Išbandomas naujasis Vilniaus oro uosto kilimo-tūpimo takas

Likus mažiau nei savaitei iki Vilniaus oro uosto atidarymo po jo kilimo-tūpimo tako rekonstrukcijos, penktadienį bus testuojama atnaujinta skrydžių sistema. Šie bandymai parodys, ar ji pasirengusi priimti ir vykdyti skrydžius. Kaip ir buvo planuojama, Vilniaus oro uostas pradės veikti rugpjūčio 18 dieną.

Tris didžiausius Lietuvos oro uostus valdančios valstybinės Lietuvos oro uostų įmonės vykdomasis direktorius Donatas Voveris pranešė, jog penktadienį Vilniaus oro uoste bandymus atliks specialus Didžiosios Britanijos įmonės „Flight Calibration Services“ lėktuvas, kuris pirmasis nusileis ant naujai iškloto kilimo-tūpimo tako.

„Testavimo lėktuvas atskrenda rugpjūčio 11 dieną - jis dar vadinamas mobilia laboratorija. Testavimo darbai numatyti iki rugpjūčio 14 dienos. Jeigu kartais reikėtų atlikti korekcinius veiksmus, kažką papildomai reguliuoti, o vėliau testuoti, tai lėktuvas pasiliktų ilgiau. Techniškai tai bus pirmas nusileidimas, o vėliau ir pakilimas Vilniaus oro uoste“.

Specialusis lėktuvas išbandys naujo tako signalinę žiburių sistemą. Anot D.Voverio, panašūs bandymai oro uostuose atliekami kas pusę metų. Vykdomasis Lietuvos oro uostų direktorius taip pat pridūrė, jog didžiausių šalies oro vartų pagrindiniai ekonstrukcijos darbai jau eina į pabaigą. Iki atvykstant specialiam lėktuvui, darbininkai skuba užbaigti įrengti lietaus surinkimo drenažines sistemas, nubrėžti informacines linijas, baigiami montuoti signaliniai žibūriai.

Vilniaus oro uostas duris atvers jau rugpjūčio 18 dieną (penktadienį) ir iš karto pradės priimti ir vykdyti skrydžius. Tiesa, numatoma, jog iki spalio mėnesio dar vyks baigiamieji žemės tvarkymo darbai, tačiau skelbiama, jog tai neturės jokios įtakos skrydžiams. Kilimo-tūpimo taką rekonstruoja Latvijos įmonė „A.C.B.“ ir Kauno statybų bendrovė „Autokausta“. Darbų kaina - 18,8 mln. eur.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.