vilniuje.info

Prie Rusijos ambasados - protestas dėl okupuotų Gruzijos žemių

Antradienį po pietų Vilniaus Žvėryno rajone, priešais Rusijos ambasadą įvyko Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nario dr. Manto Adomėno inicijuotas taikus protestas. Juo susirinkę protestuotojai išreiškė nepritarimą 2008 metais įvykusiai dalinei Gruzijos valstybės žemių okupacijai.

„Praėjo devyneri metai, kaip Rusija įsiveržė į Gruziją ir užėmė jos žemes. Pasaulis jau baigia pamiršti karą Gruzijoje - kaip ir tai, kad nuo jo prasidėjo ta Rusijos revanšistinio imperializmo fazė, kuri tęsiasi iki šiol. Vyksta karas Rytų Ukrainoje, užgrobtas Krymas, prie Lietuvos sienų rengiamos agresyvios pratybos „Zapad“. Neturime leisti, kad 2008-ųjų metų Rusijos agresija nugrimztų į užmarštį. Šios invazijos ignoravimas sudarė prielaidas tolesnėms Rusijos agresijoms ir karo nusikaltimams. Neleisime užmiršti Gruzijos žemių okupacijos, drauge reikalaudami atkurti tarptautinę teisę ir atstatyti teritorinį tiek Gruzijos, tiek Ukrainos vientisumą“ - užsivedęs dėstė M.Adomėnas.

Mantas Adomėnas jau ne pirmą kartą stoja ginti Gruzijos valstybės laisvės. Jis yra Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Gruzija grupės narys, o 2013 metais buvo apdovanotas itin aukštu Gruzijos apdovanojimu (Prezidentiniu prakilnumo ordinu).

Proteste pasirodė ir Vytautas Landsbergis. Per 50 susirinkusiųjų žmonių klausė M.Adomėno ir V.Landsbergio kalbų, sudainavo gruzinišką dainą ir išsiskirstė. Kol kas Rusijos ambasados reakcijos, kaip ir buvo tikėtąsi, nesulaukta. Taikų protestą keliuose aplinkinėse vietose akylai stebėjo policijos pareigūnai.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Prašome rašyti konstruktyvų, pagrįstą ir informatyvų tekstą tik iš savo patirties.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti