Į sostinę grįžta festivalis „nowJapan“

Rugsėjo 9-10 dienomis Vilniaus „Litexpo“ rūmai jau 9-ąjį kartą vienam savaitgaliui virs Japonija. Šiomis dienomis vyks didžiausias Baltijos šalyse Japonijos kultūros festivalis „nowJapan“, pristatantis paslaptingą ir netikėtą šios šalies veidą.

Renginys „nowJapan“ griauna populiariojoje kultūroje nusistovėjusius Japonijos įvaizdžius, kurie neatsiejami nuo samurajų, bonsų, kimono ar japoniškų automobilių. Šiuolaikinė Japonija – tai tradicijų, modernumo ir spalvingų pramogų sintezė, žavinti savo įvairove, technologine pažanga ir tūkstantmečių istorija kvėpuojančiais futuristiniais miestais.

„Jei kalnas neina pas Japoniją, Japonija ateina pas kalną. Nebūtina keliauti tūkstančius kilometrų, kad sužinotumėte, kaip atrodo ši šalis. Festivalyje „nowJapan“ savo vietą atras ir japoniškų komiksų ar cosplay gerbėjai, ir atsitiktiniai praeiviai. Į festivalį atvykstantys Japonijos menininkai pristatys, kuo kvėpuoja šios šalies didmiesčiai: nuo animacijos iki gatvės madų kolekcijų“, - aiškino festivalio „nowJapan“ direktorius Sergej Grigorjev.

Įvairūs pasirodymai, kūrybinės dirbtuvės, pranešimai, konkursai, parodos, filmai, animacija, kompiuteriniai žaidimai ir virtuali realybė - „nowJapan“ programa subalansuota tiek atsidavusiems Japonijos populiariosios kultūros mylėtojams, tiek ir tiems, kurie dar tik atranda šią šalį.

Festivalio programos sudarytoja Anastasija Dichtiar pasakojo, kad „nowJapan“ erdvė suskirstyta į specialius segmentus, pavadintus pagal Tokijo rajonus.

Šiemet festivalyje papildomas dėmesys bus skiriamas japoniškam maistui. Nors Japonija paprastai linksniuojama kaip suši žemė, „nowJapan“ pasiryžęs gerokai nustebinti lietuvišką skrandį. Viskas tam, kad atsikąstumėte Japonijos tikrąja to žodžio prasme.

Neatsiejama „nowJapan“ dalis yra tarptautinis cosplay konkursas (kostiuminis pasirodymas; angl. - „costume" ir „play“), sutraukiantis didžiulę minią smalsuolių. Spalvingais kostiumais apsirengę dalyviai stengiasi įkūnyti savo pamėgtus kino, anime, manga ar video žaidimų herojus. Jie patys gaminasi kostiumus ir juos pristato scenoje.

Konkurso dalyviai varžosi dėl galimybės atstovauti Lietuvą Europos Cosplay konkurse „EuroCosplay", Londone. Didžiausių žiūrovų simpatijų ir geriausių teisėjų vertinimų sulaukęs bei „Erabareshi Mono" nominaciją gavęs dalyvis bus apdovanotas kelione į Japoniją.Festivalyje įspūdžiais dalinsis praėjusių metų „Erabareshi Mono" laimėtoja Agota Gudelytė (Foxtail), kuri papasakos, kaip spalvingas kostiumas atvėrė jai kelią į Tekančios saulės šalį.

Kasmet „nowJapan“ pasiruošęs nustebinti japoniškos muzikos gerbėjus. Tarp roko, pop ir elektronikos žanrų varijuojanti atlikėja Mayucocoon per savo 16-os metų karjerą užkariavo tiek gimtosios šalies, tiek ir užsienio gerbėjų širdis.

„Visada, kai aš tapau, savo galvoje girdžiu muziką. Privalau išleisti tas melodijas į pasaulį", – apie savo kūrybą kalbėjo Mayucocoon.

Kur? „Litexpo“ parodų rūmuose.

Kada? Rugsėjo 9-10 (šeštadienis-sekmadienis)

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.