vilniuje.info

Vilniuje bus įkurti katalikiški darželiai

Vilniuje svarstoma įkurti du naujus katalikiškus vaikų darželius - meras Remigijus Šimašius sako, kad artimiausiu metu su bažnyčia bus kalbamasi dėl sąlygų.

Tokią katalikų bažnyčios idėją, anksčiau pokalbiuose keltą ir arkivyskupo Juozo Grušo, R.Šimašius sako šią savaitę aptaręs su premjeru Sauliumi Skverneliu. Anot jo, siūlymai yra, jog darželiai įsikurtų Pilaitėje ir Šiaurinėje miesto dalyje, Bajoruose.

„Yra katalikų bažnyčios noras turėti porą sklypų, kur galėtų savo darželius pastatyti. Aš aptariau, įvardinau sąlygas, kas yra ir mano, ir miesto politikų nusiteikimas, kad galima tai daryti, bet ne besąlygiškai, reikėtų tą detaliai aptarti“, - teigė R.Šimašius.

R.Šimašius sako, kad sklypuose, kuriuose bažnyčia pageidautų darželių, šiuo metu yra planuojami 2 iš 5 naujų kitais metais planuojamų pastatyti savivaldybės darželių. Anot jo, visos sąlygos dar bus aptariamos su bažnyčios atstovais.

„Pagrindinės sąlygos būtų, kad jeigu statoma tose vietose, kur didelis poreikis yra gyventojams, kad galėtų šalia gyvenantys žmonės ir kad kainodara būtų kaip ir savivaldybės darželių. Čia yra Katalikų bažnyčios noras - ar tai įvyks, pirmiausia priklauso nuo savivaldybės tarybos ir nuo Vyriausybės“, - tikino meras.

Savivaldybė numačiusi kitąmet pastatyti 5 naujus darželius ir 12 priestatų prie esamų darželių.

Šiemet į sostinės darželius jau priimta 7673 vaikų, tikimasi priimti dar apie tūkstantį - iš viso prašymus gegužę pateikė 12,3 tūkst. vaikų tėvai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Prašome rašyti konstruktyvų, pagrįstą ir informatyvų tekstą tik iš savo patirties.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti