoma nuolaida. Pavyzdžiui, jei pirmą savaitę tėvai už vaiko stovyklą moka 110 eurų, antra savaitė kainuos – 100 eurų.

-Ką svarbu žinoti dirbant su vaikais?

-Be abejonės, kad per visą dieną dirbant su vaikais pasitaiko ir tam tikrų iššūkių. Tačiau visada, svarbu nuoširdžiai pasikalbėti su vaiku ir išsiaiškinti, kas jam atsitiko, kartu ieškant bendro sprendimo, kaip spręsti iškilusią problemą.

reklaminisstraipsnis darželis vaikai stovykla vasara Prasmingavaikystė
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
50 peržiūrų rugpjūčio mėn.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Transportas
Vilniuje suremontuota vienos ilgiausių ir judriausių – Geležinio Vilko gatvės – atkarpa nuo Noragiškių iki Didlaukio gatvės. Paklota 2,105 kilometro naujos asfaltbetonio dangos, pakeisti kelio bortai, suremontuoti šaligatviai, atnaujintas ženklinimas. Šios Geležinio Vilko gatvės dalies remontui sostinės savivaldybė skyrė 423 tūkst. eurų. Sutvarkius šią gatvę, didžiausią naudą ir patogumą iškart pajus apie 52 tūkstančiai vilniečių, kurie kasdien važiuoja iš...
Sportas
Naujasis Jėnos (Vokietija) krepšinio komandos trenerio asistentas – lietuvis Marius Linartas. Jo užduotis – suburti jaunuosius krepšinio talentus. Jaunieji krepšininkai spaudžia ranką naujam Jėnos miesto krepšinio komandos trenerio asistentui. „Jie man kaip vaikai“, sako Marius Linartas. Pora mokinių yra jo sūnūs – penkiolikmečiai dvyniai Adomas ir Bartautas. Linartas porai metų pasirašė kontraktą su „Science City Jena“ krepšinio klubu ir treneriu Bjornu H...
Video
„Tautmilės globos“ savanoriai vėl džiugina beglobius gyvūnus. Šį kartą jie keturkojams suorganizavo maudynes netoliese esančiame vandens tvenkinyje.  Karščiausias dienas metuose šunims itin sunku ištverti. Todėl prieglaudos savanoriai dešimt seniausiai prieglaudoje gyvenančių puikiai sutariančių šunų išvedė pasimaudyti. Mums įprasta prausti keturkojus, tačiau „Tautmilės globos“ prieglaudoje tai – didžiulė šventė.  Maudynes organizavo savanorės Urtė bei Akv...
Video
Vilniaus „Ryto“ klubas pradėjo pasiruošimą artėjančiam sezonui ir susirinko į pirmąją stovyklą. Joje pirmą kartą klubo istorijoje vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis sušuko naująjį klubo pavadinimą, o krepšininkai susipažino vienas su kitu ir pradėjo fiziškai ruoštis naujiems krepšinio metams. Į pirmąją „Ryto“ treniruotę susirinko 12 žaidėjų: Deividas Sirvydis, Lukas Kvedaravičius, Aistis Pilauskas, Margiris Normantas, Eimantas Bendžius, Evaldas Kairys...
Įvykiai
Garsioji Vilniaus reklamos kampanija „Vilnius – G-spot of Europe“ mobilizavo pasaulio žiniasklaidos dėmesį Lietuvos sostinei ir paskatino kalbėti ne tik apie pačią reklamą, bet ir apie Vilnių kaip kelionių kryptį. Šį savaitgalį Vilnius atsirado ne tik solidžiausių Jungtinės Karalystės, Prancūzijos ir kitų šalių leidinių puslapiuose, bet ir milijonus gerbėjų visame pasaulyje turinčio JAV komiko Johno Oliverio laidoje. Per pirmąsias reklamos kampanijos „Viln...
Sportas
Rungtynės žalgiriečiams prasidėjo itin nesėkmingai. Šeštą minutę po reido kraštu Pablo Sarabia atmetė kamuolį į vidurį ir Nolito beliko įmušti į neginamus vartus. Dar po minutės po Aleixo Vidalio perdavimo iš krašto P. Sarabia smūgiavo vienu lietimu, Džiugas Bartkus pirštų galais lietė kamuolį, tačiau šis įskriejo į vartus. „Žalgiriui“ sunkiai sekėsi sugaudyti įsibėgėjusius varžovus ir 13 min. Nolito turėjo dar vieną šansą baudos aikštelėje, tačiau šį kart...
Kultūra
Rugpjūčio 21 d. Baltijos gitarų kvartetas kvies į intriguojančią kelionę, aplankant skirtingas epochas bei stilius. Pasak vieno iš kolektyvo narių, Zigmo Čepulėno, nors koncerto pavadinimas „Barock!“ sufleruoja roko ir baroko stilistikos dominavimą, publikos laukia daug didesnė žanrų bei stilių įvairovė. „Klausytojai išgirs flamenko, balkanų, brazilų folko, džiazo bei jau minėtus roko ir baroko stilius. Pavadinimas daugiau nurodo programos koncepciją - bar...
Kriminalai
Rugpjūčio 15 d. apie 23 val. 50 min. Vilniuje, Sodų g., sulaikant neblaivų (1,97 prom.) Didžiosios Britanijos pilietį (g. 1988 m.), pastarasis pasipriešino policijos pareigūnams. Panaudojus elektroimpulsinį prietaisą „Taser“, vyriškis buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę. Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą .
Sportas
Jau šiandien Vilniaus „Ryto“ klubo nariai rinksis į pirmąją treniruočių stovyklą, o prieš prasidedant pasiruošimui paaiškėjo galutinė piramidės trenerių sudėtis. Vyrų komandos trenerių štabą artėjančiais metais sudarys vyr. treneris D.Adomaitis, latvis Uvis Helmanis, Mindaugas Brazys bei fizinio parengimo treneris Evaldas Kandratavičius. „Mindaugas bei Uvis dalinsis trenerio asistento pareigas, o Evaldas ir toliau liks asistentu bei fizinio parengimo trene...