Žalgiriečiai negailestingai sutriuškino „Utenį“

FK „Žalgiris“ devynioliktame A lygos turo namų rungtynėse su Utenos„Uteniu“ iškovojo gražią ir energingą pergalę rezultatu 5:0 (3:0). Trečiadienio vakarą LFF stadione netrūko gerų emocijų ir įspūdingų įvarčių.

Po šios pergalės vilniečiams A lygoje liko sužaisti 9 rungtynes. Iš jų - keturias namų aikštelėje. Šiuo metu „Žalgiris“ yra vienvaldis A lygos lyderis ir turi surinkęs 45 taškus. Antroje vietoje vis dar sunkiai vilniečius besivejantis „Trakų“ klubas. Šiuos klubus skiria 14 taškų persvara.

Sekančias rungtynes namuose vilniečiai žais rugjūčio 9 d. su puikiai Europos lygos atrankos varžybose rungtyniaujančiu Marijampolės „Sūduvos" klubu.

Rungtynių eiga:

4-oji minutė. Rungtynių pradžia itin karšta. Elivelto užsidirbo geltoną kortelę po susidūrimo su varžovu.

7-oji minutė. M.Traore prasižengė prieš savo baudos aikštelę, bet Utenos futbolo klubo atstovo smūgį A.Vitkauskas sugauna.

16-ąją minutę ryžtingai rungtyniaujantys žalgiriečiai įmušė pirmą įvartį. Gražios atakos metu S.Nyuiadzi įsiveržė į baudos aikštelę, jo smūgį vartininkas atrėmė, tačiau kamuolys atšoko Elivelto, kuris galva smūgiavo nepriekaištingai.

17-ąją minutę varžovų puolėjas Y.Kharbouchas buvo įspėtas už vaidybą.

19-ąją minutę kilo pavojus prie šeimininkų vartų. Po G.Smitarello smūgio iš 16 metrų kamuolys kliudė žalgirietį ir skriejo netoli vartų. Nuo kampinio čempionai apsigynė.

26-oji minutė. Varžovai dar sykį smūgiavo iš toli. Šį sykį J.Garcia atliko puikų tolimą smūgį, o kamuolys, galingai muštas iš 25 metrų, skriejo arti skersinio.

26-oji minnutė. Dar viena puiki ataka baigėsi antru vilniečių įvarčiu. Po puikaus E.Vaitkūno perdavimo iš dešiniojo krašto D.Šernas nukreipė kamuolį į vartus. Emocijų aikštėje ir toliau netrūksta.

33-iąją minutę į žaidimą teko įsitraukti A.Vitkauskui. J.Garciai atšoko kamuolys maždaug 15 metrų nuo vartų ir kolumbietis sėkmingai jį smūgiavo vienu lietimu, visgi, šeimininkų vartininkas laiku sureagavo ir išgelbėjo komandą.

37-ąją minutę dar vieną žalgiriečių ataką įvarčiu pavertė S.Nyuiadzi, iš arti nukreipęs kamuolį į vartus.

45-oji minutė. Po Y.Kharboucho tolimo smūgio kamuolys skriejo greta virpsto, o po šio epizodo geltona kortelė buvo parodyta M.Traore.

49-oji minutė ir dar viena pavojinga šeimininkų ataka. Jos smaigalyje atsidūrė M.Traore, tačiau maliečio smūgį iš 15 metrų atrėmė puikiai sužaidęs F.Ramirezas.

65-ąją minutę žalgiriečiai surengė žaibišką kontrataką, kurios metu V.Lukša perdavė kamuolį D.Šernui. Šis kiek sudelsė, bet sugebėjo taikliai smūgiuoti pažeme ir nepalikti vartininkui vilčių.

72-ąją minutę prie vilniečių vartų kilo pora gaisrų. Sykį komandą puikiai išgelbėjo A.Vitkauskas, dar du uteniškių smūgiai buvo netikslūs.

B.Atajičius ir V.Lukša apsikeitė savalaikiais perdavimais, tad legionieriui iš Švedijos 76-ąją minutę tik beliko pasiųsti kamuolį į tuščius vartus.

87-ąją minutę varžovai susikūrė dar vieną dėkingą progą smūgiui. Šį sykį uteniškis iš 15 metrų smūgiavo virš vartų.

Įvarčiai: 16 min. Elivelto, 26 min. ir 64 min. D.Šernas, 37 min. S.Nyuiadzi, 77 min. B.Atajičius

Geltonos kortelės: 4 min. Elivelto, 45 min. M.Traore; 17 min. Y.Kharbouchas, 58 min. C.Carrasco

FK „Žalgiris“: A.Vitkauskas, D.Slijngardas, D.Oyarzunas, M.Mbodjis, E.Vaitkūnas, S.Blagojevičius, M.Traore, M.Kuklys (70 min. M.Ljujičius), Elivelto, S.Nyuiadzi (54 min. V.Lukša), D.Šernas (74 min. B.Atajičius).

„Utenis“: F.Ramirezas, A.Goni (46 min. Ph.Atbashyanas), J.Rabadanas, G.Smitarello, P.Navasas, D.Traore, B.Aizpunas, I.Berruezo, J.Garcia, C.Carrasco (68 min. P.Roca), Y.Kharbouchas (68 min. A.Fofana).