vilniuje.info

„Žalgiris“ su „Sūduva“ sužaidė lygiosiomis

Titulą ginantis ir A lygoje pirmaujantis FK „Žalgiris“ antrą sykį iš eilės šiame sezone sužaidė lygiosiomis su Marijampolės „Sūduva“. Trečiadienį LFF stadione įvykusi 20-ojo turo akistata baigėsi taikiai – 1:1 (0:0).

Mačo pradžioje vilniečiai galėjo svečius pasiųsti į greitą nokdauną: į baudos aikštelę įsiveržęs Serge‘as Nyuiadzi smūgiavo tiesiai į laiku vartus palikusį vartininką Ivaną Kardumą, o kitos atakos metu Mantas Kuklys iš 18 metrų mušė greta virpsto.

Apsigynę nuo pirmųjų žalgiriečių išpuolių, „Sūduvos“ futbolininkai sugebėjo primesti sau gana palankų žaidimą. Vladimiro Čeburino auklėtiniai siekė pasinaudoti savo pagrindiniu ginklu – standartinėmis padėtimis, tačiau vilniečiai užtikrintai apsigynė nuo į baudos aikštelę siųstų kamuolių.

29-ąją minutę po savalaikio Egidijaus Vaitkūno perdavimo Darvydas Šernas iššoko prieš I.Kardumą, tačiau „Sūduvos" legionierius iš Kroatijos sugebėjo koja atremti žalgiriečio smūgį. Kėlinio pabaigoje aikštėje užvirė aistros, kai po grubios Povilo Leimono pražangos savo skriaudėjui neliko skolingas Linas Klimavičius. Abu futbolininkus kiek atvėsino geltonos kortelės.

Gana greitai po pertraukos vilniečiams pavyko išsiveržti į priekį. D.Šerno smūgiuotas kamuolys baudos aikštelėje atsimušė į Mariaus Činiko ranką, tad teisėjas skyrė baudinį, kurį užtikrintai realizavo M.Kuklys. Tai buvo penktasis saugo įvartis šiame sezone, be to, vos po kelių minučių 30-metis žalgirietis standartinės padėties metu labai pavojingai pagrasino I.Kardumo ginamiems vartams.

„Žalgiris“ po įmušto įvarčio rungtyniavo sėkmingai ir, nors „Sūduva“ uždirbo keletą kampinių, šeimininkai nuo visų perdavimų į baudos aikštelę užtikrintai apsigindavo. Visgi 79-ąją minutę po perdavimo iš dešiniojo krašto Semiras Kerla baudos aikštelėje sulaukė per daug laisvės bei gražiu smūgiu galva nukreipė kamuolį į tolimąjį vartų kampą.

Per likusį rungtynių laiką žalgiriečiai siekė pelnyti pergalingą įvartį, tačiau tiek Slavko Blagojevičiaus, tiek po keitimo aikštėje pasirodžiusio Vytauto Lukšos iš už baudos aikštelės prieigų smūgiuotus kamuolius užtikrintai sugavo I.Kardumas.

Įvarčiai: 50 min. M.Kuklys (11 metrų baudiniu); 79 min. S.Kerla.

Geltonos kortelės: 45 min. S.Nyuiadzi, 45+1 min. L.Klimavičius, 83 min. E.Vaitkūnas; 45 min. P.Leimonas, 50 min. M.Činikas, 60 min. A.Švrljuga, 90 min. R.Vėževičius.

„Žalgiris“: A.Vitkauskas, D.Slijngardas, L.Klimavičius, M.Mbodjis, V.Slavickas, S.Blagojevčius, M.Kuklys, M.Traore (65 min. M.Ljujičius), Elivelto (87 min. V.Lukša), S.Nyuiadzi, D.Šernas (75 min. L.Antalis).

„Sūduva“:I.Kardumas, V.Slavickas, R.Abu Bakras, A.Jankauskas, S.Kerla, M.Činikas (55 min. A.Šrvljuga), P.Leimonas, K.Chvedukas, P.Janušauskas (70 min. J.Manzorro), R.Vėževičius, K.Laukžemis (8 min. E.Veliulis).