Vilniuje šurmuliuos didžiausia miesto šventė

Atslūgus didiesiems potvyniams sostinėje, ši ruošiasi dar vienam antplūdžiui. Tiesa, šį kartą laukiama visai ne lietaus. Jau rugsėjo pirmąjį savaitgalį Vilniuje – gatvėse, parkuose ir kitose erdvėse – susiburs minios žmonių, susirinkę švęsti kasmetine tradicija tapusio festivalio - „Sostinės dienos 2017“.

Organizatoriai atskleidė dar vieną staigmeną: rugsėjo 2-osios vakarą Katedros aikštėje kvapą gniaužiantį ir pašėlusį pasirodymą surengs Lietuvos repo vėliavnešiai, milžinišką gerbėjų būrį turintis „G&G Sindikatas“. Į nemokamą išskirtinį koncertą kviečiami visi, norintys siautulingai praleisti šeštadienio vakarą ir drauge pasinerti į pirmąjį rugsėjo savaitgalį sostinėje šurmuliuosiantį festivalį, kurio programa šiemet kupina įdomių naujienų.

24-ąjį kartą vyksianti šventė - masiškiausias kultūros festivalis mieste, todėl, kaip ir kasmet, renginyje susiburs įdomiausi Lietuvos bei užsienio menininkai bei atlikėjai. Rugsėjo 1-3 d. vykstančioje miesto šventėje šiemet dalyvaus daugiau nei 150 skirtingų menininkų, o tai yra rekordinis skaičius. Gausa dalyvių žadama užtikrinti, jog pramogą festivalyje atras kiekvienas.

Tradiciškai viena pagrindinių „Sostinės dienų“ erdvių taps Gedimino prospektas, todėl nuo Katedros iki Lukiškių aikštės nusidrieksiančiame „Dūzgiančiame prospekte“ bus įrengtos 4 veiksmų erdvės: „Menų ir muzikos gatvėje“ karaliaus vizualiųjų menų ekspozicijos, profesionalių menininkų parodos, o skirtingose scenose vyks populiariausių atlikėjų koncertai, gatvės teatro spektakliai ir džiazo atlikėjų bei bardų pasirodymai.

Stipriai išaugusiame „Dizaino skvere“, kuris šiemet užims ne tik V. Kudirkos aikštę, bet ir patį Gedimino prospektą nuo Jogailos iki A. Jakšto gatvės, festivalio svečiai galės pasidžiaugti lietuviško dizaino perlais ir pamatyti naujausias dizainerių kolekcijas. „Knygų alėja“ pasiūlys įsigyti naują knygą ir susitikti su knygų autoriais ar leidėjais. „Gardžių lauktuvių kelias“ užtikrins, jog skanumynų čia ras mėsos patiekalų mėgėjai, žaliavalgiai ir net smaližiai.

Didžiausia šių metų šventės naujovė – specialiai įrengta erdvė atnaujintoje Neries krantinėje, tarp Karaliaus Mindaugo ir Žaliojo tiltų, kurioje įsikurs itin daug gurmaniškųjų Food Truck virtuvių – bene rekordinis jų kiekis vienoje vietoje. Naują energiją šioje erdvėje taip pat įžiebs daugybė stilingi muzikiniai pasirodymai, kuriuos surengs įdomiausi šiandienos elektroninės ir alternatyviosios muzikos atlikėjai bei DJ – čia jiems bus įrengta speciali scena prie pat Neries arba tiesiog ant upės vandens. Sutemus ši erdvė tūkstančius vilniečių ir miesto svečių pakvies pasižiūrėti unikalios 3D video projekcijos „Neries baletas“, kuriai ekranu taps į įspūdingą aukštį iškeltas Neries upės vanduo.

Festivalio programoje numatytos ir kitos išskirtinės pramogos – Operos diena Valdovų rūmuose, tradicinė žmonių su negalia šventė „Tau, Vilniau“, specialiai vaikams ir šeimoms skirtos atrakcijos bei daugybė kitų dovanų vilniečiams ir sostinės svečiams.

Viena pagrindinių „Sostinės dienų“ programos dalių – didieji festivalio koncertai Katedros aikštėje. Šiemet jie numatomi rugsėjo 1-osios ir 2-osios dienos vakarais.

„Sostinės dienos 2017“ vyks rugsėjo 1–3 dienomis. Visi festivalio renginiai nemokami.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.