Švenčiama Tarptautinė alaus diena

Jau tradiciškai pirmasis rugpjūčio penktadienis sukviečia miestiečius linksmiems pasisėdėjimams į barus ar bravorus. Tarptautinė alaus diena - tai pasaulinė šventė, kai alaus mėgėjai kelia tostus už alaus gamyklas ir barmenus bei dalinasi šio istorinio gėrimo džiaugsmu.

Pirmąkart Alaus diena buvo paminėta 2007 metais Santa Kruze, Kalifornijoje. Per dešimtmetį iš mažos vietinės šventės ši diena pavirto dideliu tarptautiniu minėjimu, apimantį daugiau nei 200 miestų visuose pasaulio žemynuose.

Keletas faktų apie vieną seniausių pasaulio gėrimų:

⦁ Alus gali padėti jūsų širdžiai plakti. Mokslininkai ištyrė, kad išgertas 0,35l talpos alaus buteliukas gali užkirsti kelią širdies ligoms.

⦁ Moksliškai įrodyta, kad moterys, kurios reguliariai išgeria alaus, turi geresnes pažinimo funkcijas.

⦁ Alus - silicio šaltinis, kuris yra reikalingas kaulų stiprumui.

⦁ Prieš keletą metų internete buvo paskelbta statistika apie daugiausiai alaus suvartojančias pasaulio šalis. Pirmoje vietoje čia puikuojasi Čekijos respublika. O štai Vokietija, kuri laikoma didžiausia alaus mėgėja, lentelėje užima tik 4-ąją vietą. Lietuvos vardą matome antroje dešimtuko pusėje su 8 vietos rezultatu.

⦁ Senosilikafobija - tuščių alaus bokalų baimė.

⦁ Alų mėgsta ne tik žmonės. Švelnus mielių kvapas prie alaus, panašiai kaip drugius prie šviesos, traukia ir šliužus.

⦁ Amsterdame gatves valantiems alkoholikams yra mokama 5 skardinėmis alaus už darbo dieną.

⦁ Rusijoje alus pripažintas alkoholiniu gėrimu vos prieš 4 metus.

⦁ Jeigu esate didelis alaus ir „Big mac“ sumuštinio gerbėjas, norėdami gauti abu dalykus vienu metu, turite keliauti į Prancūziją, Vokietiją, Austriją, Ispaniją arba Olandiją. Šiose šalyse „Mcdonald's“ restorane oficialiai prekiaujama alumi.

⦁ Iki 1970-ųjų metų alus buvo patiekiamas mokyklos kavinukėse Belgijoje.

⦁ Afrikoje egzistuoja alaus rūšis, gaminama iš bananų.

⦁ Vilniaus centre stūgso pastatai, menantys „Vilniaus tauro“ alaus daryklos istoriją. Čia ji gyvavo nuo XIX iki XXI a. pirmojo dešimtmečio.

⦁ Pirmoji alaus gamykla Lietuvoje atidaryta 1932 metais Mažeikiuose.

Šiandien sostinėje vilniečių ir miesto svečių lauks daugiau nei 20 populiarių alaus barų, kviečiančių šią išskirtinę progą paminėti taip, kaip priklauso - su bokalu rankoje ir šypsena veide.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.