Naujovės keliuose: baudos net už menkiausią greičio viršijimą

Policija praneša, kad eismo kontrolė bus smarkiai griežtinama - vairuotojai bus baudžiami net už menkiausią greičio viršijimą. Lietuvos vairuotojai gali pamiršti seną įprotį, kai greičio matuokliai leisdavo greitį viršyti 10 km/val. Šalies keliuose įrengti stacionarūs greičio matuokliai nuo rugpjūčio 1 dienos fiksuoja net mažiausią įmanomą - vos 1 km/val. viršytą greitį. 

Tiesa, nulinė riba bus nustatyta ne visuose, o pasirinktuose greičio matuokliuose, tačiau kiekvieną dieną jie bus keičiami.

Taip pat keliuose iki rudens patruliuos daugiau pareigūnų. Tokių drastiškų priemonių imtasi atsižvelgiant į pastaruoju metu vis didėjantį tragiškų baigčių eismo įvykių skaičių, vairuotojai nesilaiko elementariausių Kelių eismo taisyklių reikalavimų.

„Pagrindinis greičio kontrolės tikslas – keisti vairuotojų įpročius“, – sako Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas Vytautas Grašys.

Pasak jo, vairuotojai nesupranta, jog Kelių eismo taisyklės sukurtos ne policijai, o eismo dalyviams, jie neįvertina rimtos rizikos, kurią patys ir sukelia.

Lietuvos kelių policijos tarnyba įspėja, jog viršydami greitį ne tik padidinate eismo įvykio tikimybę, bet rizikuojate rimtai susižeisti arba sužeisti aplinkinius, žūti pats arba nužudyti nekaltus aplinkinius. Statistikos duomenimis, maždaug trečdalis žuvusių eismo įvykių pasekmė yra saugaus greičio nepaisymas.

2017 metais iki liepos 28 dienos Lietuvoje eismo įvykiuose žuvo 110 žmonių, o tai net 11 gyvybių daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį. Tarp žuvusiųjų daugiausia - vairuotojai (45, iš kurių 6 motociklininkai). Likę - pėstiejį (34), iš kurių daugiau nei pusė (18) žuvo tamsiuoju paros metu.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.