Trakų pilyje - šokio spektaklis „Ana Karenina“

Jau šį sekmadienį, rugpjūčio 6-ąją, 21 val. Trakų pilyje bus rodomas Anželikos Cholinos šokio teatro dviejų dalių spektaklis „Ana Karenina“.

Scenografiją pasirodymui kūrė Marijus Jacovskis, kostiumus ir grimą – vienas geriausių Lietuvos dizainerių Juozas Statkevičius. Maža to, šiam projektui realizuoti susibūrė net keturių Lietuvos teatrų artistai – scenoje pasirodys ne tik baleto šokėjai, bet ir Vilniaus Mažojo dramos teatro aktoriai.

Rusų rašytojo Levo Tolstojaus „Ana Karenina“ buvo spausdinama Rusijos laikraštyje „Russky Vestnik“ 1875-1877-ais metais. Deja, ruošiant spausdinti paskutiniąją dalį, redaktorius ir autorius susipyko dėl skirtingų požiūrių į politiką. Po metų rašytojas išleido knygą. Nuo 1878-ųjų metų šis literatūros šedevras buvo daugybę kartų perkeltas į kino ir TV ekranus, buvo skaitomas per radiją, pagal jį statomi baleto spektakliai.

Prieš artėjantį Anželikos Cholinos šokio spektaklio „Ana Karenina“ interpretaciją – parengėme keletą įdomybių apie šį romaną.

Pradėti rašyti „Aną Kareniną“ L.Tolstojų įkvėpė poetas Aleksandras Puškinas. Kadangi 1873-ais metais kovo mėn. rašytojas perskaitė A.Puškino knygos pirmą eilutę: „Svečiai ruošėsi išvykti į sodybą“, – žmonai pasakė L.Tolstojus. „Taip turi būti rašoma! Bet kuris kitas pradėtų apibūdinti svečius, kambarius, bet jis iškart pradeda nuo veiksmo“. Tą naktį buvo pradėta rašyti „Ana Karenina“.

Be to, Ana Karenina yra paremta tikra istorija. Ana Stepanovna Pirogova buvo vieno L.Tolstojaus draugo meilužė. Sužinojusi, kad jos mylimas vyras užmezgė romaną su vaikų aukle, moteris pabėgo ir kelias dienas klaidžiojo po apylinkes. Vėliau ji metėsi po traukiniu ir nusižudė. L.Tolstojų šis įvykis labai sukrėtė.

Anos Kareninos personažą taip pat įtakojo Maria Hartung, Aleksandro Puškino duktė. Rašytojas ir M.Hartung susipažino pokylyje. L.Tolstojus iškarto susižavėjo Maria grožiu, subtiliu skoniu ir mokėjimu pagrįsti savo nuomonę. Mokslininkai mano, kad Anai Kareninai buvo suteikta nemažai Maria bruožų.

Levino personažą rašytojas kūrė remdamasis savimi. Spėjama, kad Levinas yra paties L.Tolstojaus prototipas. Kad tai yra daugiau ar mažiau autobiografinis personažas, sutinka nemažai literatūros kritikų. Tolstojaus žmona yra kartą jam pasakiusi: „Levinas – tai tu, tik be talento“.

Neseniai vykusioje dabarties rašytojų apklausoje, „Ana Karenina“ buvo paskelbta visų laikų geriausia knyga. 2007-ais metais tyrinėtojas J.Peder Zane apklausė 125 geriausiai žinomus britų ir amerikiečių rašytojus, kurių prašė surašyti po 10 geriausių grožinės literatūros kūrinių. Susumavus rezultatus, sąrašo vršūnėje atsidūrė L.Tolstojaus „Ana Karenina“.

Spektaklyje „Ana Karenina“ skambės Alfredo Šnitkės, Piotro Čaikovskio, Gustavo Mahlerio ir Andrew Lloydo Webberio muzika.

Spektaklio „Ana Karenina“ scenoje nėra traukinio. Paklausta, kodėl scenoje nėra traukinio, kurio tikisi daugelis žiūrovų, choreografė atsakė: „Šiais laikais žmogus žmogų gali sužeisti žodžiu ar veiksmu daug stipriau. Tiesą pasakius, taip buvo visais laikais. Mano spektaklis ‒ ir apie tai“.

„Ana Karenina“ – geriausias Anželikos Cholinos spektaklis. Apie tai prieš premjerą 2010-ais metais sakė pati režisierė. „Tai bus geriausias mano spektaklis. Visada taip galvoju... Degsiu pragare...“, –prisipažino A.Cholina.

2011-ais metais spektaklio „Ana Karenina“ choreografė Anželika Cholina buvo įvertinta „Auksiniu scenos kryžiumi“.

Kur? Trakų pilyje.

Kada? Rugpjūčio 6 (sekmadienis), 21 val.

kultūra renginys spektaklis AnaKarenina AnželikaCholina šokioteatras Trakai
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
13 peržiūrų rugpjūčio mėn.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Foto ir video
Penktadienį, liepos 13 d., baigėsi savaitę trukusi ir kupina nepakartojamų įspūdžių ir nuotykių vaikų vasaros stovykla „Saugi vasara”, kurią organizavo Vilniaus miesto antrojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnai. Dėkojame visiems, kurie rūpinosi, kad vaikams būtų gera ir įdomu! „Daryti kažką gero yra pasakiškai malonu!“ – pasibaigus stovyklai, parašė dienas vasaros stovykloje leidę vaikai. Vienas jų, Deimantas, pasitaręs su tėvais, nusprendė tapt...
Kriminalai
Rugpjūčio 18 d. į Vilniaus ligoninę pristatyta ir dėl nežymios šautinės žaizdos kojoje, suteikus med. pagalbą, išleista mergina (g. 1991 m.), kuri paaiškino, kad tą pačią dieną apie 21 val. 40 min. Vilniuje, A. Kojelavičiaus g., namuose, susižalojo neatsargiai elgdamasi su pneumatiniu pistoletu, iššaudama šratą sau į koją. Aplinkybės aiškinamos. Rugpjūčio 18 d. apie 4 val. Vilniuje, Sodų g., vairuotojas (g. 1994 m.), siekdamas išvengti administracinės atsa...
Įvykiai
Rugpjūčio 31 – rugsėjo 2 dienomis „Sostinės dienos“ kaip ir kasmet į miesto centrą pritrauks ne tik gausybę vilniečių, bet ir į šventę specialiai atvykusių svečių. Jau 25-tąjį kartą organizuojamos „Sostinės dienos“ šiemet žada daug staigmenų – tris dienas, kupinas nemokamų muzikinių pasirodymų, kultūros, meno, netikėtų vizualinių projekcijų, skanaus maisto ir visą eilę pramogų šeimoms. Lukiškių aikštėje – erdvė šeimoms ir 100 šachmatų lentų Atnaujinta ir v...
Aktualu
Sostinės savivaldybė dar labiau modernizavo sveikatos pažymų išdavimo tvarką: nuo rugsėjo ir darželinukų tėvams nebereikės sukti galvos dėl popierinių pažymų pristatymo į darželius – elektroninės pažymos patogiai ir greit pasieks darželius pasinaudojus e.sveikatos portalu. Ilgus dešimtmečius niekam nerūpėjo, kad tėvai buvo apsunkinami niekam nereikalingu popierizmu. Pasitelkus inovatyvius sprendimus, nuo šiol mažiau rūpesčių turės net 28 tūkst. vilniečių š...
Kriminalai
Vokietijos Gumersbacho teismas 29-nerių lietuviui dėl mašinos vagystės ir kitų smulkių nusikaltimų skyrė dviejų metų ir dviejų mėnesių laisvės atėmimo bausmę. Balandžio ryte jaunuolis užpuolė 69-nerių senolę, čiupo moters rankinę ir nuvažiavo jos baltu Opel Corsa automobiliu. Praėjus dviems dienoms nuo nusikaltimo įvykdymo, Rupichterote gyvenantis lietuvis pastebėtas. Jį pamatė apie 1:15 val. nakties vogta mašina važiuojantį tarp Valdbriolio ir Rozenbacho....
Foto
Sostinės gatvėmis šiandien visą pusdienį riedėjo didžiausia dviratininkų šventė – 9-tasis „Velomaratonas“. Pedalus Vilniuje minė visi – nuo mažiausiųjų iki profesionalių dviratininkų. Sostinės tradicija tampančioje dviračių šventėje šiemet dalyvavo daugiau kaip 8,4 tūkst. dalyvių, o masiškiausios rungties startą ant dviračio davė bei didžiausias dviratininkų komandas apdovanojo sostinės meras Remigijus Šimašius. „Atsisėdę ant dviračio ar eidami pėsčiomis t...
Transportas
Vilniaus miesto savivaldybė praneša apie važiuojamosios dalies aptvėrimus ir laikinus eismo ribojimus: rugpjūčio 20-30 dienomis dėl dujotiekio rekonstrukcijos darbų laikinai bus draudžiamas transporto eismas Mėsinių gatvėje. Darbai bus vykdomi etapais. Eismo dalyviai prašomi būti atidūs, laikytis kelių eismo taisyklių ir eismo reguliuotojų nurodymų. Savivaldybė atsiprašo už laikinus nepatogumus.
Įdomu!
Pagerintas naujas rekordas – Šveicarijos laikrodžių gamintojas „Vacheron Constantin“ sukūrė kišeninį laikrodį „Referenz 57260“, kuris, pasak kūrėjų - sudėtingiausias pasaulyje. Naujajam „Referenz 57260“ modeliui funkcijų gausa neprilygsta joks kitas mechaninis laikrodis. Skirtingai nei elektroninis, mechaninis laikrodis susideda iš varžtų, krumpliaračių ir spyruoklių. Dauguma laikrodžių savininkų, pirmenybę teikia įprastoms laikrodžių funkcijoms ir dizainu...
Įvykiai
Ketvirtadienį Rygoje pristatyta lietuvių sukurta naujovė – virtualioje realybėje (VR) atkurtas Latvijos sostinės gyvenimas prieš šimtmetį. „Riga Time Jump“ pavadintą minutės trukmės vaizdą galima stebėti bet kuriame išmaniajame įrenginyje arba Domo katedros aikštėje specialiai įrengtu teleskopu. Lietuviškas sprendimas – tarp pirmųjų pasaulyje Lietuviškos įmonės „Nonsense.tv“ sukurtas sprendimas tapo vienu pirmųjų pasaulyje virtualios realybės istorinių v...