7 priežastys šiandien gerti vandenį su citrina

Šį šeštadienį į Vilnių sugrįžo vasara su visus ledus tirpdančia kaitra ir termometrų stulpeliais pašokusiais net virš 30 laipsnių šilumos. Tokia šiluma mūsų organizmams – tikras iššūkis. Padėti savo kūnui galime kuo daugiau laiko praleisdami vėsesnėse patalpose bei gerdami daug vandens.

Deja, įprotis gerti net tuomet, kai netroškina, priimtinas ne visiems, dauguma gindamiesi sako, jog jie geria daug gaiviųjų gėrimų, kurie tik paskatina vandens išsiskyrimą iš organizmo, arba, kad vanduo jiems neskanus. Šią problemą lengvai ištaisyti galima vos vienu ar dviem griežinėliais citrinos. O tokio gėrimo nauda organizmui – milžiniška.

1. Puikus vitamino C šaltinis

Citrusiniai vaisiai, tokie kaip citrinos, turi daug vitamino C, kuris yra pagrindinis antioksidantas, apsaugantis ląsteles nuo žalingų laisvųjų radikalų.

Vitaminas C gali sumažinti širdies ir kraujagyslių ligų bei insulto riziką, taip pat sumažinti kraujospūdį. Paskelbti tyrimai parodė, kad žmonėms su mažu vitamino C kiekiu, ypač nutukusiems vyrams, kurių kraujospūdis aukštas, yra didesnis insulto pavojus. Vitaminas C taip pat gali padėti išvengti peršalimo ligų ar bent sutrumpinti jų trukmę, tad dieną pradėti stikline vandens su citrina pravartu ne tik vasarą, bet ir žiemą.

2. Vitaminas C gerina jūsų odos būklę

Vitaminas C, esantis citrinose, gali padėti sumažinti odos raukšlėjimąsi. Amerikos klinikinės mitybos draugijos paskelbtame tyrime padaryta išvada, kad žmonės, kurie suvartoja daugiau vitamino C, su raukšlių ir sausos odos problemomis susiduria gerokai vėlesniame amžiuje.

3. Padeda virškinimui

Citrinos ne tik skatina virškinimą, bet ir padeda atsikratyti virškinimo sutrikimų, tokių kaip rėmuo ar pilvo pūtimas.

4. Padeda apsisaugoti nuo inkstų akmenų susidarymo

Citrinų rūgštis gali padėti išvengti kalcio akmenų susidarymo inkstuose. Tam tikri atlikti tyrimai rodo, kad didinant citrinos rūgšties kiekį organizme, sumažinama naujų kalcio akmenų atsiradimo rizika.

5. Mažina uždegimą

Jei reguliariai gersite citrininį vandenį, sumažinsite savo organizmo rūgštingumą, kuris tampa daugelio ligų priežastimi. Manoma, kad ypač sumažėja sąnarių uždegimo tikimybė.

6. Daugiau energijos

Citrinų sultys, patekusios į jūsų organizmą, suteikia pliūpsnį energijos, taip pat jos padeda sumažinti nerimą ir depresiją. Įdomu tai, kad net ir citrinų kvapas turi puikų raminantį poveikį jūsų nervų sistemai.

7. Padeda atsisakyti kofeino

Visi žinome, jog kofeinas nėra naudingas mūsų organizmams, tačiau atsisakyti rytinio, popietinio ar net vakarinio puodelio kavos neskubame, nes tai padaryti atrodo be galo sunku. Tačiau, jei kofeinu sklidiną puodelį pamėginsite pakeisti stikline vandens su citrinos griežinėliu, po kurio laiko pajausite milžinišką organizmo būsenos pokytį. Patikėti gal ir sunku, bet nepabandę nesužinosite.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.