Vilniaus apskrityje aptikti užteršti ežerai

Liepą vandens kokybė higienos reikalavimų neatitiko keturiolikoje maudyklų, ketvirtadienį pranešė Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras. Tarp šių, higienos normos ribas viršijusių vandens telkinių, ir keli Vilniaus apskrityje esantys ežerai.

Liepos pabaigoje trumpalaikė tarša žarniniais enterokokais buvo nustatyta Trakų rajone esančiuose Akmenos ir Vilkokšnio ežerų maudyklose.

Higienos reikalavimų neatitiko ir žarninių lazdelių bei enterokokų tarša nustatyta ir Totoriškių vandens telkinyje Trakų rajone.

Ištyrus vandens kokybę daugiau nei 130 rekreacinių zonų visoje Lietuvoje, didesnis nei leidžiama žarninių lazdelių ir žarninių enterokokų kolonijas sudarančių vienetų skaičius vandenyje rastas beveik dešimtyje vandens telkinių, tarp kurių ir Vilniaus apskrityje, Trakų rajone esančiuose Gilušio bei Margio ežeruose.

Maudyklų vandens kokybė vertinama pagal du mikrobiologinius parametrus: žarninius enterokokus ir žarnines lazdeles. Atsižvelgiant į higienos normos reikalavimus, žarninių enterokokų turi būti ne daugiau kaip 100 kolonijas sudarančių vienetų 100 ml vandens, o žarninių lazdelių – ne daugiau kaip tūkstantis vienetų 100 ml vandens.

Vandenyje nustačius trumpalaikę taršą, per ateinančias 3 paras privaloma paimti papildomą mėginį vandens kokybės tyrimų atlikimui, kuris patvirtintų taršos įvykio pabaigą. Dar vienas mėginys turi būti paimamas praėjus savaitei po trumpalaikės taršos pabaigos. Institucija, atsakinga už paplūdimio administravimą, turi užtikrinti, kad maudymosi sezono metu visa svarbi informacija visuomenei paplūdimyje būtų skelbiama aiškiai matomoje vietoje, aktyviai ir operatyviai.

Primename:

Prieš šokant atsigaivinti į ežerą, upę, tvenkinį ar jūrą, derėtų įsitikinti, kad šiame vandens telkinyje maudytis yra saugu. Pliuškendamiesi užterštame vandenyje, rizikuojate savo sveikata, tad jei kyla menkiausias įtarimas - nesiartinkite prie vandens ir iškart praneškite atitinkamoms institucijoms.

Žarninė lazdelė randama šiltakraujų organizmų žarnyne, tad ją nešioja ir žmonės, ji laikoma normalios mikrofloros dalimi. Tačiau egzistuoja tokių bakterijos atmainų, kurios gali sukelti virškinimo sutrikimus, tokius kaip kraujingas viduriavimas. Jei vandenyje randama žarninė lazdelė bei žarniniai enterokokai, laikoma, jog vanduo užterštas, į jį pateko fekalijos, o su jomis ir įvairių infekcijų sukėlėjai, tokių kaip salmoneliozė, vidurių šiltinė ar dizenterija, galimos roto ir noro virusinės infekcijos. Taip pat padidėja Hepatito A susirgimo rizika. Viena dažniausiai pasitaikančių maudynių užterštame vandenyje pasekmių - ant odos atsirandantys paraudimai ar išbėrimai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.