Į senamiesčio gatves grįžta „Velomaratonas“

Nenumaldomai artėja didžiausia dviračių šventė Lietuvoje - „Velomaratonas“. Rugpjūčio 20 dieną (sekmadienį) šis masinis dviratininkų maratonas prasidės jau aštuntus metus iš eilės. Dviračių mėgėjų ir profesionalų laukiamas kasmetinis renginys jau spėjo tapti sostinės vizitine kortele ir patekti į Lietuvos rekordų knygą.

„Velomaratonas“ išskirtinis dar ir tuo, jog kaip renginys, turi savitą ideologiją. Kertinės šio sporto renginio vertybės yra saugumas, ekologija, sveikata ir šeima. Šiais metais kaip niekada daug pramogų organizatoriai žada dalyvaujančioms šeimoms. Tai vieningas renginys, į vieną vietą suburiantis įvairių visuomenės grupių atstovus ir ženkliai prisidedantis prie dviračių kultūros vystymo Lietuvoje.

Dalyviai maratono metu mėgėjai įnirtingai nesivaržo tarpusavyje, o mėgaujasi įspūdinga trasa senamiesčio gatvėse. Tiesa, profesionalų ir pusiau profesionalų grupėse vyksta nuožmi kova. „Velomaratone“ dalyvauja įvairiausio amžiaus dviratininkai. Štai, praėjusių metų maratone jauniausias dalyvis buvo vos 7 mėnesių berniukas, kurį prie finišo triratuku stūmė tėveliai, o vyriausias - 82 metų pensininkas, įveikęs 10 km distanciją.

Kaip ir kasmet, renginyje dalyviai bus suskirstyti į tris grupes: mėgėjai, vaikai ir profesionalai. Pasibaigus visų dalyvių finišui rengiami iškilmingi apdovanojimai - be jų namo negrįžta nei vienas maratono dalyvis.

Registruotis į maratoną galima organizatorių puslapyje. Vaikų važiavimas truks 2,4 km, o dalyvio mokėstis 10 eurų. Mėgėjų važiavimas truks 10-30 km ir taip pat kainuos 10 eurų, o pusiau profesionalų ir profesionalų kategorijose dviratininkai sieks įveikti 50-100 km distancijas. Šiose kategorijose dalyvio kaina - 30 eurų. 

Maratone taip pat vyks ir riedučių, riedlenčių bei paspirtukų važiavimai. Kaina šių varžybų dalyviams - 10 eurų (2,4 km distancija). Velomaratone kviečiami dalyvauti ir neįgalūs žmonės. Nepilnamečiai dalyviai privalo starto numerio atsiėmimo metu pateikti raštišką tėvų sutikimą, kurio forma patalpinta maratono puslapyje.

Išsamiau apie eismo pakeitimus skaitykite čia.

BNS nuotr.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.