Sostinė pradeda kovą su kamščiais

Šio mėnesio pradžioje sostinėje startavo dar viena naujovė. Užsienyje populiarios „Park & Ride“ („Statyk ir važiuok“) aikštelės, kuriose vairuotojai, vykstantys į centrą, galės palikti savo automobilį ir kelionę tęsti viešuoju transportu, nuo šiol bus neatsiejamos nuo sostinės veido.

Pirmosios „Statyk ir važiuok“ aikštelės Vilniuje įrengtos pagrindinėse privažiavimo į centrinę miesto dalį vietose: Ukmergės g. 246 (šalia PC „Senukai“), Sėlių g. 62 (Žvėryne) ir V. Gerulaičio g. 1 (priešais verslo centrą „Technopolis“).

Tradiciškai pirmasis šią naujovę išbandęs sostinės meras Remigijos Šimašius akcentavo, jog naujomis aikštelėmis galės naudotis bet kuris vairuotojas, gyvenantis Vilniuje ar atvykęs į Vilnių ir keliaujantis į centrinę miesto dalį.

Mero teigimu, ši naujovė ne tik leis toliau nuo centro gyvenantiems vilniečiams palikti savo transporto priemones patogioje vietoje, kelionę tęsiant viešuoju transportu, bet ir prisidės prie užterštumo bei kamščių miesto centre mažinimo. Vairuotojai taip pat sutaupys ir pinigų, kadangi nereikės mokėti išaugusios parkavimo rinkliavos už stovėjimą centre.

„Susisiekimo paslaugos“ Bendrųjų reikalų departamento vadovo Vaidoto Meškausko teigimu, šios sistemos privalumus bus galima pamatyti jau po pirmojo mėnesio. Pirmųjų aikštelių vietos sostinėje pasirinktos neatsitiktinai: netoli aikštelių yra viešojo transporto stotelės, kuriose viešasis transportas centro kryptimi piko metu važiuoja dažnai t.y. kas kelias minutes, aikštelės įrengtos greta greitųjų autobusų maršrutų tinklo, kuriame numatyta A juostų plėtra.

Žadama, jog ši naujovė sostinės gyventojams bus naudinga ir finansiškai: sistema besinaudojantys vairuotojai sutaupys visai nemažą sumą pinigų, kadangi nebereikės mokėti automobilių stovėjimo rinkliavos už stovėjimą centre, o 2 eurus kainuojantis bilietas leis neribotą kiekį kartų važiuoti Vilniaus viešuoju transportu iki tos pačios dienos pabaigos. Pagal įmonės specialistų atliktus skaičiavimus, vairuotojas, kuris šiuo metu stato savo automobilį centrinėje miesto dalyje, kas mėnesį sutaupytų beveik 30 eurų.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.