Buvusio policininko namuose - didžiausia pasaulyje „Hello Kitty“ kolekcija

Turbūt nerasite tokios mergaitės, kuri nežinotų, kas yra vienas mieliausių pasaulyje personažų „Hello Kitty“. Ir turbūt visos mažosios princesės svajojo ar vis dar svajoja savo namus užpildyti mielais „Hello Kitty“ niekučiais. O dabar įsivaizduokite, kad jūs - vyras, jums 67 metai, esate į pensiją išėjęs policininkas ir savo ryškiai rožiniame namelyje turite kolekciją iš 5,169 „Hello Kitty“ daikčiukų. Na gerai, vis dėlto galite nebevarginti savo vaizduotės, kadangi toks iš žmogus iš tiesų egzistuoja.

Japonas Masao Gunji (Masao Gundžis) visą gyvenimą kovojo už saugias miesto gatves, o išėjęs į pensiją ieško minkštų, rožiniai baltų žaisliukų savo namams, pastatytiems specialiai „Hello Kitty“ kolekcijai, kuri jau yra įtraukta į Gineso pasaulio rekordų knygą. Kolekcijoje apstu pliušinių žaislų, dėžučių, rankšluosčių, statulėlių ir kitokių mielų dalykėlių. Kad įrengtų tokius neįprastus, turistų srautus traukiančius namus, Masao Gunji su savo žmona Yoshiko (Jošiko) užtruko 35 metus ir išleido apie 30 milijonų jenų (maždaug 234 tūkst. eurų).

„Man visai nerūpi, kiek jis tam išleidžia pinigų, – patikino Yoshiko. – Žmonėms reikia palikti pėdsaką pasaulyje, o „Hello Kitty“ yra jo gyvenimo tikslas, jo svajonė“.

„Aš myliu „Hello Kitty“ dėl jos ekspresijų. Kartais, kai man liūdna, ir ji atrodo liūdna, o kai aš laimingas, ji taip pat atrodo laiminga" , - aiškina M. Gunji. „Hello Kitty“ visuomet pakelia man nuotaiką“.

Reklaminis ženklas „Hello Kitty“ gimė pop kultūroje 1974 m. ir priklauso japonų kompanijai „Sanrio“. Nuo pat gimimo šis personažas buvo pristatomas kaip antropomorfinė (panaši į žmogų) Japonų Bobteilų veislės balta katytė su raudonu kaspinu. Tačiau visai neseniai, 2014 metais, kompanija sukėlė tikrą sąmyšį pasaulyje pranešdama, jog šis populiarus personažas yra ne katytė, kaip daugelis manė, o „laiminga maža mergaitė“. Gerbėjai negalėjo atsistebėti, kodėl tuomet ji su katės ūsais. Tais pačiais metais, kuomet „Hello Kitty“ atšventė 40-ąjį jubiliejų, jos vertė pakilo iki 7 milijardų dolerių per metus.

Tiesa, M.Gunji - ne vienintelis vyras pasaulyje, dievinantis „Hello Kitty“. Savo kolekcijoje turėdamas daugiau nei 5 tūkstančius šios mergaitiškos herojės eksponatų, M.Gunji gerokai aplenkė buvusį rekordo savininką, taip pat japoną Asako Kanda, kuris sukaupė iš viso 4,519 eksponatų.

Įdomu tai, kad šio personažo psichozė neaplenkė ne tik pramoginių įstaigų (teminės kavinės, restoranai, pramogų parkai išsibarstę po visą pasaulį), bet ir ligoninių: 2008 m. Jaunlene, Taivane, buvo atidaryti „Hello Kitty“ teminiai gimdymo namai. Raudonu kaspinu pasipuošusios katytės atvaizdas puikuojasi kambarių dekoracijose, ant antklodžių, patalynės, gimimo liudijimų viršelių ir slaugytojų uniformų. Ligoninės savininkas paaiškino tikintis, kad tokia atmosfera padės moterims palengvinti gimdymo sukeliamą stresą.

Lietuvos vaikų taip pat neaplenkė šio mielo personažo manija. Šalies parduotuvėse knibždėte knibžda drabužių ar daiktų su „Hello Kitty“ atvaizdu, o kai kurios Vilniuje įsikūrusios vakarėlius organizuojančios įmonės netgi siūlo vaikų šventes pagyvinti nusisamdžius būtent šią katytę įkūnijančius animatorius.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.