Rugpjūtį vėl organizuojama Vilniaus vasaros teatro mokykla

Rugpjūtį vėl organizuojama Vilniaus vasaros teatro mokykla, kuri praėjusiais metais sulaukė didelio susidomėjimo. Mokyklos organizatoriai – menų agentūra „Artscape“ ir Lietuvos nacionalinis dramos teatras, tęs pernai rugpjūtį duotą pažadą, kad tokie mokymai vyks ir kitais metais.

Teatro profesionalai kviečiami kelti kvalifikaciją ir tobulintis net keturių garsių užsienio lektorių užsiėmimuose.

Rugpjūčio 1–7 dienomis į Lietuvos nacionalinį dramos teatrą atvyksta dėstytojai iš Jungtinės Karalystės, Vokietijos bei Graikijos, kurie pakvies į praktinius seminarus, skirtus teatro kūrėjams: režisieriams, aktoriams, scenografams, dramaturgams, prodiuseriams.

Pirmoji Vilniaus vasaros teatro mokykla profesionalams buvo surengta 2016-ais vasarą. „Greitai užpildytos grupės bei dalyvių atsiliepimai po renginio neabejotinai įrodė, kad įvairių kartų teatro profesionalai vertina galimybę pasisemti žinių, įkvėpimo, sužinoti apie kitokias teatro formas ir tendencijas, įgyti praktikoje pritaikomų naujų įgūdžių. Lietuvos teatro profesionalams, kurių daugelis gyvena kaip laisvai samdomi kūrėjai, labai trūksta mokymų – profesinei formai palaikyti, susipažinti su naujomis tendencijomis, naujovėmis, kurti tarptautinį tinklą, semtis įkvėpimo dirbant su svarią patirtį turinčiais pedagogais ir praktikais iš užsienio“, – sako viena iš organizatorių Kristina Savickienė.

Praeitais metais didžiausio pasisekimo mokyklos tarp dalyvių sulaukė pasaulyje garsios berlyniečių trupės „Rimini Protokoll“ praktinis seminaras apie teatro kūrimą išėjus už įprastos teatro salės ribų, apie kūrybinį procesą, kuomet scena tampa miestas ir viešos erdvės.

Svarbu paminėti, kad šiemet mokyklos rengėjams pavyko atvežti dar vieną gausiai apdovanotą, tarptautiniu mastu pripažintą ir šiuolaikinio Europos teatro kontekste nuo 1998-ųjų metų ryškiai išsiskiriančią britų trupę – „Blast Theory“.

Trupės nariai Matt Adams, Ju Row Farr ir Nick Tandavanitj žinomi kaip vieni išradingiausių menininkų, dirbančių kryžkelėje tarp skaitmeninių medijų, teatro, performanso, kino ir interaktyvių medijų.

Jų kūriniai tyrinėja socialinius ir politinius technologijų aspektus, dažnai remiasi populiariąja kultūra ir žaidimais, naikina ribas tarp realybės ir fikcijos. Nuo 1998-ųjų metų grupė aktyviai bendradarbiauja su Notingemo universitetu, sudarydami, kaip patys teigia, ilgiausiai veikiančią ir produktyviausią menininkų ir mokslininkų sąjungą pasaulyje.

Be to, ši menininkų grupė yra net 45 mokslinių veikalų bendraautorė. Meno ir mokslo dialogas yra kertinis veiksnys menininkų darbuose, atnešęs jiems keturias BAFTA nominacijas, Prix Ars Electronica ir daugelį kitų prizų.

„Blast Theory“ žinoma tarptautiniu mastu dėl savo interaktyvių, visų rūšių meną bei jo formas apjungiančių, naujų žanrų ir stilių ieškančių projektų. Viena trupės įkūrėjų, Ju Row Farr, su mūsų teatro profesionalais pasidalins praktiniais interaktyvaus teatro kūrimo metodais.

Aktorius, šokėjus, režisierius ir choreografus turėtų sudominti lektorės iš Graikijos, Eugenios Tzirtzilaki, praktinis seminaras. Teatro režisūros magistro studijas Bruklino koledže CUNY (City University of New York) baigusi režisierė po pasaulį keliauja su praktiniais seminarais apie Anne Bogart požiūrio taškų metodą.

JAV režisierės Anne Bogart sukurtas metodas remiasi ir yra nuolat gretinamas bei derinamas su Suzukio aktorių ruošimo metodika. Šis metodas skirtas analizuoti fundamentalius gyvo pasirodymo elementus: erdvę ir laiką, o jo tikslas – rasti bendrą žodyną, leksiką tarp spektaklio kūrėjų, atlikėjų, kuris padeda per sąlyginai trumpą laiką efektyviai sustyguoti komandinį darbą scenoje.

Labiau į tekstą orientuotiems teatro kūrėjams įdomi turėtų būti graiko režisieriaus ir aktoriaus, tarptautiniu mastu žinomo jauno kūrybinio kolektyvo „Blitz Theatre“, seminaras „Naujosios dramaturgijos vystymo dirbtuvės“. „Blitz Theatre“ spektakliai jau spėjo apkeliauti didžiąsias Europos scenas: Berlyno „Schaubühne“, Paryžiaus „Théâtre de la Ville“, Londono „Barbican“, ir festivalius Prancūzijoje, Olandijoje, Vokietijoje, Italijoje, Lenkijoje, Austrijoje, Libane bei kitur.

Ši trupė vadovaujasi principu, kad teatras yra erdvė, kurioje žmonės susitinka ir keičiasi idėjomis čia ir dabar, o ne pagal iš anksto žinomas tiesas ar nuostatas. Visa kūrybinė grupė spektaklius vysto kolektyviai: pradedant idėja, dramaturgija, režisūra, vaidyba ir vadyba.

Seminaro išeities taškas – aktorius kaip dramaturgijos kūrimo epicentras. Šios dirbtuvės skirtos metodams, su kuriais dirba „Blitz Theatre“, kurdama dramaturgiją. 

Vilniaus vasaros teatro mokyklos rengėjai taip pat kviečia visus teatro menu besidominčius registruotis į nemokamą paskaitą „Kitoks požiūris į tikrovę: nuo dokumentinio iki taikomojo teatro“.

Rugpjūčio 1-ąją dieną paskaitą skaitys vokietė taikomojo teatro specialistė Kristina Werner, kuri Lietuvoje žinoma kaip viena iš šiemet Lietuvos nacionaliniame dramos teatre sukurto spektaklio „Žalia pievelė“ režisierių ir koncepcijos autorių. 2015-ais metais ji baigė taikomojo teatro magistro pakopos studijas Goldsmith’s universitete, Londone. Pastaruosius septynerius metus Kristina Werner dirbo su įvairiomis bendruomenėmis, įskaitant žmones su mokymosi sutrikimais, daugiakultūrines grupes, senjorus, pabėgėlius.

Tai paskaita, kuri apžvelgs jungtis tarp socialinių ir meninių projektų, analizuos įvairių teatro kūrėjų darbus – Augusto Boalio, Hanso-Wernerio Kroesingerio, Milo Rau, „Rimini Protokoll“, Theatre HORA, „Good Chance Theatre“, „Pan Arts“ ir kt. Dalyviai bus kviečiami diskutuoti ir atlikti užduotis, įvertinti metodus, taikomus kuriant spektaklius, kuriuose naudojamos „tikros“ istorijos ir „tikri“ žmonės.

Organizatoriai informuoja, kad dar yra laisvų vietų kai kuriuose seminaruose, tad teatro profesionalai, norintys dalyvauti Vilniaus vasaros teatro mokykloje kviečiami kreiptis el. paštu [email protected] Kursai yra mokami, 50 proc. nuolaida taikoma studentams ir LNDT trupės aktoriams.

kultūra renginys vasara mokymai teatras
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Įvykiai
Šiandien 20.53 val. Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Vilniuje, Vasario 16-osios g. 4 atvira liepsna dega butas pirmame aukšte. Gaisro metu nukentėjo moteris.  Į įvykio vietą išsiųstos Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos, informacija apie įvykį perduota Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stočiai.
Įvykiai
"Oro navigacija” informuoja, kad pasikeitus Europos Sąjungos teisės aktų reglamentavimui ir atsižvelgiant į ženkliai išaugusį besileidžiančių ir kylančių lėktuvų skaičių Vilniuje, nuo gegužės mėnesio keisis skrydžių karšto oro balionais tvarka virš Lietuvos sostinės.  Pakeitimai daromi bendradarbiaujant su už skrydžių saugą atsakingomis Lietuvos institucijomis bei Lietuvos oreivių draugija.  Siekiant užtikrint skrydžių saugą, naujoji tvarka numato šiuos pa...
Įvykiai
Akcinė bendrovė Lietuvos paštas tęsia savo veiklos efektyvinimą bei modernizavimą: penktadienį Vilniaus Akropolyje duris atvėrė erdvus naujos koncepcijos pašto skyrius, kuriame galima atlikti įvairias finansines operacijas ir siųsti bei atsiimti pašto siuntas.  „Vilniaus Akropolyje iki šiol veikė du pašto skyriai: 36 kv. m prieš MAXIMA parduotuvę ir 30 kv. m prieš „Deichmann“ parduotuvę, tačiau nenutrūkstantis lankytojų srautas ir įvairesnių pašto paslaugų...
Sportas
„Žvaigždė? Aš? Nesąmonė. Tai trukdo sportininkui, – atvirai sako kovotojas Marius Žaromskis. – Bent jau man dėmesys visada trukdydavo. Lietuvoje pastebėjau, kad mane irgi žmonės atpažįsta. Pažiūri, pabaksnoja pirštais ir nueina. Lietuviai kuklūs“. Paskutinį kartą M. Žaromskis gimtinėje kovojo 2008-aisiais, kai „BUSHIDO Hero‘s“ turnyre pirmajame raunde nokautavo lenką Jedrzejų Kubskį. „Tai vyko senokai, tačiau viską prisimenu tarsi tai būtų vykę vakar“, – n...
Įvykiai
Šiandien 13.57 val. Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Vilniuje, Kavarijų ir Žalgirio g. sankirtoje, po sudarytos avarinės situacijos,   staigiai stabdant keleiviniam autobusui salone nukrito ir  susižalojo vyras ir moteris.  Informacija apie įvykį perduota Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stočiai, Vilniaus apskrities vyriausijam policijos komisariatui.
Verslas
Didžiausiame Baltijos šalyse prekybos ir pramogų centre Vilniaus „Akropolyje“ vykdomo atnaujinimo projekto „Akropolis persirengia“ metu jau įvykdyta 70% suplanuotų komercinio ploto atnaujinimo darbų, viena po kitos atidaromos atsinaujinusios parduotuvės. Šią savaitę prekybos ir pramogų centre naujose patalpose atsidaro didžiausia Lietuvoje, naujos koncepcijos „Lindex“, nauja „Denim Dream“, atsinaujinusi „Sterntaler“ parduotuvė ir modernus „Lietuvos pašto“...
Įvykiai
Vilniaus universiteto (VU) Informatikos instituto Kibernetinio saugumo laboratorija balandžio 8 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos III kurso kariūnams surengė simuliacinius kibernetinio saugumo mokymus. Kariūnai išbandė VU Informatikos instituto Kibernetinio saugumo laboratorijos sukurtą simuliacinį žaidimą „#ksl.d“ – vyko simuliacinės pratybos (angl. TableTop eXercises TTX) kibernetinio saugumo tema. Pasak šių pratybų organizatoriaus VU In...
Gamta
Š. m. balandžio 27 d. gyventojai kviečiami sodinti mišką – šią dieną visoje Lietuvoje vyks „Nacionalinis miškasodis 2019“. Tai jau kelerius metus iš eilės LR Aplinkos ministerijos ir VĮ Valstybinių miškų urėdijos organizuojama miško sodinimo šventė, įprasminanti bendrą visuomenės ir miškininkų rūpestį mišku ir palikimu ateities kartoms.  „Kviečiu visus gamtos ir miško mylėtojus surasti laiko ir pasodinti medelį. Mūsų šalyje auga gražūs miškai, kuriais didž...
Įvykiai
Tradicine tapusi akcija „Darom“ šįmet mokyklose prasidėjo anksčiau – net 34 Vilniaus ugdymo įstaigos šiandien tvarkosi savo ir miesto aplinką.  Mokyklos ir darželiai kviečiami dalyvauti tik jiems skirtame nuotraukų ir video konkurse „Prieš ir po“. Iš dalyvių laukiama  ne daugiau kaip 5 nuotraukų ar vaizdo siužeto, kuriuose būtų aiškiai užfiksuotos tvarkomos teritorijos vaizdas iki ir po tvarkymosi. Laimėtojus atrinks bei paskelbs konkurso iniciatoriai – na...