Vilniuje kuriama laisvoji ekonomikos zona

Vilniaus miesto savivaldybė kartu su Vyriausybe puoselėja planus įkurti Vilniaus laisvąją ekonomikos zoną (LEZ). Trečiadienį šiuos planus susitikime aptarė meras Remigijus Šimašius bei premjeras Saulius Skvernelis. Svarstoma, jog LEZ galėtų iškilti Pagiriuose. Pietinėje miesto vietovėje šiuo metu jau įsikūręs Vilniaus logistikos parkas ir intermodalinis terminalas.

„Aptarėme galimybę statytis gamykloms aplink Vilnių - industrinio parko arba laisvosios ekonominės zonos projektą. Sutarėme su Vilniaus rajono savivaldybe, Vyriausybe kartu susėsti. Ties Pagiriais, kur yra numatytas logistikos parkas, kuris yra Vilniaus ir Vilniaus rajono teritorijoje - sutarėme, kad ten yra geriausia vieta ir ieškome būdų, kaip tai padaryti tinkamą gamybai“, - po susitikimo su S. Skverneliu teigė meras R. Šimašius.

Premjero patarėjas Tomas Beržinskas teigė, jog premjeras pirma noori įvertinti pramoninės zonos Vilniuje naudą šalies vystymuisi. Planai vis dar diskusijų lygyje, tačiau rugpjūčio pabaigoje Vilniaus ir miesto rajono merai sės prie vieno stalo ir mėgins pralaužti ledus.

„Aktualu, kad industrinės zonos šalia Vilniaus centro konverguotųsi į gyvenamąsias ar kitas erdves ir atsirastų naujas, niekam netrukdantis industrinis parkas. Ilgus metus buvo siekiama išvyti investicijas iš sostinės į kitas savivaldybes, kas atbaidydavo potencialius investuotojus mūsų šalyje“, - atviravo R. Šimašius.

LEZ galimybes šiuo metu analizuoja viešoji įstaiga „Investuok Lietuvoje“ir Ūkio ministerija. Pranešama, jog bent jau kol kas analizių duomenys įrodo, jog LEZ pastatymas padidintų gamybos projektų skaičių.

Yra žinoma, jog Vilniaus miesto savivaldybė su „Lietuvos geležinkeliais“ valdo 81 mln. eurų vertės 460 hektarų ploto parką Pagiriuose. Šioje vietoje nuo 2015 metų plėtojamas intermodalinis terminalas, taip pat veikia viena didžiausių geležinkelių skirstymo stotis.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.