Savaitės kultūros renginių rekomendacijos

Vilniuje kultūros netrūksta. Kad nepasiklystumėte tarp jos įvairovės ir nepraleistumėte geriausių ir įdomiausių renginių, pristatome 32-osios metų savaitės kultūros renginių Vilniuje rekomendacijas.

1. „Humoro klubas“ gryname ore - treti metai iš eilės

Pasiilgusiems gryno oro, geros kompanijos ir juoko, tereikia žinoti kelis žodžius: Humoro klubas aštunto aštuntą. Šį vakarą, ko gero, jau paskutinį kartą programą ,,Keturi tenorai" pristatys Lietuvoje puikiai žinomi linksmos nuotaikos dalintojai Paulius Ambrazevičius, Mantas Bartuševičius, Dominykas Klajumas ir Vaidotas Šiožinis. Jeigu iki šiol nesuspėjote - dabar geriausia proga!

Kur? Šv. ap. Pilypo ir Jokūbo bažnyčia (Vasario 16-osios g. 11)

Kada? Antradienis, 20:00 val.

2. Merope koncertas

Tai grupė, kurianti unikalią lietuviško folkloro, originalių kompozicijų, akustinių instrumentų bei elektronikos sintezę. Tradicinės muzikos įkvėptomis melodijomis, garsinėmis tekstūromis, subtilia harmonija bei poliritmija Merope kuria naujųjų laikų ritualinę muziką. ​​Jų albumas "9 Days" (2012 Wapapura, Granvat ) buvo įrašytas pietų Ispanijos kalnuose naudojant vien saulės energiją. Antrasis albumas 'Amaranthine' (2015 Granvat) dedikuotas pasaulio vandenynams. Šiuo metu grupė įrašinėja trečiajį albumą, kuris bus išleistas rudenį. Merope koncertavo festivaliuose Europoje, Indijoje, Meksikoje.

Kur? Šv. ap. Pilypo ir Jokūbo bažnyčioje

Kada? Antradienis, 21 val.

3. Pažintiniai Izraelio kino vakarai

Ką žinote apie Izraelio kiną? Šis klausimas turbūt ne vieną priverstų raudonuoti. Galbūt iš bendro išprusimo bandytumėte atsakyti, kad tai – filmai apie Izraelio istoriją, krikščionybę, žydų ir arabų santykius. Tačiau retas kuris galėtų paminėti filmų pavadinimus, režisierių ar aktorių pavardes. Kultūriškai, istoriškai ir teritoriškai per tolimi kaimynai? Ką gi, laikas susipažinti.

Laukiame jūsų Izraelio kino vakaruose, kurie prasidės liepos pabaigoje ir džiugins kiekvieną trečiadienį iki pat rugpjūčio pabaigos. Vakarus ves tarptautinių santykių specialistas Giedrius Jokubauskis. Išsamią progrąmą rasite čia.

Kur? Martyno Mažvydo biblioteka.

Kada? Iki rugpjūčio 26 d.

4. SAGA BAND JAM SESSION

Trečiadienį, rugpjūčio 9 dieną kviečiame visus pažįstamus ir prijaučiančius muzikantus jau aštuntą kartą susirinkti į jam session. Žmonių pritarimas ir palaikymas skatina tęsti šiuos muzikinius šėliojimus, tad nuo 20:00 iki 01:00 val. Baltų dramblių terasoje kartu kurkime naują muzikinį projektą, ieškodami akustinio transo skambesio.

Kur? Balti drambliai.

Kada? Trečiadienis, 20 val.

5. Justo Žekonio fotografijų paroda „Švarraštis”

„Tai pilkų ir spalvotų atvaizdų rinkinys iš kasdienybės užrašų. Nesumeluotų ir nerežisuotų momentų kolekcija, stebint laiko tėkmę. Vidinio pasitenkinimo išraiška šviesos pavidalu. „Švarraštis” - tai foto juostos trukmės kolekcija surinkta iš užrašų ir pastebėjimų apie gamtą. Tai tarsi 37 puslapių knygutė, kurioje kiekvienas yra dvi akys. Pora. Stebint tai, kas yra neginčijama - gamta" - sako J. Žekonis.

Tai jau ne pirmoji didelė Justo Žekonio paroda. Prieš tai jaunojo menininko ekspozicijomis žavėjosi ne tik Lietuvos, bet ir užsienio publika. Vilniaus dailės akademijos Fotografijos ir medijos meno absolventas jau yra surengęs parodas galerijoje„Vartai”, Nidos meno kolonijoje ir Ispanijoje, Zaragoza mieste,„Entalto” ekspozicijų erdvėje.

Kur? Namų galerija „Trivium” (Vilkpėdės g. 7).

Kada? Ketvirtadienis, 15:00 val.

6. Jazzcamp #2

Jazzcamp - tai vienos dienos džiazo fiesta muzikantams ir klausytojams, mažiems ir dideliems. Jazzcamp tikslas - pristatyti, koks džiazas yra įvairus. Jazzcamp #2 suburs nuostabius vokalus ir aukščiausio lygio muzikantus. Ir, kaip ir kiekvieną gerą vakarėlį, vainikuos šokiai.

Kur? Downtown Forest Hostel & Camping (Paupio g. 31A).

Kada? Ketvirtadienis, 17 val.

7. Festivalis „Funikulierius“

Vos 40 kilometrų nuo Vilniaus vyks tradicinis elektroninės muzikos festivalis „Funikulierius“. Čia bus galima rasti dvi scenas: tehno ir bass. Daug erdvės, gamtos, jaunų žmonių ir kokybiškos muzikos.

Kur? Europos kaimas Dūkštose.

Kada? Rugpjūčio 11-13 d.

8. K. Vildžiūno meninio filmo „Aš esi Tu“ peržiūra

„Aš esi tu“– tai istorija apie vienišą, gyvenimu nusivylusį architektą, nusprendusį įgyvendinti savo svajonę – pasistatyti futuristinį namelį medyje ir apsigyventi miške. Baronas (akt. Andrius Bialobžeskis) primena šiuolaikinį Lietuvos Robinzoną, norintį pamiršti civilizacijos suniokotą žmogų. Tačiau ramus Barono gyvenimas sutrukdomas, į netolimą kaimą atkeliavus grupei jaunuolių, norinčių pasilinksminti gamtoje. Atsiskyrėlis netikėtai patenka į netoliese triukšmingai švenčiamą Dominykos (akt. Jurga Jutaitė) gimtadienį.

Kur? Martyno Mažvydo biblioteka.

Kada? Penktadienis, 12 val.

9. Naktinės laipynės

Tai proto ir jėgų išbandymas ištroškusiems nuotykių ir iššūkių. Kviečiame į vakarėlį, kurio metu bus ne tik garso ir šviesų, bet ir įspūdžių, kurių nepamirši dar ilgai. Tavęs laukia: naktinis laipiojimas UNO Parko trasomis - orientacinės varžybos medžių viršūnėse - geriausių "laipiotojų" ir "proto bokštų" rinkimai - apdovanojimai, prizai ir metų narystė bei čekis tavo šventės organizavimui TAU IR TAVO DRAUGAMS. - fotografas - maistas, DJ ir lounge zona. Būtina išankstinė registracija.

Kur? UNO PARK (Lizdeikos g. 4).

Kada? Penktadienis, 22 val.

10. Kvarteto Confero koncertas

Fortepijoninis kvartetas Confero kviečia pasiklausyti, kokia skirtinga gali būti prancūzų kamerinė muzika. Girdėsite duetus, trio ir kvartetą prancūzų autorių, kurie, kiekvienas savo laiku, kūrė prancūzų muzikos stilių. Koncerto metu girdėsite J. Françaix, M. Ravel, O. Messiaen ir G. Fauré kūrinius. Atlikėjai: Algirdas Šochas (smuikas), Ieva Sruogytė (altas), Raphael Unger (violončelė) ir Ugnius Pauliukonis (fortepijonas). Koncertas nemokamas.

Kur? Vilniaus rotušė.

Kada? Sekmadienis, 19 val.

kultūra renginiai top10
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
44 peržiūros lapkričio mėn.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Kultūra
Lygiai prieš metus, minint Tarptautinę tolerancijos dieną, Vilniaus kultūrinį maršrutą papildė naujas traukos centras - Samuelio Bako muziejus, veikiantis kaip Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus padalinys. Samuelis Bakas (g. 1933 m.) - pasaulinio garso litvakų dailininkas, kurio talentas sužibėjo Vilniaus gete. Šiandien menininkas gyvena ir kuria Jungtinėse Amerikos Valstijose, tačiau gimtasis Vilnius užima reikšmingą vietą jo kūryboje, kurios dalį...
Įvykiai
Lapkričio 15-ąją minima jau penktoji Europos muzikos terapijos diena. „Muzika mane išjudina“ (Music Moves Me) – toks šių metų Europos muzikos terapijos dienos šūkis. Muzika sužadina mūsų emocijas ir sukelia norą judėti – tai poveikis, darantis įtaką žmonių sveikatai, todėl muzikos terapija dažnai taikoma pacientams. Minint Europos muzikos terapijos dieną, pasikalbėjome su jungtinės Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto (VU MF) ir Lietuvos muzikos ir te...
Įvykiai
854. Tiek medžių privačia iniciatyva bus pasodinta Neries krantinėse ir Vingio parke Vilniaus mieste ateinantį pavasarį. Žaluma praturtinti sostinės plotus nusprendė viena didžiausių Lietuvoje erdves gyvenimui, verslui ir poilsiui kurianti bendrovė „Darnu Group“.   Medžių skaičius pasirinktas neatsitiktinai – taip įmonė pažymės vieno didžiausių gyvenamosios konversijos projektų šalyje – „Antakalnio terasų“ gyvenvietės – įgyvendinimą. Buvusi apleista Lietuv...
Kriminalai
Atliekant ikiteisminį tyrimą dėl galimo viešosios tvarkos pažeidimo, buvo nustatytas asmuo, Vilniaus Radvilų gimnazijoje papurškęs pipirinių dujų. Gan greitai išaiškinti taip pasielgusį asmenį padėjo sostinės gimnazijos darbuotojai. „Apklausiamas asmuo prisipažino mokykloje purškęs pipirinių dujų“, – sakė ikiteisminį tyrimą organizuojantis ir jam vadovaujantis Vilniaus apylinkės prokuratūros prokuroras Justas Gureckas. Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas ši...
Sportas
Krepšinio klubas „Rytas“ praneša, kad iš generalinio direktoriaus pareigų traukiasi klubo dalininkas Darius Gudelis. D.Gudelis tikisi, kad jo pasitraukimas sukels platesnes diskusijas dėl Vilnius klubo ateities ir identiteto. „Pernai, pirmajame klubo dalininkų susirinkime su miesto meru sutarėme, kad nuo savo tiesioginės veiklos atsitrauksiu ir klubo administracijai vadovausiu metus. Per tą laiką kartu, stabilizavome padėtį klube, padėjome tvirtus pagrindu...
Įvykiai
Šiandien Vilniaus miesto savivaldybės Jaunimo informacijos centre vyko kontaktų mugė su Vilniaus mieste veikiančiomis ir smurto prevenciją vykdančiomis bei pagalbą smurto aukoms teikiančiomis organizacijomis bei savivaldybės atstovais. Kontaktų mugės metu kiekviena iš organizacijų papasakojo apie save bei pristatė 16 aktyvizmo dienų prieš smurtą prieš moteris akcijai skirtus renginius, kurie prasidės per Tarptautinę kovos su smurtu prieš moteris dieną – la...
Įvykiai
Vilniaus universitetas (VU) pasirašė susitarimo memorandumą su Čikagos universiteto Jūrų biologijos laboratorija(Marine Biological Laboratory, MBL, JAV). Memorandumas pasirašytas siekiant plėtoti akademinį bendradarbiavimą ir skatinti keitimąsi informacija bei patirtimi tarp šių dviejų mokslo institucijų. Įgyvendinant šį susitarimą institucijoms atstovaus VU Patologijos, teismo medicinos ir farmakologijos katedros profesorius Arvydas Laurinavičius ir MBL m...
Transportas
Oro uostas Vilniuje natūraliai yra didžiulio judėjimo centras, iš kurio ir į kurį kasdien atvyksta tūkstančiai žmonių. Tai, kokiais metodais jie tai daro, iš dalies apibrėžia visą miesto judumo sistemą. Nauji tyrimai rodo, kad per pastaruosius septynerius metus Vilniuje gerokai pakilo pasitikėjimas viešuoju miesto transportu. „Jau ne vienerius metus siekiame palengvinti mūsų keleivių susisiekimą su Vilniaus oro uostu ir sudaryti kaip įmanoma geresnes išvyk...
Kriminalai
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos 2-ojo skyriaus pareigūnams dar kartą su įkalčiais įkliuvo ką tik iš įkalinimo įstaigos išėjęs, už kišenvagystes ne kartą teistas vyras (gimęs 1976 m.), pravarde „Šaiba“. Lapkričio 15 d. apie 15 val. 40 min. sostinės stoties mikrorajone kriminalistai pastebėjo jiems gerai žinomą vyrą ‒ jis dar prieš porą metų buvo sulaikytas ir nuteistas už kišenv...