Liepą užfiksuota mažesnė elektros energijos kaina

Vidutinė liepos mėn. elektros energijos kaina „Nord Pool“ biržos Lietuvos kainų zonoje, palyginti su praėjusių metų liepa, mažėjo net 7,6 proc. ir siekė 36,27 Eur/MWh. Tai žemiausia energijos kaina Lietuvoje liepos mėn. nuo 2012-ųjų metų, kai šalis prisijungė prie „Nord Pool“ biržos.

Skirtumas tarp energijos kainų Lietuvoje ir 4-ojoje Švedijos kainų zonoje liepą siekė 5,39 Eur/MWh. Tai beveik dvigubai mažesnis skirtumas tarp kainų zonų nei birželį, kai elektra Švedijoje kainavo 10 Eur/MWh mažiau. Kainos skirtumas tarp „Nord Pool“ biržos zonų ir santykinai aukšta energijos kaina Lietuvoje susidarė dėl elektros jungties tarp Švedijos ir Lietuvos „NordBalt“ gedimo. Jungtis šiemet gedo jau septynis kartus.

„Jungties gedimai liepos 2 – 10 ir liepos 23 – rugpjūčio 1 dienomis šiek tiek padidino elektros energijos kainą Lietuvoje. Nors šią liepą „NordBalt“ neveikė rekordiškai ilgai – net 18 dienų – elektros energijos kaina, lyginant su praėjusių metų liepa, keitėsi nedaug. Kadangi pernai šiuo laikotarpiu jungtis taip pat neveikė. Visgi potencialas energijos kainos mažėjimui išlieka.

Maža to, liepos 17 – 23 dienomis, kai „NordBalt“ veikė stabiliai, elektra Lietuvos kainų zonoje vidutiniškai kainavo tik 30,66 Eur/MWh, t.y. 15 proc. mažiau nei mėnesio vidurkis“, – teigė nepriklausomo elektros tiekėjo „Energijos tiekimas“ vadovas Vidmantas Salietis.

Vidutinė septynių mėnesių elektros energijos kaina „Nord Pool“ biržos Lietuvos kainų zonoje siekė 34,7 Eur/MWh ir buvo 5,2 proc. mažesnė nei tuo pačiu laikotarpiu pernai.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.