Žolinių šventė Užupyje kvepėjo kanapėmis

Rugpjūčio 15 dieną, lietuviams minint valstybinę šventę Žolines, Vilniuje vyko renginys „Užupio Respublika skelbia laisvę žolei“.

Antradienį vakarop Užupis buvo sklidinas žmonių, kurie pasisako už marihuanos legalizaciją mūsų šalyje arba čia šurmuliavo tiesiog vedami smalsumo. Renginio metu buvo atidengtas naujas meno kūrinys ant sienos kanapių tematika. Piešinį kūrė ta pati komanda kaip ir visame pasaulyje išgarsėjusį Trampo ir Putino bučinį bei šių dienų lietuvių aktualijas įprasminęs „The party is over“ (liet. „Vakarėlis baigėsi“) piešinys su Ramūno Karbauskio, Aurelijaus Verygos bei Agnės Širinskienės atvaizdais, rankose laikančiais automatinius ginklus.

Renginio metu susirinkusieji buvo kviečiami ne tik vaišintis kanapiniais skanumynais, tačiau ir stebėti itin šmaikštų reginį, kaip Užupio angelas užtraukė dūmelį.

Kanapių legalizavimo tema yra aktuali jau daugelį metų ir visus šiuos metus ji kelia daugybę diskusijų. Kol vienos pasaulio valstybės šį žolinį preparatą legalizuoja, kitos - už kelis trupinius rastus piliečio kišenėje, sodina į kalėjimą.

Lietuvoje visi pagautieji su suktinėmis nuo naujųjų metų yra baudžiami pagal BK. O tai reiškia, kad tas, kas neteisėtai gamino, perdirbo, įgijo, laikė, gabeno ar siuntė narkotines ar psichotropines medžiagas neturėdamas tikslo jas parduoti ar kitaip platinti, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Ar tikrai to reikia? Nejaugi mūsų pareigūnai iš tiesų neturi daugiau ką veikti, kaip tik vaikytis jaunuolių grupeles ir laužyti jiems rankas tarsi tikriems nusikaltėliams ir tik už tai, kad jie prisidegė medicinoje tūkstančius metų vaistu laikomą suktinę.

Juk jau seniai moksliškai įrodyta, kad marihuana yra gerokai mažiau kenksminga už alkoholį ir cigaretes, o šių, dėl kažkokių priežasčių legaliais mūsų šalyje laikomų narkotikų suvartojimas Lietuvoje yra nežmoniškai didelis. Tiesa, itin užkietėję kanapių rūkaliai, taip pat kaip ir rūkantieji tabaką, padidina riziką susirgti kvėpavimo sistemos ligomis.

Tačiau interneto platybėse gausu patikimų (žinoma, tame tarpe ir ne tokių patikimų) šaltinių apie kanapių teigiamas ir neigiamas savybes. Pateikiame įdomiausius faktus:

1. Tik maždaug 9 % reguliariai vartojančių marihuaną, tampa priklausomi.

2. Manoma, jog kanapės gali padėti įveikti vėžį. Buvo atlikti bandymai su žiurkėmis, kurioms, naudojant kanapių junginius, augliai išnyko ar sumažėjo. Tačiau pasaulyje įsitvyravus nuomonei, jog šis, tūkstančius metų vaistu laikytas augalinis preparatas griauna žmonėms gyvenimus, medicininiai tyrimai turėjo sustoti. Lieka tikėtis, kad kuo anksčiau jie įgaus pagreitį ir atneš mums gerų žinių.

3. Įrodyta, jog marihuana malšina skausmą. Tai yra pagrindinė priežastis, kodėl daugelyje pasaulio valstybių ji naudojama medicininiais tikslais.

4. Taip pat medicininė marihuana naudojama sergančiųjų glaukoma gydymui, chemoterapijos simptomų mažinimui, miego sutrikimų ar kitų neurologinių būklių palengvinimui.

5. Pašaliniai poveikiai, pavartojus kanapių, apima trumpalaikės atminties sutrikdymą, koordinacijos pablogėjimą, todėl žmogus negali vairuoti. Kitaip tariant, pašalinis poveikis lygiai toks pat kaip alkoholio, tačiau kanapių sukeltas apsvaigimas visiškai praeina per 2-3 valandas, kai tuo tarpu alkoholis verčia mus jaustis nekaip mažiausiai 10 valandų.

6. Legali marihuana yra greičiausiai auganti industrija JAV, sukūrusi tūkstančius darbo vietų ir nešanti valstybėms didžiulį pelną.

7. Pirmieji įrašai apie kanapių vartojimą randami 4700 metų senumo Kinijos užrašuose.

8. Dar niekada nėra buvę užfiksuota atvejo, kuomet mirštama perdozavus kanapių. Priešingai nei apsinuodijus alkoholiu.

Tad, atsižvelgiant į šiuos faktus, ar nebūtų geriau palaikyti Ramūno Karbauskio siūlymą dėl alkoholio ribojimo Lietuvoje ir vietoj to, galbūt nebūtinai legalizuoti, bet bent jau dekriminalizuoti marihuaną mūsų šalyje. Žiū, gal pareigūnai atrastų laiko ir jėgų tikrų problemų sprendimui ir pamažu vis rečiau eskaluojama taptų aktuali ir opi Vilniaus taboro tema.

https://www.youtube.com/watch?v=d7aTLfOKCwU

Užupis žolė marihuana suktinė legalizacija Karbauskis
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
92 peržiūros rugpjūčio mėn.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Įvykiai
Ketvirtadienį Rygoje pristatyta lietuvių sukurta naujovė – virtualioje realybėje (VR) atkurtas Latvijos sostinės gyvenimas prieš šimtmetį. „Riga Time Jump“ pavadintą minutės trukmės vaizdą galima stebėti bet kuriame išmaniajame įrenginyje arba Domo katedros aikštėje specialiai įrengtu teleskopu. Lietuviškas sprendimas – tarp pirmųjų pasaulyje Lietuviškos įmonės „Nonsense.tv“ sukurtas sprendimas tapo vienu pirmųjų pasaulyje virtualios realybės istorinių v...
Kultūra
„Vilna“ – taip Vilnių vadindavo žydai. Kalbama, kad 1812-aisiais viešnagės metu Vilniuje, Napoleonas pažvelgė į Vilnius Didžiąją sinagogą ir pasakė: „Vilnius yra Lietuvos Jeruzalė“. Žydai į Lietuvą atsikėlė nuo XV a., kai kuriuose miestuose jie užėmė didžiąją dalį populiacijos. Žydai statė sinagogas, viešąsias pirtis, kapines, bibliotekas, ješivas, mokyklas, teatrus, koncertų sales, kūrė rašytojų ir darbo sąjungas, restoranus, verslo, sporto ir kultūros in...
Transportas
Vilniuje suremontuota vienos ilgiausių ir judriausių – Geležinio Vilko gatvės – atkarpa nuo Noragiškių iki Didlaukio gatvės. Paklota 2,105 kilometro naujos asfaltbetonio dangos, pakeisti kelio bortai, suremontuoti šaligatviai, atnaujintas ženklinimas. Šios Geležinio Vilko gatvės dalies remontui sostinės savivaldybė skyrė 423 tūkst. eurų. Sutvarkius šią gatvę, didžiausią naudą ir patogumą iškart pajus apie 52 tūkstančiai vilniečių, kurie kasdien važiuoja iš...
Sportas
Naujasis Jėnos (Vokietija) krepšinio komandos trenerio asistentas – lietuvis Marius Linartas. Jo užduotis – suburti jaunuosius krepšinio talentus. Jaunieji krepšininkai spaudžia ranką naujam Jėnos miesto krepšinio komandos trenerio asistentui. „Jie man kaip vaikai“, sako Marius Linartas. Pora mokinių yra jo sūnūs – penkiolikmečiai dvyniai Adomas ir Bartautas. Linartas porai metų pasirašė kontraktą su „Science City Jena“ krepšinio klubu ir treneriu Bjornu H...
Video
„Tautmilės globos“ savanoriai vėl džiugina beglobius gyvūnus. Šį kartą jie keturkojams suorganizavo maudynes netoliese esančiame vandens tvenkinyje.  Karščiausias dienas metuose šunims itin sunku ištverti. Todėl prieglaudos savanoriai dešimt seniausiai prieglaudoje gyvenančių puikiai sutariančių šunų išvedė pasimaudyti. Mums įprasta prausti keturkojus, tačiau „Tautmilės globos“ prieglaudoje tai – didžiulė šventė.  Maudynes organizavo savanorės Urtė bei Akv...
Video
Vilniaus „Ryto“ klubas pradėjo pasiruošimą artėjančiam sezonui ir susirinko į pirmąją stovyklą. Joje pirmą kartą klubo istorijoje vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis sušuko naująjį klubo pavadinimą, o krepšininkai susipažino vienas su kitu ir pradėjo fiziškai ruoštis naujiems krepšinio metams. Į pirmąją „Ryto“ treniruotę susirinko 12 žaidėjų: Deividas Sirvydis, Lukas Kvedaravičius, Aistis Pilauskas, Margiris Normantas, Eimantas Bendžius, Evaldas Kairys...
Įvykiai
Garsioji Vilniaus reklamos kampanija „Vilnius – G-spot of Europe“ mobilizavo pasaulio žiniasklaidos dėmesį Lietuvos sostinei ir paskatino kalbėti ne tik apie pačią reklamą, bet ir apie Vilnių kaip kelionių kryptį. Šį savaitgalį Vilnius atsirado ne tik solidžiausių Jungtinės Karalystės, Prancūzijos ir kitų šalių leidinių puslapiuose, bet ir milijonus gerbėjų visame pasaulyje turinčio JAV komiko Johno Oliverio laidoje. Per pirmąsias reklamos kampanijos „Viln...
Sportas
Rungtynės žalgiriečiams prasidėjo itin nesėkmingai. Šeštą minutę po reido kraštu Pablo Sarabia atmetė kamuolį į vidurį ir Nolito beliko įmušti į neginamus vartus. Dar po minutės po Aleixo Vidalio perdavimo iš krašto P. Sarabia smūgiavo vienu lietimu, Džiugas Bartkus pirštų galais lietė kamuolį, tačiau šis įskriejo į vartus. „Žalgiriui“ sunkiai sekėsi sugaudyti įsibėgėjusius varžovus ir 13 min. Nolito turėjo dar vieną šansą baudos aikštelėje, tačiau šį kart...
Kultūra
Rugpjūčio 21 d. Baltijos gitarų kvartetas kvies į intriguojančią kelionę, aplankant skirtingas epochas bei stilius. Pasak vieno iš kolektyvo narių, Zigmo Čepulėno, nors koncerto pavadinimas „Barock!“ sufleruoja roko ir baroko stilistikos dominavimą, publikos laukia daug didesnė žanrų bei stilių įvairovė. „Klausytojai išgirs flamenko, balkanų, brazilų folko, džiazo bei jau minėtus roko ir baroko stilius. Pavadinimas daugiau nurodo programos koncepciją - bar...