vilniuje.info

Grįžo ekspedicijos „Misija Sibiras“ dalyviai

Šiandien, rugpjūčio 1-ąją į Vilniaus geležinkelio stotį iš Rusijos grįžo 16-osios ekspedicijos „Misija Sibiras“ dalyviai. Pasitikti drąsių ir patriotiškų jaunuolių į stotį ankstų rytą susirinko apie 50 žmonių, kurių didžią dalį sudarė ekspedicijos dalyvių artimieji, buvę politiniai kaliniai ir tremtiniai, politikai.

Šiais metais šešiolika „Misija Sibiras“ komandos narių lankėsi Irkutkse, kur tvarkė Tuluno ir Nižneudinsko rajonuose esančias tremtinių kapines. Čia iš viso buvo maždaug 90 gyvenviečių, kur kūrėsi ištremti lietuviai.

Ekspedicijos vadovas Arnoldas Fokas: „Po penkerių metų ten nebūtų likę jokios žymės. Tai mes būtent toje vietoje, kur stovėjo seni kryžiai, atstatėme naujus ir dėka mūsų tos kapinės dar kurį laiką, iki kitos ekspedicijos gyvuos“.

Vadovas pridūrė, kad net po 30-ies metų ekspedicijos vis dar vyks, todėl darbas neturi nutrūkti. Vos per dvi savaites, praleistas Rusijoje, lietuviai spėjo sutvarkyti net devynerias kapines. A. Fokas džiaugėsi, kad ekspedicijos dalyviams pavyko per ribotą laiką padaryti maksimumą.

„Labai keistas ir geras jausmas, kad esi prisilietęs prie istorijos išsaugojimo, o dabar galėsi perduoti tai visiems kitiems“ - teigė 22-metis ekspedicijos dalyvis Dovydas Žiogas.

28-erių metų Agnė Pašvenskaitė džiaugėsi galimybe prisidėti prie sunkių darbų statant kryžius: „Labai jais džiaugiamės, jie mūsų niekada neatskyrė, visada stengėsi įtraukti, kad mes būtumėme lygiavertės ir jiems padėtume“.

„Misija Sibiras“ rengiama jau dvyliktą kartą, per ekspedicijas pavyko sutvarkyti per 100 lietuviškų kapinių. Nuo 2006-ųjų metų norą leistis į sudėtingas keliones Lietuvos tremtinių keliais pareiškė daugiau kaip 12 tūkst. jaunų šalies žmonių.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Prašome rašyti konstruktyvų, pagrįstą ir informatyvų tekstą tik iš savo patirties.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti