Savaitės kultūros renginių rekomendacijos

Vilniuje kultūros netrūksta. Kad nepasiklystumėte tarp jos įvairovės ir nepraleistumėte geriausių ir įdomiausių renginių, pristatome 31-osios metų savaitės kultūros renginių Vilniuje rekomendacijas.

1. Gabrielius Vagelis akustiškai

Gabrielius Vagelis, Lukas Gedvilas ir fortepijonas. Šis trio rugpjūčio 1 d. vakarą „Vasaros terasoje“ padarys magišką ir nepakartojamą.

Dainų autorius ir atlikėjas Gabrielius Vagelis šiemet sužibėjo nacionalinės „Eurovizijos“ atrankoje, kur pateko į finalą, o po didžiosios „Eurovizijos“ pasigirdo nemažai nuomonių, kad būtent Gabrielius šiemet turėjo atstovauti Lietuvai Kijeve. Tačiau romantiškasis atlikėjas atgal nebesižvalgo ir „Vasaros terasoje“ susirinkusiems klausytojams žada atiduoti visą savo širdį.

Kur? Vasaros terasa.

Kada? Antradienis, 19 val.

2.Antradienio puslapiai. Vytautas Stankus

Rugpjūčio mėnesio Antradienio puslapius pradedame viena publikos laukiamiausių būtinybių. Tai – Vytauto Stankaus poezijos ir Domanto Razausko, Jono Krivicko ir Pauliaus Ruko muzikos neatsiejama būtinybė. Nerežisuota, bičiuliška, jautri, giliai gyslose juntama būtinybė.

Eilėraščių, kurie kaip pajūrio akmenukai kišenėje, dar ilgam lieka vaikščioti su tavimi miesto gatvėmis, būtinybė. Muzikos garsų, kurie ima tekėti tavimi ir nebejunti troškulio, būtinybė.

Kur? Salionas.

Kada? Antradienis, 21 val.

3.NOVUS outside | Noyus x Ezeri x Timid Kooky

„Novus“ – tai nemokamas tarptautinis įdomiausių Baltijos šalių grupių konkursas bei edukacinių seminarų apie muzikos industriją ciklas. Nuo balandžio pradžios menų fabrike „Loftas“ jau antrus metus vykęs projektas šiemet išsikyrė itin stipriomis grupėmis ir tarptautine konkurencija – pirmą kartą grupių konkurse varžėsi ne tik lietuviai, bet ir latviai bei estai.

Į „Novus“ konkurso finalą grupės pateko įveikusios ne tik talentingus varžovus ant scenos (konkurse iš viso kovėsi net 23 grupės visų iš trijų Baltijos šalių), bet ir sužavėjusios reiklios komisijos ausis, nes kiekvieną konkurso etapą lydėjo kompetetingų muzikos industrijos profesionalų komentarai.

Kur? Vasaros terasa.

Kada? Trečiadienis, 19 val.

4.Burning Man: City in the Desert

Ar žinojote, kad Burning Man nėra pinigų? nėra dušų? BET ten gali surasti kirpyklą? pasivažinėti tikrame Boeing 747 ar net paskambinti Dievui?! Kviečiame atvykti į susitikimą su Lietuvos burneriais, kurie pateiks daugiau neįtikėtinų faktų apie Degantį Žmogų, bei pasidalins 10 principų, kuriais vadovaujantis išgyvensite mieste dykumoje - Black Rock City! Registracija į renginį 18.30.

Kur? Gynėjų g. 14

Kada? Trečiadienis, 19 val.

5.TAU (Experimental / Ethno / Psychedelic / Urban / Krautrock)

Ketvirtadienio vakarui prieš Rastadienį kviečiame į nemokamą tarptautinio dueto TAU koncertą Baltuose drambliuose. Dueto lyderio airio Nunutzi psichodelinės kelionės po Meksikos dykumą gan stipriai įtakojo TAU muziką. Keistai skambanti monotoniška gitara, šamaniški venesueliečio perkusininko Gerald Pasqualin akustiniai ritmai, subtiliai paskaninti elektronika ir dainos bei giesmės, persmelktos įvairių genčių mitologija – visa tai išlieta su pliūpsniu energijos, nuvesiančios į garsinį transą.

Po koncerto Baltų dramblių kiemelyje duetas jau sekantį rytą vyks į YAGA festivalį, kur gros pagrindinėje scenoje.

Kur? Balti drambliai.

Kada? Ketvirtadienis, 20:00 val.

6.Esc: R&B Special

Šį ketvirtadienį Naujamiesčio gatvėse įsitvirtins R&B stilius. Nors vakaruose šis stilius atsirado jau prieš gerus 70 metų, o šiomis dienomis užima ir populiariausių topų viršūnes, Lietuvoje kol kas pamažu jis vystosi tik pogrindyje. Tiesa, dažnai visuomenėje susiduriame su nuomone, jog R&B priklauso afroamerikiečiams, tačiau šis vakaras parodys, jog gali egzistuoti ir kita pusė, su tam tikru lokaliu prieskoniu, kas muziką paverčia tik dar artimesne širdžiai.

Kur? Kablys.

Kada? Ketvirtadienis, 20 val.

7.9-tasis Bardai LT gimtadienis

Laikydamiesi nenutraukiamų tradicijų BARDAI LT kviečia visus dainuojamosios poezijos gerbėjus drauge švęsti 9-ąjį gimtadienį. Renginyje laukia ne tik visiems puikiai žinomų bardų dovanojamos naujos ir ne visai naujos, jau laiko patikrintos dainos, linksmybės, sveikinimai, staigmenos, bet ir būrys šviesių žmonių, kurie pavers vakarą prasmingu. Ilgiausių metų linkėjimų pasiklausyti, palinkėti ir padainuoti visi renkamės rugpjūčio 4 d. Vilniaus mokytojų namų kiemelyje.

Kur? Mokytojų namai.

Kada? Penktadienis, 19 val.

8. Koncertas „Poliarizuoti stiklai“

4-tą dešimtį skaičiuojantis grupės penketas visuos šiuos metus laikosi kaip kumštis ir per tą laiką dovanojo lietuviams ne vieną hitą, tokį kaip tikras rokenrolo užtaisas „Poliarizuoti stiklai“ ar romantika dvelkianti daina „Medžiai be lapų“. Šias ir kitas originalias visų laikų geriausias grupės „Poliarizuoti stiklai“ dainas turėsite progą išgirsti gyvo garso koncerto metu jau šį penktadienį.

Kur? Balti drambliai.

Kada? Penktadienis, 21 val.

9.Burning street – švenčiam Savičiaus g. laisvę!

Vienintelis toks didelis ir tikras „Golden Parazyth“ vasaros koncertas įvyks liepos 23-osios vakarą. Tai tavo kelialapis į naują ir daugiasluoksnį „Golden Parazyth“ muzikos pasaulį, kuris keičiasi.

VU Botanikos sode dar niekada neskambėjo šio gyvą ir elektroninę muziką derinančio dueto muzika. Žydintis parkas ir piknikų vieta yra gera aplinka pradėti naują etapą. Specialiai pastatyta scena, geras garsas, šviesų instaliacija, veidrodžiai ir labai graži pieva, kurioje galima daryti viską. Puikus atviro oro pasiūlymas ramų vasaros sekmadienio vakarą.

Kur? Savičiaus g.

Kada? Penktadienis, 19 val.

10.Blusturgis

Multiinstrumentalistas Ndioba Gueye gimė ir užaugo Senegale, Afrikoje, kur nuo mažumės jį supo muzikinė aplinka. Vaikystėje jis domėjosi labai įvairia muzika – nuo tradicinio Senegalo šokių žanro mbalax iki hip-hopo ir lotynų muzikos. Devintojo dešimtmečio pradžioje studijuodamas Paryžiuje jis pamilo prancūzų afro muzika - ji padarė labai didelę įtaką tolesnei jo kūrybai. Nemokamas koncertas vyks lauko terasoje.

Kur? Vasaros terasa.

Kada? Sekmadienis, 12 val.

renginiai kultūra top10
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
69 peržiūros rugpjūčio mėn.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Transportas
Vilniuje suremontuota vienos ilgiausių ir judriausių – Geležinio Vilko gatvės – atkarpa nuo Noragiškių iki Didlaukio gatvės. Paklota 2,105 kilometro naujos asfaltbetonio dangos, pakeisti kelio bortai, suremontuoti šaligatviai, atnaujintas ženklinimas. Šios Geležinio Vilko gatvės dalies remontui sostinės savivaldybė skyrė 423 tūkst. eurų. Sutvarkius šią gatvę, didžiausią naudą ir patogumą iškart pajus apie 52 tūkstančiai vilniečių, kurie kasdien važiuoja iš...
Sportas
Naujasis Jėnos (Vokietija) krepšinio komandos trenerio asistentas – lietuvis Marius Linartas. Jo užduotis – suburti jaunuosius krepšinio talentus. Jaunieji krepšininkai spaudžia ranką naujam Jėnos miesto krepšinio komandos trenerio asistentui. „Jie man kaip vaikai“, sako Marius Linartas. Pora mokinių yra jo sūnūs – penkiolikmečiai dvyniai Adomas ir Bartautas. Linartas porai metų pasirašė kontraktą su „Science City Jena“ krepšinio klubu ir treneriu Bjornu H...
Video
„Tautmilės globos“ savanoriai vėl džiugina beglobius gyvūnus. Šį kartą jie keturkojams suorganizavo maudynes netoliese esančiame vandens tvenkinyje.  Karščiausias dienas metuose šunims itin sunku ištverti. Todėl prieglaudos savanoriai dešimt seniausiai prieglaudoje gyvenančių puikiai sutariančių šunų išvedė pasimaudyti. Mums įprasta prausti keturkojus, tačiau „Tautmilės globos“ prieglaudoje tai – didžiulė šventė.  Maudynes organizavo savanorės Urtė bei Akv...
Video
Vilniaus „Ryto“ klubas pradėjo pasiruošimą artėjančiam sezonui ir susirinko į pirmąją stovyklą. Joje pirmą kartą klubo istorijoje vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis sušuko naująjį klubo pavadinimą, o krepšininkai susipažino vienas su kitu ir pradėjo fiziškai ruoštis naujiems krepšinio metams. Į pirmąją „Ryto“ treniruotę susirinko 12 žaidėjų: Deividas Sirvydis, Lukas Kvedaravičius, Aistis Pilauskas, Margiris Normantas, Eimantas Bendžius, Evaldas Kairys...
Įvykiai
Garsioji Vilniaus reklamos kampanija „Vilnius – G-spot of Europe“ mobilizavo pasaulio žiniasklaidos dėmesį Lietuvos sostinei ir paskatino kalbėti ne tik apie pačią reklamą, bet ir apie Vilnių kaip kelionių kryptį. Šį savaitgalį Vilnius atsirado ne tik solidžiausių Jungtinės Karalystės, Prancūzijos ir kitų šalių leidinių puslapiuose, bet ir milijonus gerbėjų visame pasaulyje turinčio JAV komiko Johno Oliverio laidoje. Per pirmąsias reklamos kampanijos „Viln...
Sportas
Rungtynės žalgiriečiams prasidėjo itin nesėkmingai. Šeštą minutę po reido kraštu Pablo Sarabia atmetė kamuolį į vidurį ir Nolito beliko įmušti į neginamus vartus. Dar po minutės po Aleixo Vidalio perdavimo iš krašto P. Sarabia smūgiavo vienu lietimu, Džiugas Bartkus pirštų galais lietė kamuolį, tačiau šis įskriejo į vartus. „Žalgiriui“ sunkiai sekėsi sugaudyti įsibėgėjusius varžovus ir 13 min. Nolito turėjo dar vieną šansą baudos aikštelėje, tačiau šį kart...
Kultūra
Rugpjūčio 21 d. Baltijos gitarų kvartetas kvies į intriguojančią kelionę, aplankant skirtingas epochas bei stilius. Pasak vieno iš kolektyvo narių, Zigmo Čepulėno, nors koncerto pavadinimas „Barock!“ sufleruoja roko ir baroko stilistikos dominavimą, publikos laukia daug didesnė žanrų bei stilių įvairovė. „Klausytojai išgirs flamenko, balkanų, brazilų folko, džiazo bei jau minėtus roko ir baroko stilius. Pavadinimas daugiau nurodo programos koncepciją - bar...
Kriminalai
Rugpjūčio 15 d. apie 23 val. 50 min. Vilniuje, Sodų g., sulaikant neblaivų (1,97 prom.) Didžiosios Britanijos pilietį (g. 1988 m.), pastarasis pasipriešino policijos pareigūnams. Panaudojus elektroimpulsinį prietaisą „Taser“, vyriškis buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę. Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą .
Sportas
Jau šiandien Vilniaus „Ryto“ klubo nariai rinksis į pirmąją treniruočių stovyklą, o prieš prasidedant pasiruošimui paaiškėjo galutinė piramidės trenerių sudėtis. Vyrų komandos trenerių štabą artėjančiais metais sudarys vyr. treneris D.Adomaitis, latvis Uvis Helmanis, Mindaugas Brazys bei fizinio parengimo treneris Evaldas Kandratavičius. „Mindaugas bei Uvis dalinsis trenerio asistento pareigas, o Evaldas ir toliau liks asistentu bei fizinio parengimo trene...