Sostinės darželyje veikia vasaros stovykla

Modernus darželis „Prasminga vaikystė“, įsikūręs netoli sostinės centro, Žvėryno mikrorajone, atidarytas dar tik balandžio mėnesį, tačiau užimtumo ir siūlomų veiklų vaikams čia tikrai netrūksta.

Apie vasaros ir būsimas rudens pramogas vaikams sutiko papasakoti darželio „Prasminga vaikystė“ įkūrėja Gintarė Visockė.

-Vasaros metu darželyje organizuojamos stovyklos. Kaip kilo ši mintis?

-Mintis kilo tada, kai išgirdome tėvelių lūkesčius, kad jie neturi kur vasarą palikti savo darželinuko ir ikimokyklinuko arba 1-2 klasės vaiko. Būtent taip gimė idėja, kad galime padėti tėveliams, kad jų vaikai nešvaistytų laiko žaisdami prie kompiuterio, o vasarą atrastų prasmingų ir smagų veiklų.

-Kokių reakcijų po tokių stovyklų sulaukiate iš vaikų ir kaip šią stovyklą vertina tėveliai?

-Smagu, nes iš vaikų girdime tik gražius atsiliepimus. Grįžtamojo ryšio sulaukiame ir iš tėvelių, kadangi kiekvienos dienos pabaigoje mokytoja nusiunčia tėvams trumpą informaciją su nuotraukomis apie vaikų dieną. Todėl tėveliai džiaugiasi, kad vaikai grįžę iš stovyklos su namiškiais dalinasi teigiamais įspūdžiais.

-Kaip planuojama stovyklos dienos veikla?

-Nepaisant to, kad dienos veiklą mokytoja yra susiplanavusi iš anksto, vaikai visada gali siūlyti savo idėjas, ką jie norėtų veikti. Pavyzdžiui, vieną dieną jie visi pareiškė norą kepti pyragą. Mokytoja, žinoma, neprieštaravo tokiam pasiūlymui ir visi kartu draugiškai žaidėme šį kulinarinį žaidimą.

-Kokios stovyklų temos? Kaip ieškote vaikams aktualių užsiėmimų?

-Be abejo, galvodama dienos veiklas mokytoja privalo atsižvelgti į vaikų amžių. Kadangi stovykloje yra skirtingo amžiaus vaikų, mokytoja užduotis adaptuoja taip, kad suprastų ne tik vyresnieji, bet ir jaunesnieji stovyklos dalyviai.

Be to, mokytoja turi pasiruošusi skirtingo pobūdžio žaidimų, todėl vieni labiau patinka vyresniems, pavyzdžiui, kaip iš šiaudelių pasigaminti dūdelę, o kiti jaunesniems – kaip išmokti piešti stovint. Kartais pasitaiko atvejų, kad vaikui žaidimas patinka dėl to, kad pavyksta jį laimėti. Viena stovyklą lankanti mergaitė pasakoja, kad žaidimas jai nepatiko, nes vis nepavykdavo laimėti.

-Kiek laiko tęsis šių metų vasaros pramoga ir kokio amžiaus vaikai gali dalyvauti?

-Stovyklos vaikams vyks visą vasarą. Primename datas ir temas, kada dar vyks užsiėmimai. „Išradimų savaitė (liepos 31- rugpjūčio 4 d.), „Iliuzijų atradimai“ (rugpjūčio 7-11 d.) ir „Žaidimai iš gamtos“ (rugpjūčio 14-18 d.).

Stovykloje gali dalyvauti 4-5 metų vaikai, kurie būna darželio grupėje, o vyresni 6-11 metų vaikai žaidžia su kita mokytoja. Vienos stovyklos metu būna apie 12 vaikų.

-Kiek kainuoja tokia stovykla?

-Penkių dienų stovykla kainuoja 110 eurų, tačiau jeigu ateina brolis ir sesė – daroma nuolaida. Be to, jeigu stovyklą vaikas lanko daugiau nei vieną savaitę irgi taikoma nuolaida. Pavyzdžiui, jei pirmą savaitę tėvai už vaiko stovyklą moka 110 eurų, antra savaitė kainuos – 100 eurų.

-Ką svarbu žinoti dirbant su vaikais?

-Be abejonės, kad per visą dieną dirbant su vaikais pasitaiko ir tam tikrų iššūkių. Tačiau visada, svarbu nuoširdžiai pasikalbėti su vaiku ir išsiaiškinti, kas jam atsitiko, kartu ieškant bendro sprendimo, kaip spręsti iškilusią problemą.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Skelbimai
2018-05-18