Vilniuje minima romų Holokausto diena

Trečiadienį minint Tarptautinę romų Holokausto aukų atminimo dieną, šiam tragiškam Antrojo pasaulinio karo įvykiui atminti bus padėta gėlių Panerių memoriale, o Vilniaus rotušėje atidaroma fotografijų paroda apie romus.

Renginius organizuoja Tautinių mažumų departamentas prie Vyriausybės, viešoji įstaiga Romų visuomenės centras, Lenkijos institutas Vilniuje ir Vilniaus rotušė.

Popietę rotušėje atidaroma paroda pristato romų mažumos gyvenimą Lenkijoje, taip pat globalius romų gyvenimo pokyčius ir reiškinius, teigiama Tautinių mažumų departamento pranešime.

Vienas iš parodos stendų parengtas pagal Natalijos Gancarz knygą vaikams „Mietekas kare“, kurioje pasakojamas romų berniuko likimas nacių mirties stovykloje Aušvice, vadinamojoje čigonų šeimyninėje stovykloje, nacių likviduotoje naktį iš 1944 m. rugpjūčio 2 į 3 dieną. Tą naktį dujų kamerose nužudyta beveik 3 tūkstančiai paskutinių stovyklos kalinių: vaikų, moterų ir vyrų.

Nacistinės Vokietijos vykdytam genocidui pažymėti rugpjūčio 2-oji pasirinkta būtent pagal vadinamosios čigonų stovyklos likvidavimą.

Istorikų teigimu, per Antrąjį pasaulinį karą naciai išžudė apie pusę iš maždaug milijono Europoje gyvenusių čigonų. Lietuvoje žuvo maždaug kas trečias iš pusantro tūkstančio romų.

2011 metų surašymo duomenimis, Lietuvoje gyvena per 2 tūkst. romų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.