Rotušėje vyks nemokamas fortepijoninio kvarteto koncertas

Sekmadienį Vilniaus rotušėje skambės platus prancūzų kamerinės muzikos spektras. Į nemokamą koncertą kviečia praėjusiais metais susibūręs fortepijoninis kvartetas Confero, kurį sudaro Lietuvos ir Prancūzijos talentingi klasikinės muzikos meistrai. Skambės smuikas, altas, violončelė ir fortepijonas.

„Confero“ fortepijoniniame kvartete groja trys Lietuvos muzikantai ir prancūzas. Visi kvarteto nariai šiuo metu gyvena ne Lietuvoje, o Anglijoje, Prancūzijoje ir Vokietijoje. Išvertus iš lotynų kalbos žodis confero reiškia „būti kartu“ arba „burtis“. Tai atspindi po Europą išsibarsčiusių jaunųjų muzikantų idėją - jungtis ir žmonėms dovanoti kokybiškos klasikinės muzikos koncertus.

Raphael Unger su violončele groja Paryžiaus regiono simfoniniame orkestre. Algirdas Šochas su smuiku groja Hamburgo miesto filharmonijos simfoniniame orkestre, yra įvairių konkursų Lietuvoje ir užsienyje laureatas. Anglijoje, Mančesterio mieste apsistojęs Ugnius Pauliukonis yra koncertuojantis pianistas, tarptautinių konkursų laureatas. Ieva Sruogytė - Paryžiuje gyvenanti altininkė, grojusi įvairiuose festivaliuose, konkursuose ir orkestruose, tarp kurių ir Europos sąjungos jaunimo orkestras.

Kvartetas susibūrė praėjusiais metais, po Pažaislio muzikos festivalio. „Norėjau suorganizuoti projektą Lietuvoje, todėl kartą parašiau Algirdui, o jis susisiekė su Ugniumi - taip ir gimė pirmasis susitikimas. Buvo įdomu pamatyti, kaip dirbs skirtingose valstybėse muziką studijavę žmonės“, - istorijos pradžią prisimena altininkė I.Sruogytė.

„Confero“ kvarteto nariai siekia parodyti, kokia įvairi ir netikėta gali būti klasikinė prancūzų muzika. Programoje bus galima išgirsti XX a. prancūzų kompozitorių (J. Françaix, M. Ravel, O. Messiaen ir G. Fauré) kūrinius. Sekmadienio koncerte Vilniaus rotušėje atliekama muzika turėtų būti įdomi įvairiam klasikinės muzikos klausytojų skoniui. Atlikėjai kūrinius atliks skirtingomis sudėtimis - dviese, trise ir keturiese.

Lietuvos ir Prancūzijos klasikinės muzikos atlikėjų tandemas prieš sekmadienį sostinėje vyksiantį koncertą dar pasirodys Kaune - šeštadienį „Confero“ kvartetas gros XXII-ame Pažaislio muzikos festivalyje (Nacionaliniame Mikalojaus Konstantino Čiurlionio dailės muziejuje, 16 val.).

Kur? Vilniaus rotušė.

Kada? Sekmadienį, 19 val.

Nuotraukos: Evelina Kislych-Šoch

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.