vilniuje.info

Tropinių karščių bangą pakeis stipri audra

Šeštadienį mobiliojo ryšio vartotojai Lietuvoje savo išmaniuosiuose telefonuose gavo įspėjimą apie artėjančią audrą. Ji neaplenks ir Vilniaus miesto. Sostinėje audra turėtų prasidėti maždaug 22 valandą ir tęstis iki pat paryčių.

Naktį oro temperatūrą turėtų nukristi perpus - jeigu dieną termometrų stupeliai Vilniuje vietomis rodė 34 laipsnius šilumos, tai naktį bus žymiai vėsiau - 16-21 laipsniai šilumos. Numatoma, jog audra pasireikš stipria liūtimi ir griausminga perkūnija, gali kilti ir škvalas. Vėjas sieks 5 m/s.

Ši smarki liūtis kuriam laikui atvėsins Lietuvą, tačiau tik laikinai. Oro temperatūra dieną nuo 20 iki 22 laipsnių šilumos laikysis iki trečiadienio. Savaitės viduryje vėl grįš 25-27 oro temperatūros karštis.

Gyventojai raginami būti budriais - priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba primena, jog žaibuojant verčiau likti namuose, užsidaryti langus ir duris bei įvairias sklendes, dėl kurių galėtų susidaryti skersvejis, potencialiai galintis pritraukti kamuolinį žaibą. Naujienų agentūra BNS praneša, jog Lenkijoje per praėjusią naktį dėl audrų šalyje žuvo penki žmonės.

Žaibuojant yra pavojinga stovėti po medžiu, liesti metalines konstrukcijas, būti netoli elektros laidų. Reikėtų vengti būti aukštose vietovėse. Pavojingiausia audros su žaibais metu būti vandens telkinyje. Į kambarį patekus kamuoliniam žaibui, derėtų nejudėti iš vietos, nes pajudėjus susidaro oro duobės, kur kaipmat žaibas atskrieja ir sprogsta.

Daugiau orų prognozių - musų puslapio orų skiltyje.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Prašome rašyti konstruktyvų, pagrįstą ir informatyvų tekstą tik iš savo patirties.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti