vilniuje.info

Šalyje panaikintas draudimas eiti į paplūdimius su gyvūnais

Gera žinia ne tik Vilniaus, bet ir visos Lietuvos šunų augintojams: nuo šiol su keturkoju draugu lankytis paplūdimiuose bus galima be jokios sąžinės graužaties ir nelaužant įstatymų - Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga panaikino draudimą į paplūdimius eiti kartu su gyvūnais.

Tiesa, tokie paplūdimiai bus ne visi, o kuriuose bus galima lankytis su augintiniais, nuspręs miestų savivaldybės.

Panašu, kad tokį pavyzdį kitų miestų savivaldybėms parodė būtent Vilnius. Mat dar praėjusiais metais buvo priimtas sprendimas sostinėje įrengti žmonėms, norintiems laisvalaikį praleisti su šunimis, atskirą paplūdimį. Tokia vieta išdygo Vingio parke, kur šunys maudytis gali Neryje, o teritorija pažymėta žalios spalvos ženklais, skelbiančiais, kad augintiniai čia laukiami. Be to, netoliese yra šunų vedžiojimo aikštelė.

Ne sezono metu vilniečiai su savo šunimis gali lankytis ir oficialiuose paplūdimiuose.

Apskritai, džiugu, jog Vilnius tampa tolerantiškesnis ir labiau vakarietiškas šiuo klausimu. Mieste atsiranda ir tvarkingos bei nuolat prižiūrimos šunų vedžiojimo aikštelės, šeimininkai su savo keturkojais šeimos nariais yra įleidžiami į vis daugiau prekybos centrų, neišvaromi ir iš didelės dalies maitinimo įstaigų.

Lygiai taip pat ir šunų šeimininkai Vilniuje yra atsakingesni bei tvarkingesni. Tai ypač pastebima pavasarį, imus tirpti sniegui. Palyginus su kitų miestų pievelėmis, kur norint padėti koją neįmynus į tai, į ką įminti niekuomet nebūna malonu, reikia akimis sekti kiekvieną žingsnį. O štai Vilniaus gyventojai vis rečiau skundžiasi šunų ir jų šeimininkų paliekamomis „staigmenėlėmis“ kiemuose.

Būtent dėl šeimininkų atsakingumo, tvarkos bei pareigos jausmo, Vilniuje šunis vedžioti draudžiančių ženklų nebeliko ir visuose parkuose.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Prašome rašyti konstruktyvų, pagrįstą ir informatyvų tekstą tik iš savo patirties.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti