Baro patalpose pranciškonai įkurs muziejų

Trečiadienį iš vadinamojo pranciškonų komplekso Vilniuje jėga iškraustę nuomininkus – vieną didžiausių sostinės barų „7 Fridays“ – lenkų vienuoliai ruošiasi šviečiamajai veiklai. Vienuolyno dalyje, kurioje buvo įsikūręs baras, planuojama įkurti istorijos muziejų.

Kaip teigiama vienuolių pranešime žiniasklaidai, baro teritoriją užimsiantis istorinis muziejus – bus atviras visuomenei. Juo ketinama pagerbti Joną Basanavičių, kuris gyveno šiame komplekse, taip pat pirmąją lietuvišką mokyklą, veikusią vienuolyno patalpose bei pirmuosius lietuvių kalba rašytus tekstus.

Liudininkų teigimu, trečiadienio rytą į barą atvykę darbuotojai jau rado užrakintas duris – čia jau buvo vienuoliai ir apsaugos darbuotojai, kurie privertė palikti patalpas čia dirbusius valytoją ir virtuvės darbuotojus, taip pat buvo pakeistos spynos, įstatytos grotos.

Tačiau pranciškonai išplatintame pranešime teigia, kad ši informacija nėra teisinga. Jie tvirtina sudarę baro vadovui ir darbuotojams galimybę pasiimti visus asmeninius daiktus ir bendrovės turtą, tačiau jie šia galimybe nesinaudojo. Vienuoliai teigia, kad jiems nepriimtina, jog jų patalpose veikia alkoholiniais gėrimais prekiaujantis baras.

Pranciškonų teigimu, baro „7 Fridays“ nuomos sutartis baigėsi kovo 31 dieną, o pranešimas, kad nuomos sutartis su šia įstaiga nebus sudaryta, barui buvo nusiųsta kovo 27 dieną, bet į jį neatsižvelgta.

„Dar balandį jie buvo mums atsiuntę raštą dėl iškraustymo, mes sprendimą neteisėtai iškeldinti apskundėme teismui, tačiau juk teismo sprendimas dar nepriimtas. Yra teisiniai veiksniai, yra žmogiški, bandėme žmoniškai su jais susitarti, todėl susitarėme dar iki lapkričio 1 d. nuomoti patalpas, tačiau jie mus apgavo, prisivedė raumeningų vyrukų – ir viskas. Ir taip elgiasi Bažnyčia, žmonės, propaguojantys dvasingumą, man net balsas dreba“,– teigė baro direktorius.

Mažesniųjų brolių konventualų (pranciškonų) ordinui 5,5 tūkst. kvadratinio metrų ploto kompleksas perduotas dar pavasarį finansų ministro įsakymu.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.