VGTU tyrimas atskleidė degalinių reklaminius triukus

Nuolat ieškantys būdų sutaupyti, rinkdamiesi vienokį ar kitokį kurą automobiliui, turėtų suklusti. Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Automobilių inžinerijos katedros mokslininkai, ištyrę ir palyginę keturių populiariausiose Lietuvoje degalinių tinkluose parduodamų dyzelinių degalų savybes varikliui, veikiant įvairiais sūkiais bei apkrovomis, padarė išvadą, jog negalima teigti, kad vienų ar kitų degalų sąnaudos yra didesnės ar mažesnės. Mokslininkų teigimu, tirtų degalų sąnaudų litrais skirtumas neviršija reikiamos matavimo paklaidos - 1,25 proc.

Vis dėlto ne vienas Lietuvoje veikiantis degalinių tinklas savo klientus vilioja reklamomis, kuriomis siūloma įsigyti ekomiškesnių degalų už šiek tiek didesnę kainą. Gavusi tokias mokslininkų dyzelinio variklio energinių ir ekologinių rodiklių tyrimų išvadas, Biodegalų asociacija kreipėsi į Konkurencijos tarybą. Skunde prašoma pradėti tyrimą dėl vienos tokių reklamų, kuria klientus vilioja „Neste Lietuva“. Reklamoje siūloma įsigyti neva ekonomiškesnių degalų už net 6 proc. didesnę kainą, bet pirkėjas negali tikėtis jokio efekto.

Tačiau bendrovės „Neste Lietuva“ generalinis direktorius Ringaudas Steikūnas sako, kad tai jau ne pirmas Biodegalų asociacijos bandymas „kaišioti pagalius į ratus nevisiškai civilizuotais būdais“ ir žada įrodyti savo tiesą.

Lietuvos vartotojų teisėmis besirūpinančios asociacijos prezidento Pauliaus Merecko teigimu, dyzelinu Lietuvoje varomi visi komercinės paskirties automobiliai, kita technika ir du trečdaliai lengvųjų automobilių, todėl viešojoje erdvėje pasirodanti klaidinanti, niekuo nepagrįsta informacija apie geresnes vieno produkto savybes turėtų būti vertinama valstybiniu mastu. Todėl asociacijos prezidentas žada kreiptis į atsakingas valstybės institucijas.

Jeigu VGTU mokslininkų tyrimo išvados sukels pagrįstų abejonių, gali būti atliktas tyrimas nepriklausomoje laboratorijoje užsienyje.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.