Rašytojo tekstai susilies su muzika

Nuo rugpjūčio 10 iki spalio 5 dienos daugiau nei penkiuose šalies miestuose šeštą kartą skambės Klezmerių festivalio muzika. Numatoma, jog koncertai vyks Joniškyje, Vilniuje, Klaipėdoje, Kaišiadoryse, Merkinėje ir kituose miestuose. Ilgo festivalio metu bus pristatytas devynių koncertų ciklas „Muzika neįvykusiems spektakliams“, paremtas rašytojo Abraomo Karpinovičiaus apsakymų knyga „Paskutinis Vilniaus pranašas“.

Klezmerių festivalio įkūrėjas - žinomas Lietuvo perkusininkas, šiuolaikinės muzikos ir avangardinio džiazo atlikėjas A. Gotesmanas. Jis siekia lietuviams atkleisti, kaip įdomiai skamba žydų rašytojo A.Karpinovičiaus kūryba su fone grojančia muzika. 1918 - 2004 metais gyvenęs Abraomas Karpinovičius yra žinomas dėl savo 1998 metais išleistos knygos „Paskutinis Vilniaus pranašas“.

Karpinovičiaus literatūroje atsiskleidė senųjų Vilniaus žydų gyvenimas, buvo rašoma apie žydų teatrą ir apie įvairius tarpukario laikmečio žmones - prekybininkus, skurdžius, tarnus, aktorius, prostitutes, vagis ir amatininkus.

Koncertuose skambės Rolando Rastausko, Adolfo Večerskio, Jevgenijos Karpikovos, Donato Katkaus ir Lauryno Katkaus skaitomos ištraukos iš A. Karpinovičiaus knygos „Paskutinis Vilniaus Pranašas“, Petro Vyšniausko (saksofonas ir fortepijonas), Vyčio Nivinsko (kontrabosas), Jano Maksimovičiaus (saksfonas), Vytauto Labučio (saksofonas) muzika, Arkadijaus Gotesmano perkusija, aranžuotus lietuvių ir žydų klezmerių liaudies kūrinius atliks Borisas Kirzneris (smuikas) ir Andrius Balachovičius (akordeonas).

Rugpjūčio 24 d., ketvirtadienį, 19.00 -Žydų kultūros ir informacijos centre (Vilnius): Karpinovičiaus knygos „Paskutinis Vilniaus pranašas“ skaitymai su muzika (ištraukos iš apsakymų: „ Tamara Ilgšė“ ir „Tautosakininkas“); dalyvauja aktorė Jevgenija Karpikova (skaitovė), Andrius Balahovičius (akordeonas).

Rugsėjo 5 d., antradienį, 19.00, - Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus Tolerancijos centre: Karpinovičiaus knygos „Paskutinis Vilniaus pranašas“ skaitymai su muzika (ištraukos iš „Medis prie teatro“ ir „Žydiški pinigai“ apsakymų); dalyvauja I dalyje - dirigentas Donatas Katkus, rašytojas Laurynas Katkus (skaitovai) ir P. Vyšniauskas (saksofonas),II dalyje– aktorius Adolfas Večerskis (skaitovas), Arkadijus Gotesmanas (žydų perkusija).

Spalio 5 d., ketvirtadienį, 19.00, - Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus Tolerancijos centre:  uždarymo koncertas „Kartą Vilniuje“;dalyvauja: žydiškų dainų atlikėja ir rinkėja Marija Krupoves ir orkestras „Vilniaus Klezmeriai“.

Bilietai parduodami tiketa.lt

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.