Pokalbis su „Kinas po žvaigždėmis“ organizatorėmis

Renginių po atviru dangumi sostinėje galima rasti ne vieną. Šį kartą parengėme pokalbį su kino festivalio „Kinas po žvaigždėmis“ organizatorėmis Greta Akcijonaite ir Rūta Švedkauskaite.

- Kaip kilo mintis organizuoti projektą „Kinas po žvaigždėmis“?

- Idėja suorganizuoti „Kinas po žvaigždėmis“ kilo tada, kai pastebėjome, kad vasarą žmonės nenori filmų žiūrėti kino salėje. Taigi sugalvojome, kad vertėtų pakeisti filmams žiūrėti skirtą erdvę ir surengti kino vakarus po žvaigždėmis.

- Ar domėjotės, kur dar pasaulyje vysta panašaus pobūdžio projektų?

- Žinoma, kad užsienyje tokių kino vakarų taip pat vyksta. Pavyzdžiui, Graikijoje yra daugybė kino teatrų, kurie turi tik lauko kino sales. Tiesa, kiną po atviru dangumi tokiose šalyse įmanoma organizuoti ilgesnį laiką, dėl ten būdingo klimato. Tačiau ne ką mažiau lauko kinas vasaros metu yra populiarus – Taline, Rygoje, Skandinavijos šalyse.

- Aštuntą kartą organizuojate šį renginį, gal galite palyginti kaip atrodė pirmasis ir aštuntasis „Kinas po žvaigždėmis“?

- Viskuo. Kiekvienais metais „Kinas po žvaigždėmis“ yra naujas projektas, nes kasmet parenkame vis naują filmų programą. Kitas privalumas, kad dabar, rengiant aštuntąjį „Kinas po žvaigždėmis“ žmonėms nebereikia aiškinti, koks čia renginys ir kodėl verta jį pamatyti.

- Kokias pamokas išmokote?

- Pirma, išmokome nesinervinti kuomet „Kinas po žvaigždėmis“ vakare užklumpa blogas oras, o tiesiog prisitaikyti prie situacijos. Antra, nesijaudinti dėl problemų, kurių mes, kaip organizatoriai, niekaip negalime koreguoti.

- Kaip planuojate kino filmų programą?

- Programa iš tiesų labai įvairiapusiška. Be abejo, programoje turi būti vasaros premjeros, mylimiausi žiūrovų filmai ir filmai, kurie „Kinas po žvaigždėmis“ metu parodomi anksčiau nei kino teatrų ekranuose. Be to, esame parengę specialius kino seansus, pavyzdžiui, filmas „Pingvinų maršas 2 – šauksmas” skirtas visai šeimai, o filmas „Karališkas romanas orientuotas į festivalio „Kinas po žvaigždėmis“ „namus“ – karališkus Valdovų rūmus.

- Ką galite pasakyti apie dalyvių filmų skonį? Kokio žanro filmai yra mėgstamiausi?

- Vienareikšmiškai, žmonės vasarą renkasi lengvesnio turinio filmus, todėl dažniausia domina komedijos arba komiškos dramos. Kadangi vasarą – filmai puiki pramoga, kuri turi ne tik padėti atsipalaiduoti, bet ir pakelti nuotaiką.

- Kokia auditorija domisi „Kinas po žvaigždėmis“?

- Renginys tikrai nėra orientuotas, tik jauniems žmonėms, kadangi filmus juk mėgsta ir vyresnio amžiaus žmonės. Todėl negalime pasakyti, kokia amžiaus riba galioja „Kinas po žvaigždėmis“, nes niekada nesame jos nustatę. Tačiau esame pastebėjusios, kad filmus žiūrėti, po atviru dangumi ateina ir aštuoniasdešimtmečiai.

- Kodėl šiais metais ant „Kino po žvaigždėmis“ plakato pridėjote šūkį: „Prieš seansą prašome nusiimti karūną“. Ką juo norite pasakyti? Kokia šūkio esmė?

- Buvome sugalvoję tokių šūkių ir dar daugiau: „Prašome per seansą nesusirašinėti laiškais“, „Prašome žirgus palikti už vartų“, bandėme įsivaizduoti, kaip kinas atrodytų valdovų laikais arba kaip mūsų laikais valdovai elgtųsi kine. Taip ir kilo mintis sugalvoti tokių patarimų, kurie ironiškai, bet mandagiai primena apie kino teatrui būdingas žinoti taisykles.

- Kokių turite ateities planų ir svajonių?

- Mūsų, kaip organizatorių, tikslas, kad renginys „Kinas po žvaigždėmis“ išplistų po visą Lietuvą. Mes tikimės, kad kiekviename kieme žmonės pasistatytų projektorių ir susiorganizuotų savo miestelio ar kaimelio kiną po atviru dangumi.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.