S.Skvernelis maisto kainas siūlo mažinti konkurencija

Visuomenei nuolat kalbant apie stipriai išaugusias būtiniausių maisto prekių kainas, valdantieji tvirtina, jog ne viskas pastarųjų rankose. Kaip antradienį Lietuvos radijui pareiškė premjeras Saulius Skvernelis, net ir sumažindama pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifą svarbiausiems maisto produktams valdžia negali užtikrinti, kad kainos vartotojui sumažės.

„Pritarčiau visiems siūlymas, jie svarstytini, jeigu ta galutinė nauda būtų vartotojui. Šiandien kol kas tokios tikimybės, kad mokesčio sumažinimas tiesiogiai palies vartotoją, o ne liks prekybininkui, tikrai mes tokio užtikrintumo neturime“ - kalbėjo ministras pirmininkas. Premjero teigimu, sumažėjus PVM gobšus prekybininkus gali suvaldyti tik didėjanti konkurencija.

Dar viena, premjero akcentuojama problema yra tai, kad nusprendus įvesti lengvatinį mokestį daliai maisto produktų, būtų sunku atrinkti, kurie mažesnio tarifo verčiausi.

„Jeigu jau kalbėti apie galimus mokestinius pakeitimus maisto produktams, vėlgi tas pasakymas - pagrindiniams - suponuoja, kad kažkam reikės nustatinėti, kas tai yra pagrindinis, vienam vienas pagrindinis, kitam - kitas. Tai reikia kalbėti apie visus maisto produktus apskritai, kalbėti, kaip tai atsilieps, skaičiuoti valstybės biudžetui ir kaip kitais mokesčiais tas netekimas bus kompensuojamas“, - sakė premjeras.

S.Skvernelio nuomone, geresnis kelias, siekiant užtikrinti piliečių gerovę, yra jų pajamų didinimas, tokiu būdu suteikiant ir galimybę įsigyti tuos maisto produktus, kurie šiuo metu nėra visiems prieinami.

Vis dėlto valdančiosios koalicijos partneriai socialdemokratai siūlo nustatyti lengvatinį PVM tarifą pagrindiniams maisto produktams. Dabar lengvatiniai PVM tarifai siekia 5 ir 9 proc., bet nuo kitų metų ketinama palikti 5 ir 15 proc.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.