Savaitės kultūros renginių rekomendacijos

Vilniuje kultūros netrūksta. Kad nepasiklystumėte tarp jos įvairovės ir nepraleistumėte geriausių ir įdomiausių renginių, pristatome 31-osios metų savaitės kultūros renginių Vilniuje rekomendacijas.

1. Gabrielius Vagelis akustiškai

Gabrielius Vagelis, Lukas Gedvilas ir fortepijonas. Šis trio rugpjūčio 1 d. vakarą „Vasaros terasoje“ padarys magišką ir nepakartojamą.

Dainų autorius ir atlikėjas Gabrielius Vagelis šiemet sužibėjo nacionalinės „Eurovizijos“ atrankoje, kur pateko į finalą, o po didžiosios „Eurovizijos“ pasigirdo nemažai nuomonių, kad būtent Gabrielius šiemet turėjo atstovauti Lietuvai Kijeve. Tačiau romantiškasis atlikėjas atgal nebesižvalgo ir „Vasaros terasoje“ susirinkusiems klausytojams žada atiduoti visą savo širdį.

Kur? Vasaros terasa.

Kada? Antradienis, 19 val.

2.Antradienio puslapiai. Vytautas Stankus

Rugpjūčio mėnesio Antradienio puslapius pradedame viena publikos laukiamiausių būtinybių. Tai – Vytauto Stankaus poezijos ir Domanto Razausko, Jono Krivicko ir Pauliaus Ruko muzikos neatsiejama būtinybė. Nerežisuota, bičiuliška, jautri, giliai gyslose juntama būtinybė.

Eilėraščių, kurie kaip pajūrio akmenukai kišenėje, dar ilgam lieka vaikščioti su tavimi miesto gatvėmis, būtinybė. Muzikos garsų, kurie ima tekėti tavimi ir nebejunti troškulio, būtinybė.

Kur? Salionas.

Kada? Antradienis, 21 val.

3.NOVUS outside | Noyus x Ezeri x Timid Kooky

„Novus“ – tai nemokamas tarptautinis įdomiausių Baltijos šalių grupių konkursas bei edukacinių seminarų apie muzikos industriją ciklas. Nuo balandžio pradžios menų fabrike „Loftas“ jau antrus metus vykęs projektas šiemet išsikyrė itin stipriomis grupėmis ir tarptautine konkurencija – pirmą kartą grupių konkurse varžėsi ne tik lietuviai, bet ir latviai bei estai.

Į „Novus“ konkurso finalą grupės pateko įveikusios ne tik talentingus varžovus ant scenos (konkurse iš viso kovėsi net 23 grupės visų iš trijų Baltijos šalių), bet ir sužavėjusios reiklios komisijos ausis, nes kiekvieną konkurso etapą lydėjo kompetetingų muzikos industrijos profesionalų komentarai.

Kur? Vasaros terasa.

Kada? Trečiadienis, 19 val.

4.Burning Man: City in the Desert

Ar žinojote, kad Burning Man nėra pinigų? nėra dušų? BET ten gali surasti kirpyklą? pasivažinėti tikrame Boeing 747 ar net paskambinti Dievui?! Kviečiame atvykti į susitikimą su Lietuvos burneriais, kurie pateiks daugiau neįtikėtinų faktų apie Degantį Žmogų, bei pasidalins 10 principų, kuriais vadovaujantis išgyvensite mieste dykumoje - Black Rock City! Registracija į renginį 18.30.

Kur? Gynėjų g. 14

Kada? Trečiadienis, 19 val.

5.TAU (Experimental / Ethno / Psychedelic / Urban / Krautrock)

Ketvirtadienio vakarui prieš Rastadienį kviečiame į nemokamą tarptautinio dueto TAU koncertą Baltuose drambliuose. Dueto lyderio airio Nunutzi psichodelinės kelionės po Meksikos dykumą gan stipriai įtakojo TAU muziką. Keistai skambanti monotoniška gitara, šamaniški venesueliečio perkusininko Gerald Pasqualin akustiniai ritmai, subtiliai paskaninti elektronika ir dainos bei giesmės, persmelktos įvairių genčių mitologija – visa tai išlieta su pliūpsniu energijos, nuvesiančios į garsinį transą.

Po koncerto Baltų dramblių kiemelyje duetas jau sekantį rytą vyks į YAGA festivalį, kur gros pagrindinėje scenoje.

Kur? Balti drambliai.

Kada? Ketvirtadienis, 20:00 val.

6.Esc: R&B Special

Šį ketvirtadienį Naujamiesčio gatvėse įsitvirtins R&B stilius. Nors vakaruose šis stilius atsirado jau prieš gerus 70 metų, o šiomis dienomis užima ir populiariausių topų viršūnes, Lietuvoje kol kas pamažu jis vystosi tik pogrindyje. Tiesa, dažnai visuomenėje susiduriame su nuomone, jog R&B priklauso afroamerikiečiams, tačiau šis vakaras parodys, jog gali egzistuoti ir kita pusė, su tam tikru lokaliu prieskoniu, kas muziką paverčia tik dar artimesne širdžiai.

Kur? Kablys.

Kada? Ketvirtadienis, 20 val.

7.9-tasis Bardai LT gimtadienis

Laikydamiesi nenutraukiamų tradicijų BARDAI LT kviečia visus dainuojamosios poezijos gerbėjus drauge švęsti 9-ąjį gimtadienį. Renginyje laukia ne tik visiems puikiai žinomų bardų dovanojamos naujos ir ne visai naujos, jau laiko patikrintos dainos, linksmybės, sveikinimai, staigmenos, bet ir būrys šviesių žmonių, kurie pavers vakarą prasmingu. Ilgiausių metų linkėjimų pasiklausyti, palinkėti ir padainuoti visi renkamės rugpjūčio 4 d. Vilniaus mokytojų namų kiemelyje.

Kur? Mokytojų namai.

Kada? Penktadienis, 19 val.

8. Koncertas „Poliarizuoti stiklai“

4-tą dešimtį skaičiuojantis grupės penketas visuos šiuos metus laikosi kaip kumštis ir per tą laiką dovanojo lietuviams ne vieną hitą, tokį kaip tikras rokenrolo užtaisas „Poliarizuoti stiklai“ ar romantika dvelkianti daina „Medžiai be lapų“. Šias ir kitas originalias visų laikų geriausias grupės „Poliarizuoti stiklai“ dainas turėsite progą išgirsti gyvo garso koncerto metu jau šį penktadienį.

Kur? Balti drambliai.

Kada? Penktadienis, 21 val.

9.Burning street – švenčiam Savičiaus g. laisvę!

Vienintelis toks didelis ir tikras „Golden Parazyth“ vasaros koncertas įvyks liepos 23-osios vakarą. Tai tavo kelialapis į naują ir daugiasluoksnį „Golden Parazyth“ muzikos pasaulį, kuris keičiasi.

VU Botanikos sode dar niekada neskambėjo šio gyvą ir elektroninę muziką derinančio dueto muzika. Žydintis parkas ir piknikų vieta yra gera aplinka pradėti naują etapą. Specialiai pastatyta scena, geras garsas, šviesų instaliacija, veidrodžiai ir labai graži pieva, kurioje galima daryti viską. Puikus atviro oro pasiūlymas ramų vasaros sekmadienio vakarą.

Kur? Savičiaus g.

Kada? Penktadienis, 19 val.

10.Blusturgis

Multiinstrumentalistas Ndioba Gueye gimė ir užaugo Senegale, Afrikoje, kur nuo mažumės jį supo muzikinė aplinka. Vaikystėje jis domėjosi labai įvairia muzika – nuo tradicinio Senegalo šokių žanro mbalax iki hip-hopo ir lotynų muzikos. Devintojo dešimtmečio pradžioje studijuodamas Paryžiuje jis pamilo prancūzų afro muzika - ji padarė labai didelę įtaką tolesnei jo kūrybai. Nemokamas koncertas vyks lauko terasoje.

Kur? Vasaros terasa.

Kada? Sekmadienis, 12 val.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.