Rugpjūtį vėl organizuojama Vilniaus vasaros teatro mokykla

Rugpjūtį vėl organizuojama Vilniaus vasaros teatro mokykla, kuri praėjusiais metais sulaukė didelio susidomėjimo. Mokyklos organizatoriai – menų agentūra „Artscape“ ir Lietuvos nacionalinis dramos teatras, tęs pernai rugpjūtį duotą pažadą, kad tokie mokymai vyks ir kitais metais.

Teatro profesionalai kviečiami kelti kvalifikaciją ir tobulintis net keturių garsių užsienio lektorių užsiėmimuose.

Rugpjūčio 1–7 dienomis į Lietuvos nacionalinį dramos teatrą atvyksta dėstytojai iš Jungtinės Karalystės, Vokietijos bei Graikijos, kurie pakvies į praktinius seminarus, skirtus teatro kūrėjams: režisieriams, aktoriams, scenografams, dramaturgams, prodiuseriams.

Pirmoji Vilniaus vasaros teatro mokykla profesionalams buvo surengta 2016-ais vasarą. „Greitai užpildytos grupės bei dalyvių atsiliepimai po renginio neabejotinai įrodė, kad įvairių kartų teatro profesionalai vertina galimybę pasisemti žinių, įkvėpimo, sužinoti apie kitokias teatro formas ir tendencijas, įgyti praktikoje pritaikomų naujų įgūdžių. Lietuvos teatro profesionalams, kurių daugelis gyvena kaip laisvai samdomi kūrėjai, labai trūksta mokymų – profesinei formai palaikyti, susipažinti su naujomis tendencijomis, naujovėmis, kurti tarptautinį tinklą, semtis įkvėpimo dirbant su svarią patirtį turinčiais pedagogais ir praktikais iš užsienio“, – sako viena iš organizatorių Kristina Savickienė.

Praeitais metais didžiausio pasisekimo mokyklos tarp dalyvių sulaukė pasaulyje garsios berlyniečių trupės „Rimini Protokoll“ praktinis seminaras apie teatro kūrimą išėjus už įprastos teatro salės ribų, apie kūrybinį procesą, kuomet scena tampa miestas ir viešos erdvės.

Svarbu paminėti, kad šiemet mokyklos rengėjams pavyko atvežti dar vieną gausiai apdovanotą, tarptautiniu mastu pripažintą ir šiuolaikinio Europos teatro kontekste nuo 1998-ųjų metų ryškiai išsiskiriančią britų trupę – „Blast Theory“.

Trupės nariai Matt Adams, Ju Row Farr ir Nick Tandavanitj žinomi kaip vieni išradingiausių menininkų, dirbančių kryžkelėje tarp skaitmeninių medijų, teatro, performanso, kino ir interaktyvių medijų.

Jų kūriniai tyrinėja socialinius ir politinius technologijų aspektus, dažnai remiasi populiariąja kultūra ir žaidimais, naikina ribas tarp realybės ir fikcijos. Nuo 1998-ųjų metų grupė aktyviai bendradarbiauja su Notingemo universitetu, sudarydami, kaip patys teigia, ilgiausiai veikiančią ir produktyviausią menininkų ir mokslininkų sąjungą pasaulyje.

Be to, ši menininkų grupė yra net 45 mokslinių veikalų bendraautorė. Meno ir mokslo dialogas yra kertinis veiksnys menininkų darbuose, atnešęs jiems keturias BAFTA nominacijas, Prix Ars Electronica ir daugelį kitų prizų.

„Blast Theory“ žinoma tarptautiniu mastu dėl savo interaktyvių, visų rūšių meną bei jo formas apjungiančių, naujų žanrų ir stilių ieškančių projektų. Viena trupės įkūrėjų, Ju Row Farr, su mūsų teatro profesionalais pasidalins praktiniais interaktyvaus teatro kūrimo metodais.

Aktorius, šokėjus, režisierius ir choreografus turėtų sudominti lektorės iš Graikijos, Eugenios Tzirtzilaki, praktinis seminaras. Teatro režisūros magistro studijas Bruklino koledže CUNY (City University of New York) baigusi režisierė po pasaulį keliauja su praktiniais seminarais apie Anne Bogart požiūrio taškų metodą.

JAV režisierės Anne Bogart sukurtas metodas remiasi ir yra nuolat gretinamas bei derinamas su Suzukio aktorių ruošimo metodika. Šis metodas skirtas analizuoti fundamentalius gyvo pasirodymo elementus: erdvę ir laiką, o jo tikslas – rasti bendrą žodyną, leksiką tarp spektaklio kūrėjų, atlikėjų, kuris padeda per sąlyginai trumpą laiką efektyviai sustyguoti komandinį darbą scenoje.

Labiau į tekstą orientuotiems teatro kūrėjams įdomi turėtų būti graiko režisieriaus ir aktoriaus, tarptautiniu mastu žinomo jauno kūrybinio kolektyvo „Blitz Theatre“, seminaras „Naujosios dramaturgijos vystymo dirbtuvės“. „Blitz Theatre“ spektakliai jau spėjo apkeliauti didžiąsias Europos scenas: Berlyno „Schaubühne“, Paryžiaus „Théâtre de la Ville“, Londono „Barbican“, ir festivalius Prancūzijoje, Olandijoje, Vokietijoje, Italijoje, Lenkijoje, Austrijoje, Libane bei kitur.

Ši trupė vadovaujasi principu, kad teatras yra erdvė, kurioje žmonės susitinka ir keičiasi idėjomis čia ir dabar, o ne pagal iš anksto žinomas tiesas ar nuostatas. Visa kūrybinė grupė spektaklius vysto kolektyviai: pradedant idėja, dramaturgija, režisūra, vaidyba ir vadyba.

Seminaro išeities taškas – aktorius kaip dramaturgijos kūrimo epicentras. Šios dirbtuvės skirtos metodams, su kuriais dirba „Blitz Theatre“, kurdama dramaturgiją. 

Vilniaus vasaros teatro mokyklos rengėjai taip pat kviečia visus teatro menu besidominčius registruotis į nemokamą paskaitą „Kitoks požiūris į tikrovę: nuo dokumentinio iki taikomojo teatro“.

Rugpjūčio 1-ąją dieną paskaitą skaitys vokietė taikomojo teatro specialistė Kristina Werner, kuri Lietuvoje žinoma kaip viena iš šiemet Lietuvos nacionaliniame dramos teatre sukurto spektaklio „Žalia pievelė“ režisierių ir koncepcijos autorių. 2015-ais metais ji baigė taikomojo teatro magistro pakopos studijas Goldsmith’s universitete, Londone. Pastaruosius septynerius metus Kristina Werner dirbo su įvairiomis bendruomenėmis, įskaitant žmones su mokymosi sutrikimais, daugiakultūrines grupes, senjorus, pabėgėlius.

Tai paskaita, kuri apžvelgs jungtis tarp socialinių ir meninių projektų, analizuos įvairių teatro kūrėjų darbus – Augusto Boalio, Hanso-Wernerio Kroesingerio, Milo Rau, „Rimini Protokoll“, Theatre HORA, „Good Chance Theatre“, „Pan Arts“ ir kt. Dalyviai bus kviečiami diskutuoti ir atlikti užduotis, įvertinti metodus, taikomus kuriant spektaklius, kuriuose naudojamos „tikros“ istorijos ir „tikri“ žmonės.

Organizatoriai informuoja, kad dar yra laisvų vietų kai kuriuose seminaruose, tad teatro profesionalai, norintys dalyvauti Vilniaus vasaros teatro mokykloje kviečiami kreiptis el. paštu [email protected] Kursai yra mokami, 50 proc. nuolaida taikoma studentams ir LNDT trupės aktoriams.

kultūra renginys vasara mokymai teatras
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Savivalda
Vilnius ne tik labai jaunas ir greitas, bet ir visiems rūpestingas, atviras miestas, kuriame vertinama pagalba, bendrystė ir noras pasišvęsti kitiems. Kurdama draugiško senatvei miesto darbo grupę, sostinės savivaldybė siekia, kad Vilniuje būtų visiems patogu gyventi visapusišką šviesų ir orų gyvenimą. Ką veiksime? Kursime naujas ir gerinsim jau teikiamų paslaugų prieinamumą, kad mūsų miestas taptų patogesnis vyresnio amžiaus vilniečiams. Padėsime sostinės...
Laisvalaikis
Birželio 24 d. 18 val. Sigito Gedos alėjoje (Taikos g. 60) Jonines švęsim išmaniai: paparčio žiedo ieškosim pasitelkdami išmaniuosius telefonus, gavę užduotis jas narpliosim, kol pasieksime finišą. Susitikime išmaniojoje Jonė’mon’19 šventėje!
Eismo ribojimai
llgąjį Joninių savaitgalį, švenčiant Jonines, Vilniaus centre išaugs pėsčiųjų srautai, o Vilniaus gatvė taps pėsčiųjų zona. Sostinės savivaldybė kviečia keliauti į renginius, pasivaikščioti Senamiestyje pėsčiomis arba rinktis dviračius, paspirtukus. Nuo birželio 21 d. 19 val. iki birželio 24 d. 4 val. bus draudžiamas transporto eismas Vilniaus gatvės dalyje tarp Islandijos ir Labdarių gatvės. Svarbu žinoti Labdarių, Totorių gyventojams: privažiuoti prie na...
Įvykiai
Sostinėje tarp Giedraičių ir Kintų gatvių planuojamai įrengti viešajai erdvei vilniečiai pasiūlė pavadinimą – iš beveik 3 tūkst. balsavusiųjų internetu daugiausia pasisakė už Šnipiškių aikštės vardą. Savivaldybės surengtoje patariamojoje apklausoje šį pavadinimą rinkosi 18 proc. dalyvių. Antroje vietoje atsidūrė siūlymas erdvę vadinti Jurgio Viščako skveru (13,6 proc.). Toliau rikiavosi Šiaudinės parkas (13,1 proc.) ir Kintų skveras (10 proc.). „Viena seni...
Įvykiai
Nuo birželio 22 d., šeštadienio, pradės galioti vasaros viešojo transporto eismo tvarkaraščiai – keisis daugelio sostinės autobusų ir troleibusų maršrutų išvykimo ir atvykimo laikai. Jie keičiami atsižvelgiant į prasidėjusį vasaros atostogų sezoną, kurio metu, kaip ir kasmet, natūraliai kinta keleivių srautai. Taip pat atsižvelgta ir į pačių vilniečių nuomonę, kurie gegužės mėnesį galėjo teikti pasiūlymus autobusų ir troleibusų tvarkaraščių korekcijoms. „P...
Įvykiai
Vilniaus miesto savivaldybės įmonė Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) įdiegė klientų informavimo sistemą, kuri leidžia klientus informuoti individualiai elektroniniu paštu ir mobiliuoju telefonu. VŠT – viena pirmųjų iš centralizuoto šilumos tiekimo įmonių, pradėjusi individualiai informuoti klientus jiems aktualiais klausimais. Prieš porą metų sukūrusi naują savitarnos svetainę, VŠT klientams pradėjo siųsti el. pašto pranešimus apie joje pateiktą informaciją,...
Įvykiai
Istorijos fakultetas – vienas mažiausių Vilniaus universitete (VU), todėl čia veikianti studentų ir dėstytojų bendruomenė yra ypač glaudi. Kaip teigia patys studentai, tai ne tik kuria gerą studijų atmosferą, bet ir leidžia sėkmingiau rasti savo kelią ir gilinti studijuojamo dalyko žinias. VU Istorijos fakultete kiekvienas gali rasti savo nišą – čia užauga ne tik archeologai ir mokslininkai, bet ir istorinių filmų ar kostiumų kūrėjų konsultantai. Stoti įkv...
Įvykiai
Pilaitėje, viename sparčiausiai augančių sostinės rajonų, vos per porą mėnesių iškart atnaujintos dvi svarbios gatvės, kuriomis kasdien keliauja apie 11 tūkst. vilniečių: Taurupės gatvės dalis (iki Sietyno gatvės) ir Senasis Pilaitės kelias. Sutvarkius šias jungtis šiuo metu kur kas patogiau ir saugiau pasiekti Karoliniškių rajoną ar Pilaitės prospektą. „Pilaitė sparčiai plečiasi, todėl pastaruoju metu savivaldybė itin daug dėmesio skiria jos susisiekimo i...
Verslas
Šiuo metu Kalnėnų mikrorajone plėtojami didžiuliai visuomeninės ir komercinės paskirties projektai neatpažįstamai pakeis Liepkalnio gatvės sankryžą ir jos prieigas. Per artimiausius kelerius metus bus investuota apie 50 mln. eurų. Individualių namų sklypų kvartalą „Sklypai Kalnėnuose” plėtojantys verslininkai nuo šių metų pradžios pajuto ryškiai padidėjusį susidomėjimą galimybe apsigyventi šioje miesto dalyje. „Pirkimo bumas kilo vasarį. Per mėnesį trečdal...