Prie Baltojo tilto - mormonų sektos agitacija

Vilniaus Fabijoniškių rajone, Ateities gatvėje jau daug metų veikia krikščionybės pagrindu sukurto religinio judėjimo atstovų bažnyčia, kurios nariai pasaulyje dar žinomi ir prieštaringai vertinami kaip sektantai mormonai. Vilniečiams jau senai tapo įprasta gatvėse sutikti šios, okultizmu užsiimančios tikinčiųjų bendruomenės misionierius - su amerikietišku akcentu kalbančius jaunuolius, kurie įvairiais būdais vilioja prisijungti į jų gretas.

Penktadienį prie Baltojo tilto šeši jaunuoliai su baltais marškiniais, tarp kurių buvo kelios merginos ir vaikinai, stengėsi užkalbinti kiekvieną praeivį ir papasakoti apie lietuviams neįprastą religinę atšaką. Nors sostinėje dauguma žmonių iš tolo atpažįsta šiuos agituojančius jaunuolius ir prie jų nestabteli, vienas kitas smalsuolis visgi atsiranda.

Kaip įprasta, Vilniuje mormonai į savo gretas pritraukti žmones siunčia iš JAV atvykusius jaunuolius. Penktadienį prie Baltojo tilto agitavę amerikiečiai buvo atvykę iš kelių JAV valstijų: Jutos, Masačusetso ir Arizonos. Lietuviškai jie kalba pakankamai sklandžiai, tačiau juntamas amerikietiškas akcentas. Pakalbinti jaunuoliai teigė, jog lietuvių kalbą pramoksta per 1 - 1,5 metų.

Mormonų judėjimo užuomazgos siekia XIX a. JAV. Šiuo metu jų būstinė yra Solt Leik Sityje, Jutos valstijoje, tačiau atstovybių galima rasti net 165-iose pasaulio valstybėse. Bažnyčios prezidentas Tomas S. Monsonas laikomas pranašu. Buvęs mormonų prezidentas Warren Steed Jeffs 2011 metais buvo nuteistas iki gyvos galvos už nepilnamečių tvirkinimą. Po šio įvykio mormonų gretos pasaulyje ženkliai sumažėjo. Šis dvasinis lyderis vėliau mokymus mormonų fundamentalistams skaitydavo tiesiai iš kalėjimo kameros.

Nuo tradicinės krikščionių bažnyčios ši religinė dogma skiriasi keliais iš pažiūros nesvarbiais teoriniais aspektais, tačiau praktikoje mormonai taiko visiškai kitokį pasaulio suvokimą, negu krikščionys. Jų bendruomenė itin uždara, o apeigos ir tradicijos kruopščiai slepiamos nuo atviros visuomenės. JAV žiniasklaidos duomenimis, mormonų bažnyčios turtas (nekilnojamas ir įvairūs verslai) vertinamas 100 mln. dolerių. 

Mormonai yra įteisinę daugpatystę. Tai reiškia, jog šeimoje gali būti net kelios dešimtys narių, tačiau ne visiems vyrams bendruomenė leidžia turėti vaikų. Be bendruomenės sutikimo negalimas jokios santuokos pradėjimas ar nutraukimas. Mormonų viršenybė netgi turi galių vieno vyro žmoną paskirti kitam ir panašiai. Vyrams nėra nustatyto skaičiaus, kiek jie gali turėti žmonų. Jos gali būti ir nepilnametės. Pavyzdžiui, murmonų dvasinis lyderis Josephas Smithas jų turėjo net 30, kurių dalis buvo nepilnametės.

Į savo veiklą žmones vilioja labdaringais renginiais, nemokamomis anglų kalbos paskaitomis, renginiais, kvietimais pažaisti krepšinį ir pan. Prie Baltojo tilto pakalbinti mormonai teigė, jog norint prisijungti prie jų bažnyčios, reikia lankyti specialias pamokas su senesniais bažnyčios nariais, o vėliau priimti krikštą.

Jaunuolis, į Lietuvą atvykęs iš Jutos valstijos, atskleidė, jog Pastarųjų dienų šventųjų Jėzaus Kristaus bažnyčios nariai turi susimokėti 10 procentų nuo savo atlyginimo kiekvieną mėnesį. Anot jo, pinigus į bendruomenę nešantis narys gauna ypatingą palaiminimą. Suteikęs tokią informaciją, mormonų misionierius įteikė lankstinuką su užrašu „Išgelbėjimo planas“, ant kurio pavaizduotas Jėzus Kristus.

Lietuvoje murmonų benruomenė veikia nuo 1992 metų. Šiuo metu ją vienija apie 1 000 narių. Pasaulyje - apie 15,3 mln. tikinčiųjų. Už tarptautinių fondų pinigus mormonų maldos namai Lietuvoje yra įsteigti Vilniuje, Kaune, Šiauliuose ir Klaipėdoje. Yra žinoma, jog misionierių tarpe, keliujančių po pasaulį, yra ir lietuvių.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Skelbimai
2018-05-18