Sostinės artistai sieks Vilniaus miesto trupės vardo

Vilniaus miesto savivaldybė rengs kultūros konkursą, kurio metu profesionalios sceninio menų organizacijos varžysis dėl Vilniaus miesto trupės vardo. Miesto taryba jau patvirtino konkurso nuostatus, pagal kuriuos bus suteikiamas Vilniaus miesto trupės vardas ir skiriama dotacija.

Konkurse galės dalyvauti profesionalieji teatrai, koncertinės įstaigos, trupės, ansambliai, cirkai ar kitos įstaigos, kurios yra įsikūrusios Vilniuje. Tiesa, konkurse negalės dalyvauti nacionaliniai ir valstybiniai teatrai, koncertinės įstaigos ir kitos organizacijos, kurios jau gauna nuolatinę valstybės ar Vilniaus miesto savivaldybės dotaciją.

Organizatoriai viliasi, kad šis renginys padės sustiprinti profesionaliuosius Vilniaus miesto scenos menų ir muzikos darinius, suteiks stabilumo pačių įstaigų veiklai, didins jų konkurencingumą.

Vilniaus miesto tarybos narys: „Mūsų tikslas – stiprinti mieste įdomiausius, konkurencingiausius, aktyviausius scenos menų operatorius, užtikrinti stipriausių tokių darinių gyvybingumą, o tuo pačiu sudaryti galimybę scenos menų rinkoje atsirasti naujiems, inovatyviems kolektyvams. Toks finansavimo modelis yra išvestinis panašių programų scenos menams įvairiose šalyse variantas“, – sako idėjos iniciatorius Audronis Imbrasas.

Svarbu paminėti, kad jau 33-ejus metus gyvuojančio garsiausio pasaulio cirko „Cirque du Soleil“ kelias prasidėjo mažame Kvebeko provincijos miestelyje, Kanadoje. Būtent taip – sukūrus trupę ir gavus paramą iš Kanados valdžios ir kitų rėmėjų, šiuo metu „Cirque du Soleil“ visame pasaulyje žiūrovams gali parodyti net 19 spektaklių. Maža to, visuose pasaulio žemynuose, daugiau nei šešiasdešimtyje šalių, jų rodomi spektakliai niekada nepalieka abejingų.

Vilniaus miesto savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkas: „Kultūros renginių kokybė yra vienas lemiamų veiksnių, kurie daro miestą patraukliu gyventi ir dirbti. Esu tikras, kad šiuo žingsniu Vilniaus teatrai, orkestrai, šokio ar kitų menų trupės Vilniuje tik stiprės ne tik džiugindami vilniečius, bet ir įgaudami tarptautinį mastą“, – sakė Vytautas Mitalas.

Be to, su Vilniaus miesto trupės vardo laimėtojais ketinama pasirašyti ne tik 2 metų sutartį, bet ir planuojama kasmet skirti dotacijas, kurių vertė siekia apie 120 tūkst. eurų. Numatoma, kad ateityje miesto trupių sąrašas bus peržiūrimas kas trejus metus.

Artimiausiu metu Vilniaus miesto savivaldybė paskelbs konkurso pradžią. Konkurso laimėtojais šiemet bus skelbiama nuo 3 iki 4 organizacijų.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.