Fizikų dienų penkiasdešimtmečiui - unikali moneta

Jau ne vienerius metus sostinės gatves drebinančios Fizikų dienos sulaukia ne tik vis daugiau jaunųjų fizikų iniciatyvos, bet ir visuomenės dėmesio. Lietuvos bankas ruošiasi išleisti monetą, skirtą Fizikų dienos penkiasdešimtmečiui.

FIDI simbolis

Lietuvos banko Grynųjų pinigų departamento direktoriaus Deivio Stankevičiaus teigimu, tokią kolekcinės monetos temą išrinko visuomenė, balsuodama socialiniuose tinkluose, tačiau, kaip tiksliai atrodys moneta, paaiškės tik pasibaigus paskelbtam konkursui. Pastarojo sąlygose numatoma, kad naujoji moneta turėtų atskleisti jau penkiasdešimtą kartą vykstančios šventės temą. Monetos averse turėtų būti įkomponuotas valstybės herbas ir užrašas „Lietuva“. Savo nuožiūra autorius į bet kurią iš monetos pusių turėtų įkomponuoti jos vertę.

Planuojama, jog, kaip ir anksčiau išleistos teminės monetos, Fizikų dienų penkiasdešimtmečiui skirta moneta bus pusantro euro nominalo, tačiau atsiskaitinėti tokia moneta neapsimokės, nes monetos pirkimo kaina bus kur kas didesnė.

Pasak Deivio Stankevičiaus, siekiant piliečius labiau sudominti numizmatika, temą leisti išrinkti visuomenei planuojama kiekvienais metais. Šia idėja ketinama pritraukti ir ne mažai kūrėjų – monetos dizaino konkurso pirmųjų trijų vietų laimėtojams numatytos piniginės premijos: atitinkamai 1 tūkst. 160 eurų, 580 ir 290 eurų.

Konkurso rezultatus ketinama paskelbti jau spalio 13 d., tačiau moneta bus išleista tik kitais metais, švenčiant jubiliejinę Fizikų dieną. Šiemet Lietuvos bankas išleido dvi tokias monetas: penkių eurų monetą, skirtą Kaziuko mugei, ir pusantro euro, skirtą žemaitukui ir Lietuvos skalikui.

Šventė, pavadinta Fizikų dienomis, jau tapo tikra Vilniaus miesto tradicija, kiekvienais metais suburianti vis didesnį skaičių fizikos entuziastų ir šventėje sudalyvauti norinčių smalsuolių.

Renginys, kurio sumanytojas – Vilniaus universiteto Fizikos fakultetas, kiekvienais metais stebina įspūdingais atrakcionais. Šventės metu studentai pristato savo pačių sugalvotus ir sukonstruotus atrakcijų. Viena tokių galite išvysti peržiūrėję vaizdo įrašą:

Daugiau apie šiais metais praūžusią šventę skaitykite ČIA.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.