Savaitės kultūros renginių rekomendacijos

Vilniuje kultūros netrūksta. Kad nepasiklystumėte tarp jos įvairovės ir nepraleistumėte geriausių ir įdomiausių renginių, pristatome 31-osios metų savaitės kultūros renginių Vilniuje rekomendacijas.

1. Gabrielius Vagelis akustiškai

Gabrielius Vagelis, Lukas Gedvilas ir fortepijonas. Šis trio rugpjūčio 1 d. vakarą „Vasaros terasoje“ padarys magišką ir nepakartojamą.

Dainų autorius ir atlikėjas Gabrielius Vagelis šiemet sužibėjo nacionalinės „Eurovizijos“ atrankoje, kur pateko į finalą, o po didžiosios „Eurovizijos“ pasigirdo nemažai nuomonių, kad būtent Gabrielius šiemet turėjo atstovauti Lietuvai Kijeve. Tačiau romantiškasis atlikėjas atgal nebesižvalgo ir „Vasaros terasoje“ susirinkusiems klausytojams žada atiduoti visą savo širdį.

Kur? Vasaros terasa.

Kada? Antradienis, 19 val.

2.Antradienio puslapiai. Vytautas Stankus

Rugpjūčio mėnesio Antradienio puslapius pradedame viena publikos laukiamiausių būtinybių. Tai – Vytauto Stankaus poezijos ir Domanto Razausko, Jono Krivicko ir Pauliaus Ruko muzikos neatsiejama būtinybė. Nerežisuota, bičiuliška, jautri, giliai gyslose juntama būtinybė.

Eilėraščių, kurie kaip pajūrio akmenukai kišenėje, dar ilgam lieka vaikščioti su tavimi miesto gatvėmis, būtinybė. Muzikos garsų, kurie ima tekėti tavimi ir nebejunti troškulio, būtinybė.

Kur? Salionas.

Kada? Antradienis, 21 val.

3.NOVUS outside | Noyus x Ezeri x Timid Kooky

„Novus“ – tai nemokamas tarptautinis įdomiausių Baltijos šalių grupių konkursas bei edukacinių seminarų apie muzikos industriją ciklas. Nuo balandžio pradžios menų fabrike „Loftas“ jau antrus metus vykęs projektas šiemet išsikyrė itin stipriomis grupėmis ir tarptautine konkurencija – pirmą kartą grupių konkurse varžėsi ne tik lietuviai, bet ir latviai bei estai.

Į „Novus“ konkurso finalą grupės pateko įveikusios ne tik talentingus varžovus ant scenos (konkurse iš viso kovėsi net 23 grupės visų iš trijų Baltijos šalių), bet ir sužavėjusios reiklios komisijos ausis, nes kiekvieną konkurso etapą lydėjo kompetetingų muzikos industrijos profesionalų komentarai.

Kur? Vasaros terasa.

Kada? Trečiadienis, 19 val.

4.Burning Man: City in the Desert

Ar žinojote, kad Burning Man nėra pinigų? nėra dušų? BET ten gali surasti kirpyklą? pasivažinėti tikrame Boeing 747 ar net paskambinti Dievui?! Kviečiame atvykti į susitikimą su Lietuvos burneriais, kurie pateiks daugiau neįtikėtinų faktų apie Degantį Žmogų, bei pasidalins 10 principų, kuriais vadovaujantis išgyvensite mieste dykumoje - Black Rock City! Registracija į renginį 18.30.

Kur? Gynėjų g. 14

Kada? Trečiadienis, 19 val.

5.TAU (Experimental / Ethno / Psychedelic / Urban / Krautrock)

Ketvirtadienio vakarui prieš Rastadienį kviečiame į nemokamą tarptautinio dueto TAU koncertą Baltuose drambliuose. Dueto lyderio airio Nunutzi psichodelinės kelionės po Meksikos dykumą gan stipriai įtakojo TAU muziką. Keistai skambanti monotoniška gitara, šamaniški venesueliečio perkusininko Gerald Pasqualin akustiniai ritmai, subtiliai paskaninti elektronika ir dainos bei giesmės, persmelktos įvairių genčių mitologija – visa tai išlieta su pliūpsniu energijos, nuvesiančios į garsinį transą.

Po koncerto Baltų dramblių kiemelyje duetas jau sekantį rytą vyks į YAGA festivalį, kur gros pagrindinėje scenoje.

Kur? Balti drambliai.

Kada? Ketvirtadienis, 20:00 val.

6.Esc: R&B Special

Šį ketvirtadienį Naujamiesčio gatvėse įsitvirtins R&B stilius. Nors vakaruose šis stilius atsirado jau prieš gerus 70 metų, o šiomis dienomis užima ir populiariausių topų viršūnes, Lietuvoje kol kas pamažu jis vystosi tik pogrindyje. Tiesa, dažnai visuomenėje susiduriame su nuomone, jog R&B priklauso afroamerikiečiams, tačiau šis vakaras parodys, jog gali egzistuoti ir kita pusė, su tam tikru lokaliu prieskoniu, kas muziką paverčia tik dar artimesne širdžiai.

Kur? Kablys.

Kada? Ketvirtadienis, 20 val.

7.9-tasis Bardai LT gimtadienis

Laikydamiesi nenutraukiamų tradicijų BARDAI LT kviečia visus dainuojamosios poezijos gerbėjus drauge švęsti 9-ąjį gimtadienį. Renginyje laukia ne tik visiems puikiai žinomų bardų dovanojamos naujos ir ne visai naujos, jau laiko patikrintos dainos, linksmybės, sveikinimai, staigmenos, bet ir būrys šviesių žmonių, kurie pavers vakarą prasmingu. Ilgiausių metų linkėjimų pasiklausyti, palinkėti ir padainuoti visi renkamės rugpjūčio 4 d. Vilniaus mokytojų namų kiemelyje.

Kur? Mokytojų namai.

Kada? Penktadienis, 19 val.

8. Koncertas „Poliarizuoti stiklai“

4-tą dešimtį skaičiuojantis grupės penketas visuos šiuos metus laikosi kaip kumštis ir per tą laiką dovanojo lietuviams ne vieną hitą, tokį kaip tikras rokenrolo užtaisas „Poliarizuoti stiklai“ ar romantika dvelkianti daina „Medžiai be lapų“. Šias ir kitas originalias visų laikų geriausias grupės „Poliarizuoti stiklai“ dainas turėsite progą išgirsti gyvo garso koncerto metu jau šį penktadienį.

Kur? Balti drambliai.

Kada? Penktadienis, 21 val.

9.Burning street – švenčiam Savičiaus g. laisvę!

Vienintelis toks didelis ir tikras „Golden Parazyth“ vasaros koncertas įvyks liepos 23-osios vakarą. Tai tavo kelialapis į naują ir daugiasluoksnį „Golden Parazyth“ muzikos pasaulį, kuris keičiasi.

VU Botanikos sode dar niekada neskambėjo šio gyvą ir elektroninę muziką derinančio dueto muzika. Žydintis parkas ir piknikų vieta yra gera aplinka pradėti naują etapą. Specialiai pastatyta scena, geras garsas, šviesų instaliacija, veidrodžiai ir labai graži pieva, kurioje galima daryti viską. Puikus atviro oro pasiūlymas ramų vasaros sekmadienio vakarą.

Kur? Savičiaus g.

Kada? Penktadienis, 19 val.

10.Blusturgis

Multiinstrumentalistas Ndioba Gueye gimė ir užaugo Senegale, Afrikoje, kur nuo mažumės jį supo muzikinė aplinka. Vaikystėje jis domėjosi labai įvairia muzika – nuo tradicinio Senegalo šokių žanro mbalax iki hip-hopo ir lotynų muzikos. Devintojo dešimtmečio pradžioje studijuodamas Paryžiuje jis pamilo prancūzų afro muzika - ji padarė labai didelę įtaką tolesnei jo kūrybai. Nemokamas koncertas vyks lauko terasoje.

Kur? Vasaros terasa.

Kada? Sekmadienis, 12 val.

renginiai kultūra top10
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
69 peržiūros spalio mėn.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Laisvalaikis
Renginių Vilniuje netrūksta. Kad nepasiklystumėte tarp jų įvairovės ir nepraleistumėte geriausių bei įdomiausių, pristatome portalo vilniuje.info šios savaitės renginių Vilniuje rekomendacijas. 1. J. Jakaitis - Visuomenė miesto erdviniame formavime  Spalio 18 d. 20 val. Architektūros [pokalbių] fondas ir Nacionalinė dailės galerija kviečia į ketvirtąjį 23-iojo pokalbių ciklo „Miesto sąnariai ir raumenys: apie architektūros ir vaizduojamojo meno ryšius“ sus...
Kultūra
Vilniaus tango teatras pradeda ketvirtąjį kūrybinį sezoną ir nepaliauja stebinti publikos pristatydamas dar vieną spalvingą, žaismingą, kerintį ir kvapą gniaužiantį šou! „Tango Buenos Aires" - miesto šurmulys, priemiesčio gyvenimas, kavinių prabanga ir provincijos linksmybės, ilgesys ir nostalgija, kančia ir meilė. Visa, ką savyje slepia tango idėja, persikelia į „La Casa del Tango" sceną ir dar didesne jėga įsuka į aistros ir temperamento sūkurį!  „Labai...
Interviu
„O kaip dėl per didelio paveldo saugojimo Vilniuje? Na, žinokite, neteko pastebėti tokio reiškinio“, – šypsosi paveldosaugininkė, Valstybinės kultūros paveldo komisijos narė ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) dėstytoja Jūratė Jurevičienė. Su ironijos bei humoro jausmo nestokojančia, aštresnio žodžio nevengiančia specialiste kalbamės apie Vilniaus miesto tapatumą, paveldosaugos aktualijas, sovietiniu modernizmu besižavinčią jaunąją kartą ir...
Transportas
Vilniaus miesto savivaldybė praneša apie važiuojamosios dalies aptvėrimus ir laikinus eismo ribojimus. Nuo spalio 16  iki lapkričio 16 d. dėl nuotekų ir vandentiekio rekonstrukcijos tinklų darbų laikinai bus susiaurinta Lvovo gatvės važiuojamoji dalis ties pastatu Nr. 89.Eismo organizavimo pakeitimo metu laikinai bus įvestas aukščio ribojimas iki 4 metrų, todėl krovininiai automobiliai bus nukreipti apylanka gretimomis gatvėmis – Linkmenų gatve ir Konstitu...
Kriminalai
Spalio 11 d. apie 21 val. 30 min. Vilniuje, Kauno g., nepažįstamas asmuo sudavė kumščiu vyrui (gimusiam 1970 m.) į veidą ir pavogė rankinę-piniginę, kurioje buvo mobiliojo ryšio telefonas, asmens dokumentai, pinigai, raktai nuo buto. Nuostolis nustatinėjamas. Spalio 2 d. apie 16 val. 30 min. Vilniuje, Geležinkelio g., prie apleistų sandėliukų, nepažįstamas vyras trenkė vyrui (gimusiam 1976 m.) į veidą ir ir iš kelnių kišenės pavogė pinigus ir mobiliojo ryš...
Įvykiai
Vilniaus miesto savivaldybė šiandien kreipėsi su pareiškimu į Generalinę prokuratūrą, kad būtų įvertinti Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nario Žilvino Šilgalio veiksmai, atskleidžiant konfidencialią informaciją trečiosioms šalims apie savivaldybės ketinamus vykdyti viešuosius pirkimus. Savivaldybė turi patikimos informacijos, kad Tarybos narys atskleidė planuojamo viešojo pirkimo vertę dar nepaskelbus viešojo pirkimo, taip sudarydamas sąlygas iškreipt...
Įvykiai
Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK), įvertinusi UAB „Vilniaus vandenys“ geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo veiklos sąnaudas, vartotojams, perkantiems paslaugas bute, suderino 14 proc. mažesnę geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainą – 0,96 Eur/m³ (be PVM). Apskaitos kaina didėja 7 proc. – gyventojai mokės 0,89 Eur butui/per mėn. (be PVM).  Šiuo metu vartotojams taikomos UAB „Vilniaus vandenys“ paslaugų...
Kultūra
Spalio 18-21 dienomis MO muziejaus atidarymo metu vyks daugiau nei 70 renginių, kurių svarbiausias elementas - pirmoji MO muziejaus paroda „Visas menas - apie mus". Parodą papildys susitikimai su autoriais, diskusijos, edukaciniai renginiai, koncertai kiekvieną vakarą ir naktiniai šokiai. Kaip išsirinkti ir nepasiklysti?  Kaip teigia MO muziejaus direktorė Milda Ivanauskienė, muziejaus atidarymo renginiai - tikras MOratonas. „Laukiami visi, norintys gerai...
Savivalda
Sostinės savivaldybė kviečia: balsuokite ir patys išsirinkite įmonę, kuri rūpinsis Jūsų daugiabučiu. Vilniuje yra daugiau kaip 7 tūkst. daugiabučių, apie 3 tūkst. namų gyventojai turi išsirinkti naują būsto administratorių. Visi, kuriems rūpi, kaip prižiūrimas daugiabutis, kviečiami nuo spalio 15 d. iki lapkričio 5 d. dalyvauti kartoniniame balsavime raštu. Detali informacija apie balsavimą kartu su balsavimo biuleteniu atkeliaus tiesiai gyventojams į namu...