Nacionalinio stadiono konkursas vėl nežinioje

Lietuvos premjeras Saulius Skvernelis išreiškė nuogąstavimus, jog nacionalinio stadiono statybų Vilniuje konkurse gali likti vienas dalyvis - „Icor“ grupės bendrovė „Axis Industries“. Kitavertus S.Skvernelis mano, jog žlugus šiam konkursui Vilnius dar ilgai turėtų laukti naujo stadiono.

Prieš 32 metus pradėtas Nacionalinio stadiono projektas, vis dar migloje. Nors kai kurie valdžios atstovai mėgina pralaužti ledus, kol kas tai sunkiai pavyksta. Tiesa, praėjusiais metais Vyriausybė paskelbė, jog pagrindinio šalies stadiono projektas bus viena iš Valstybės atkūrimo šimtmečio 2018 metais iniciatyvų.

„Visą laiką skeptiškai vertinu galimybę rinktis iš vieno vieną, bet tikrai tas projektas, kurį vykdo Vilniaus savivaldybė, pakankamai sudėtingas, tai susiję su koncesija, viešo ir privataus sektoriaus bendradarbiavimu, daliniu finansavimu ir Europos Sąjungos lėšomis, ir jei šis projektas dabar nepavyktų, matyt, pasekmės būtų tokios, kad mes vėl Vilniuje stadiono neturėtume“, - spaudos konferencijoje antradiėnį mintis dėstė S. Skvernelis.

Pasak ministro pirmininko, dėl sprendimo, ar tęsti šį konkursą, jame likus tik vienam kandidatui, turi spręsti pati Vilniaus miesto savivaldybė. Svarbiausias tikslas - kad kainos nebūtų dirbtinai išpūstos ir darbai vyktų sklandžiai.

„Tai yra Vilniaus savivaldybės sprendimas, svarbu, kad tai atitiktų skaičiavimus ir sąmatas, kurios numatytos, nebūtų išpūstos kainos, o įgyvendinimas turi užtikrinti skaidrų, aiškų, efektyvų lėšų panaudojimą“, - kalbėjo S.Skvernelis.

Vilniuje info portalas primena, jog prieš metus Vilniaus savivaldybė viltingai pranešė apie vykdomo stadiono konkursą. Iš pradžių juo domėjosi kelios bendrovės, tačiau ilgainiui gali likti tik viena iš jų.

Prieš savaitę Vilniaus miesto meras R.Šimašius buvo susitikęs su lietuviškų bendrovių „Axis Industries“ ir „Vilniaus nacionalinis stadionas“ (valdoma „KDS grupės“) suinteresuotais atstovais, tačiau jų konkretūs užmojai dar nėra aiškūs, kol nepateikti siūlymai. Jų savivaldybė laukė iki spalio mėnesio pabaigos, tačiau „KDS grupė“ dėl neviešinamų priežasčių pranešė pasitraukianti iš konkurso.

Jeigu konkursas neužstrigs, greta „Akropolio“ pagaliau iškils 15 000 vietų stadionas. Jis ne tik bus skirtas futbolui ir koncertams, tačiau ir kultūrai, švietimui ir sveikatingumui. Remiantis preliminariomis architektų vizijomis, stadione būtų įrengtas sporto muziejus, 300 vietų vaikų darželis, biblioteka, kultūros ir ūgdymo centras ir lengvosios atletikos stadionas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.