Savaitės kultūros renginių rekomendacijos

Vilniuje kultūros netrūksta. Kad nepasiklystumėte tarp jos įvairovės ir nepraleistumėte geriausių ir įdomiausių renginių, pristatome 32-osios metų savaitės kultūros renginių Vilniuje rekomendacijas.

1. „Humoro klubas“ gryname ore - treti metai iš eilės

Pasiilgusiems gryno oro, geros kompanijos ir juoko, tereikia žinoti kelis žodžius: Humoro klubas aštunto aštuntą. Šį vakarą, ko gero, jau paskutinį kartą programą ,,Keturi tenorai" pristatys Lietuvoje puikiai žinomi linksmos nuotaikos dalintojai Paulius Ambrazevičius, Mantas Bartuševičius, Dominykas Klajumas ir Vaidotas Šiožinis. Jeigu iki šiol nesuspėjote - dabar geriausia proga!

Kur? Šv. ap. Pilypo ir Jokūbo bažnyčia (Vasario 16-osios g. 11)

Kada? Antradienis, 20:00 val.

2. Merope koncertas

Tai grupė, kurianti unikalią lietuviško folkloro, originalių kompozicijų, akustinių instrumentų bei elektronikos sintezę. Tradicinės muzikos įkvėptomis melodijomis, garsinėmis tekstūromis, subtilia harmonija bei poliritmija Merope kuria naujųjų laikų ritualinę muziką. ​​Jų albumas "9 Days" (2012 Wapapura, Granvat ) buvo įrašytas pietų Ispanijos kalnuose naudojant vien saulės energiją. Antrasis albumas 'Amaranthine' (2015 Granvat) dedikuotas pasaulio vandenynams. Šiuo metu grupė įrašinėja trečiajį albumą, kuris bus išleistas rudenį. Merope koncertavo festivaliuose Europoje, Indijoje, Meksikoje.

Kur? Šv. ap. Pilypo ir Jokūbo bažnyčioje

Kada? Antradienis, 21 val.

3. Pažintiniai Izraelio kino vakarai

Ką žinote apie Izraelio kiną? Šis klausimas turbūt ne vieną priverstų raudonuoti. Galbūt iš bendro išprusimo bandytumėte atsakyti, kad tai – filmai apie Izraelio istoriją, krikščionybę, žydų ir arabų santykius. Tačiau retas kuris galėtų paminėti filmų pavadinimus, režisierių ar aktorių pavardes. Kultūriškai, istoriškai ir teritoriškai per tolimi kaimynai? Ką gi, laikas susipažinti.

Laukiame jūsų Izraelio kino vakaruose, kurie prasidės liepos pabaigoje ir džiugins kiekvieną trečiadienį iki pat rugpjūčio pabaigos. Vakarus ves tarptautinių santykių specialistas Giedrius Jokubauskis. Išsamią progrąmą rasite čia.

Kur? Martyno Mažvydo biblioteka.

Kada? Iki rugpjūčio 26 d.

4. SAGA BAND JAM SESSION

Trečiadienį, rugpjūčio 9 dieną kviečiame visus pažįstamus ir prijaučiančius muzikantus jau aštuntą kartą susirinkti į jam session. Žmonių pritarimas ir palaikymas skatina tęsti šiuos muzikinius šėliojimus, tad nuo 20:00 iki 01:00 val. Baltų dramblių terasoje kartu kurkime naują muzikinį projektą, ieškodami akustinio transo skambesio.

Kur? Balti drambliai.

Kada? Trečiadienis, 20 val.

5. Justo Žekonio fotografijų paroda „Švarraštis”

„Tai pilkų ir spalvotų atvaizdų rinkinys iš kasdienybės užrašų. Nesumeluotų ir nerežisuotų momentų kolekcija, stebint laiko tėkmę. Vidinio pasitenkinimo išraiška šviesos pavidalu. „Švarraštis” - tai foto juostos trukmės kolekcija surinkta iš užrašų ir pastebėjimų apie gamtą. Tai tarsi 37 puslapių knygutė, kurioje kiekvienas yra dvi akys. Pora. Stebint tai, kas yra neginčijama - gamta" - sako J. Žekonis.

Tai jau ne pirmoji didelė Justo Žekonio paroda. Prieš tai jaunojo menininko ekspozicijomis žavėjosi ne tik Lietuvos, bet ir užsienio publika. Vilniaus dailės akademijos Fotografijos ir medijos meno absolventas jau yra surengęs parodas galerijoje„Vartai”, Nidos meno kolonijoje ir Ispanijoje, Zaragoza mieste,„Entalto” ekspozicijų erdvėje.

Kur? Namų galerija „Trivium” (Vilkpėdės g. 7).

Kada? Ketvirtadienis, 15:00 val.

6. Jazzcamp #2

Jazzcamp - tai vienos dienos džiazo fiesta muzikantams ir klausytojams, mažiems ir dideliems. Jazzcamp tikslas - pristatyti, koks džiazas yra įvairus. Jazzcamp #2 suburs nuostabius vokalus ir aukščiausio lygio muzikantus. Ir, kaip ir kiekvieną gerą vakarėlį, vainikuos šokiai.

Kur? Downtown Forest Hostel & Camping (Paupio g. 31A).

Kada? Ketvirtadienis, 17 val.

7. Festivalis „Funikulierius“

Vos 40 kilometrų nuo Vilniaus vyks tradicinis elektroninės muzikos festivalis „Funikulierius“. Čia bus galima rasti dvi scenas: tehno ir bass. Daug erdvės, gamtos, jaunų žmonių ir kokybiškos muzikos.

Kur? Europos kaimas Dūkštose.

Kada? Rugpjūčio 11-13 d.

8. K. Vildžiūno meninio filmo „Aš esi Tu“ peržiūra

„Aš esi tu“– tai istorija apie vienišą, gyvenimu nusivylusį architektą, nusprendusį įgyvendinti savo svajonę – pasistatyti futuristinį namelį medyje ir apsigyventi miške. Baronas (akt. Andrius Bialobžeskis) primena šiuolaikinį Lietuvos Robinzoną, norintį pamiršti civilizacijos suniokotą žmogų. Tačiau ramus Barono gyvenimas sutrukdomas, į netolimą kaimą atkeliavus grupei jaunuolių, norinčių pasilinksminti gamtoje. Atsiskyrėlis netikėtai patenka į netoliese triukšmingai švenčiamą Dominykos (akt. Jurga Jutaitė) gimtadienį.

Kur? Martyno Mažvydo biblioteka.

Kada? Penktadienis, 12 val.

9. Naktinės laipynės

Tai proto ir jėgų išbandymas ištroškusiems nuotykių ir iššūkių. Kviečiame į vakarėlį, kurio metu bus ne tik garso ir šviesų, bet ir įspūdžių, kurių nepamirši dar ilgai. Tavęs laukia: naktinis laipiojimas UNO Parko trasomis - orientacinės varžybos medžių viršūnėse - geriausių "laipiotojų" ir "proto bokštų" rinkimai - apdovanojimai, prizai ir metų narystė bei čekis tavo šventės organizavimui TAU IR TAVO DRAUGAMS. - fotografas - maistas, DJ ir lounge zona. Būtina išankstinė registracija.

Kur? UNO PARK (Lizdeikos g. 4).

Kada? Penktadienis, 22 val.

10. Kvarteto Confero koncertas

Fortepijoninis kvartetas Confero kviečia pasiklausyti, kokia skirtinga gali būti prancūzų kamerinė muzika. Girdėsite duetus, trio ir kvartetą prancūzų autorių, kurie, kiekvienas savo laiku, kūrė prancūzų muzikos stilių. Koncerto metu girdėsite J. Françaix, M. Ravel, O. Messiaen ir G. Fauré kūrinius. Atlikėjai: Algirdas Šochas (smuikas), Ieva Sruogytė (altas), Raphael Unger (violončelė) ir Ugnius Pauliukonis (fortepijonas). Koncertas nemokamas.

Kur? Vilniaus rotušė.

Kada? Sekmadienis, 19 val.

kultūra renginiai top10
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
44 peržiūros rugpjūčio mėn.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Foto ir video
Penktadienį, liepos 13 d., baigėsi savaitę trukusi ir kupina nepakartojamų įspūdžių ir nuotykių vaikų vasaros stovykla „Saugi vasara”, kurią organizavo Vilniaus miesto antrojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnai. Dėkojame visiems, kurie rūpinosi, kad vaikams būtų gera ir įdomu! „Daryti kažką gero yra pasakiškai malonu!“ – pasibaigus stovyklai, parašė dienas vasaros stovykloje leidę vaikai. Vienas jų, Deimantas, pasitaręs su tėvais, nusprendė tapt...
Kriminalai
Rugpjūčio 18 d. į Vilniaus ligoninę pristatyta ir dėl nežymios šautinės žaizdos kojoje, suteikus med. pagalbą, išleista mergina (g. 1991 m.), kuri paaiškino, kad tą pačią dieną apie 21 val. 40 min. Vilniuje, A. Kojelavičiaus g., namuose, susižalojo neatsargiai elgdamasi su pneumatiniu pistoletu, iššaudama šratą sau į koją. Aplinkybės aiškinamos. Rugpjūčio 18 d. apie 4 val. Vilniuje, Sodų g., vairuotojas (g. 1994 m.), siekdamas išvengti administracinės atsa...
Įvykiai
Rugpjūčio 31 – rugsėjo 2 dienomis „Sostinės dienos“ kaip ir kasmet į miesto centrą pritrauks ne tik gausybę vilniečių, bet ir į šventę specialiai atvykusių svečių. Jau 25-tąjį kartą organizuojamos „Sostinės dienos“ šiemet žada daug staigmenų – tris dienas, kupinas nemokamų muzikinių pasirodymų, kultūros, meno, netikėtų vizualinių projekcijų, skanaus maisto ir visą eilę pramogų šeimoms. Lukiškių aikštėje – erdvė šeimoms ir 100 šachmatų lentų Atnaujinta ir v...
Aktualu
Sostinės savivaldybė dar labiau modernizavo sveikatos pažymų išdavimo tvarką: nuo rugsėjo ir darželinukų tėvams nebereikės sukti galvos dėl popierinių pažymų pristatymo į darželius – elektroninės pažymos patogiai ir greit pasieks darželius pasinaudojus e.sveikatos portalu. Ilgus dešimtmečius niekam nerūpėjo, kad tėvai buvo apsunkinami niekam nereikalingu popierizmu. Pasitelkus inovatyvius sprendimus, nuo šiol mažiau rūpesčių turės net 28 tūkst. vilniečių š...
Kriminalai
Vokietijos Gumersbacho teismas 29-nerių lietuviui dėl mašinos vagystės ir kitų smulkių nusikaltimų skyrė dviejų metų ir dviejų mėnesių laisvės atėmimo bausmę. Balandžio ryte jaunuolis užpuolė 69-nerių senolę, čiupo moters rankinę ir nuvažiavo jos baltu Opel Corsa automobiliu. Praėjus dviems dienoms nuo nusikaltimo įvykdymo, Rupichterote gyvenantis lietuvis pastebėtas. Jį pamatė apie 1:15 val. nakties vogta mašina važiuojantį tarp Valdbriolio ir Rozenbacho....
Foto
Sostinės gatvėmis šiandien visą pusdienį riedėjo didžiausia dviratininkų šventė – 9-tasis „Velomaratonas“. Pedalus Vilniuje minė visi – nuo mažiausiųjų iki profesionalių dviratininkų. Sostinės tradicija tampančioje dviračių šventėje šiemet dalyvavo daugiau kaip 8,4 tūkst. dalyvių, o masiškiausios rungties startą ant dviračio davė bei didžiausias dviratininkų komandas apdovanojo sostinės meras Remigijus Šimašius. „Atsisėdę ant dviračio ar eidami pėsčiomis t...
Transportas
Vilniaus miesto savivaldybė praneša apie važiuojamosios dalies aptvėrimus ir laikinus eismo ribojimus: rugpjūčio 20-30 dienomis dėl dujotiekio rekonstrukcijos darbų laikinai bus draudžiamas transporto eismas Mėsinių gatvėje. Darbai bus vykdomi etapais. Eismo dalyviai prašomi būti atidūs, laikytis kelių eismo taisyklių ir eismo reguliuotojų nurodymų. Savivaldybė atsiprašo už laikinus nepatogumus.
Įdomu!
Pagerintas naujas rekordas – Šveicarijos laikrodžių gamintojas „Vacheron Constantin“ sukūrė kišeninį laikrodį „Referenz 57260“, kuris, pasak kūrėjų - sudėtingiausias pasaulyje. Naujajam „Referenz 57260“ modeliui funkcijų gausa neprilygsta joks kitas mechaninis laikrodis. Skirtingai nei elektroninis, mechaninis laikrodis susideda iš varžtų, krumpliaračių ir spyruoklių. Dauguma laikrodžių savininkų, pirmenybę teikia įprastoms laikrodžių funkcijoms ir dizainu...
Įvykiai
Ketvirtadienį Rygoje pristatyta lietuvių sukurta naujovė – virtualioje realybėje (VR) atkurtas Latvijos sostinės gyvenimas prieš šimtmetį. „Riga Time Jump“ pavadintą minutės trukmės vaizdą galima stebėti bet kuriame išmaniajame įrenginyje arba Domo katedros aikštėje specialiai įrengtu teleskopu. Lietuviškas sprendimas – tarp pirmųjų pasaulyje Lietuviškos įmonės „Nonsense.tv“ sukurtas sprendimas tapo vienu pirmųjų pasaulyje virtualios realybės istorinių v...