Trakų pilyje - šokio spektaklis „Ana Karenina“

Jau šį sekmadienį, rugpjūčio 6-ąją, 21 val. Trakų pilyje bus rodomas Anželikos Cholinos šokio teatro dviejų dalių spektaklis „Ana Karenina“.

Scenografiją pasirodymui kūrė Marijus Jacovskis, kostiumus ir grimą – vienas geriausių Lietuvos dizainerių Juozas Statkevičius. Maža to, šiam projektui realizuoti susibūrė net keturių Lietuvos teatrų artistai – scenoje pasirodys ne tik baleto šokėjai, bet ir Vilniaus Mažojo dramos teatro aktoriai.

Rusų rašytojo Levo Tolstojaus „Ana Karenina“ buvo spausdinama Rusijos laikraštyje „Russky Vestnik“ 1875-1877-ais metais. Deja, ruošiant spausdinti paskutiniąją dalį, redaktorius ir autorius susipyko dėl skirtingų požiūrių į politiką. Po metų rašytojas išleido knygą. Nuo 1878-ųjų metų šis literatūros šedevras buvo daugybę kartų perkeltas į kino ir TV ekranus, buvo skaitomas per radiją, pagal jį statomi baleto spektakliai.

Prieš artėjantį Anželikos Cholinos šokio spektaklio „Ana Karenina“ interpretaciją – parengėme keletą įdomybių apie šį romaną.

Pradėti rašyti „Aną Kareniną“ L.Tolstojų įkvėpė poetas Aleksandras Puškinas. Kadangi 1873-ais metais kovo mėn. rašytojas perskaitė A.Puškino knygos pirmą eilutę: „Svečiai ruošėsi išvykti į sodybą“, – žmonai pasakė L.Tolstojus. „Taip turi būti rašoma! Bet kuris kitas pradėtų apibūdinti svečius, kambarius, bet jis iškart pradeda nuo veiksmo“. Tą naktį buvo pradėta rašyti „Ana Karenina“.

Be to, Ana Karenina yra paremta tikra istorija. Ana Stepanovna Pirogova buvo vieno L.Tolstojaus draugo meilužė. Sužinojusi, kad jos mylimas vyras užmezgė romaną su vaikų aukle, moteris pabėgo ir kelias dienas klaidžiojo po apylinkes. Vėliau ji metėsi po traukiniu ir nusižudė. L.Tolstojų šis įvykis labai sukrėtė.

Anos Kareninos personažą taip pat įtakojo Maria Hartung, Aleksandro Puškino duktė. Rašytojas ir M.Hartung susipažino pokylyje. L.Tolstojus iškarto susižavėjo Maria grožiu, subtiliu skoniu ir mokėjimu pagrįsti savo nuomonę. Mokslininkai mano, kad Anai Kareninai buvo suteikta nemažai Maria bruožų.

Levino personažą rašytojas kūrė remdamasis savimi. Spėjama, kad Levinas yra paties L.Tolstojaus prototipas. Kad tai yra daugiau ar mažiau autobiografinis personažas, sutinka nemažai literatūros kritikų. Tolstojaus žmona yra kartą jam pasakiusi: „Levinas – tai tu, tik be talento“.

Neseniai vykusioje dabarties rašytojų apklausoje, „Ana Karenina“ buvo paskelbta visų laikų geriausia knyga. 2007-ais metais tyrinėtojas J.Peder Zane apklausė 125 geriausiai žinomus britų ir amerikiečių rašytojus, kurių prašė surašyti po 10 geriausių grožinės literatūros kūrinių. Susumavus rezultatus, sąrašo vršūnėje atsidūrė L.Tolstojaus „Ana Karenina“.

Spektaklyje „Ana Karenina“ skambės Alfredo Šnitkės, Piotro Čaikovskio, Gustavo Mahlerio ir Andrew Lloydo Webberio muzika.

Spektaklio „Ana Karenina“ scenoje nėra traukinio. Paklausta, kodėl scenoje nėra traukinio, kurio tikisi daugelis žiūrovų, choreografė atsakė: „Šiais laikais žmogus žmogų gali sužeisti žodžiu ar veiksmu daug stipriau. Tiesą pasakius, taip buvo visais laikais. Mano spektaklis ‒ ir apie tai“.

„Ana Karenina“ – geriausias Anželikos Cholinos spektaklis. Apie tai prieš premjerą 2010-ais metais sakė pati režisierė. „Tai bus geriausias mano spektaklis. Visada taip galvoju... Degsiu pragare...“, –prisipažino A.Cholina.

2011-ais metais spektaklio „Ana Karenina“ choreografė Anželika Cholina buvo įvertinta „Auksiniu scenos kryžiumi“.

Kur? Trakų pilyje.

Kada? Rugpjūčio 6 (sekmadienis), 21 val.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.