Prieš naujo Darbo kodekso įsigaliojimą padaugėjo atleistų darbuotojų

Birželio mėnesį, prieš naujojo Darbo kodekso įsigaliojimą, su darbo vieta atsisveikino pusantro karto daugiau žmonių nei liepą, rašo dienraštis „Lietuvos žinios“.

Kaip skelbia „Sodra“, pirmąjį vasaros mėnesį darbo sutartys buvo nutrauktos su 61 tūkst. 894 darbuotojais, o tai net 4,4 tūkst. daugiau nei 2016 metų birželį. O štai liepą darbą prarado daugiau nei 20 tūkst. asmenų mažiau negu praėjusį mėnesį. Tiesa, vasaros pradžioje visuomet su darbo vieta atsisveikina daugiau žmonių negu liepą, tačiau šiais metais tas atotrūkis kone tris kartus didesnis nei pernai.

Šiemet birželio mėnesį savo noru iš darbo išėjo 40 tūkst. 384 asmenys, praėjusiais metais tą patį mėnesį - 38 tūkst. 23 asmenys. Atleistųjų darbdavio iniciatyva be įspėjimo darbuotojui pažeidus darbo sutarties sąlygas skaičius išliko beveik nepakitęs, bet visgi tokių atvejų šiais metais pasitaikė daugiau - 1 tūkst. 738 šiemet ir 1 tūkst. 682 pernai. Labiausiai – net 77 proc. – pagausėjo atleistųjų šalių susitarimu. Šį birželį susitarti pavyko 3 tūkst. 973 darbuotojams, o pernai – 2 tūkst. 242.

Pasak darbo rinkos eksperto, personalo paieškos ir atrankos bendrovės „Alliance for Recruitment“ partnerio Andriaus Franco, abiems pusėms, tiek darbdaviams, tiek darbuotojui, buvo palankiau atsisveikinti dar prieš naujo Darbo kodekso įsigaliojimą. „Darbdaviai tiems, kurie nebuvo idealūs darbuotojai, siūlė atsisveikinti gražiuoju pagal seną Darbo kodeksą. Išmokos didesnės, bet jei žmogus dirbo ilgą laiką, darbdaviui geriau atleisti jį šalių susitarimu, nors ir sumokant daugiau, nes vienašališkas atleidimas gali sukelti teisminį ginčą. Darbuotojai, kurie suprato, kad jei tai įvyks pagal naują Darbo kodeksą ir jie gaus mažesnes išmokas, sutiko išeiti iš darbo“, – pagrindines priežastis, dėl kurių birželis buvo sklidinas atleidimo lapelių, paaiškino A. Francas.

Siekiant padėti tautiečiams kuo geriau suprasti naująjį Darbo kodeksą ir žinoti visas savo teises bei atsakomybes, per Lietuvą keliauja konsultacijų kompanijos „SDG“ organizuojamas seminaras „NUO 2017 m. LIEPOS 1 d. NAUJASIS DARBO KODEKSAS“. Vilniečiai šią paskaitą išklausyti galės jau rugpjūčio 22 d.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.