Vilniečiai šiandien sukils prieš vieną didžiausių prekybos centrų

Ne pelno siekianti gyvūnų teisių organizacija „Tušti narvai“ kviečia vilniečius ir miesto svečius, kuriems rūpi ne vien tai, kas sukasi penkių metrų atstumu aplink juos, kartu stoti į kovą prieš vištų įkalinimą. Jau šiandien, šeštadienį, 12 val. renkamės Vilniuje, Žirmūnų g. 64, prie Šiaurės miestelio RIMI tam, kad parodytumėm, jog gyvūnai neturi gyventi narvuose.

Kodėl būtent šis prekybos tinklas? Ogi todėl, kad RIMI teigia, jog jie rūpinasi gyvūnų gerove, tačiau, panašu, kad tai tik būdas išlaikyti patrauklų socialinį veidą. Į šios parduotuvės lentynas kiaušiniai atkeliauja iš tokių sąlygų, kur nekvepia ne tik gerove, bet apskritai net nepanašu į gyvenimą.

Lietuvos paukštynų statistika žiauri - apie 90 proc. vištų yra laikomos narvuose ir vos 10 proc. šių paukščių laikoma laisvai. Tam nepritaria didžioji dauguma žmonių. Sutikdami su piliečių ideologijoms, daugelis milžiniškų tarptautinių bendrovių, tokių kaip McDonalds, Mars, Nestle, Walmart, LIDL ir daug kitų, tarė garsų „NE“ žiauriomis sąlygomis vištas laikantiems paukštynams. Šios kompanijos oficialiai atsisakė remti šią žiaurią industriją. Tad galime tvirtai teigti, jog mes visi kartu galime viską!

Socialiniame tinkle „Facebook“ pasirodžius žinutei apie organizuojamą protestą, į diskusiją įsivėlė ir pati „Rimi Lietuva“. Savo komentare ji teigia, jog jau bando siekti tikslo padidinti laisvai laikomų vištų kiaušinių asortimentą, tačiau tai, kad vis dar tarp perkamiausių prekių yra narvuose augintų vištų kiaušiniai, „Rimi Lietuva“ kaltina pirkėjus, teigdama, jog šie prekes renkasi pagal kainą.

Taip pat savo komentare šis vienas didžiausių Lietuvoje prekybos tinklų išsakė savo abejones dėl „Tušti narvai“ organizacijos prieš kurį laiką paviešintos filmuotos medžiagos iš paukštynų, kuriuose buvo užfiksuoti itin žiaurūs vaizdai, atskleidžiantys visą tiesą apie kiaušinių industriją Lietuvoje. Pamatyti, iš kur į RIMI parduotuves atkeliauja kiaušiniai, galite čia: www.kiausiniukaina.lt .

Į komentarą sureagavo ir pati už gyvūnų teises kovojanti organizacija „Tušti narvai“, atsakiusi, jog RIMI privalo pirmoji žengti žingsnį auginant vartotojų sąmoningumą, o iš prekybos išnykę narvuose augintų vištų kiaušiniai paskatins humaniškai auginamų vištų kiaušinių kainų mažėjimą ir paklausos didėjimą.

Naudodamiesi proga primename, jog numeriu „3“ pažymėti kiaušiniai reiškia, kad višta yra laikoma netinkamomis sąlygomis narvuose. Skaičius „2“ rodo, kad višta laikoma uždaroje patalpoje paukštynuose, fermose ant kraiko. Kiaušiniai pažymėti „1“ priklauso naminėms laisvai bėgiojančioms vištoms, o jei ant kiaušinio radote „0“ , tai reiškia, jog vištos auginamos ekologiškai.

„Vištos nenusipelnė būti auginamos narvuose. Kaip vartotojai, mes turime galią sustabdyti gyvūnų kentėjimą“, - teigia protesto organizatoriai.

KUR: Šiaurės miestelio RIMI, Žirmūnų g. 64

KADA: rugpjūčio 12 d. 12 val.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.