Žolinių šventė Užupyje kvepėjo kanapėmis

Rugpjūčio 15 dieną, lietuviams minint valstybinę šventę Žolines, Vilniuje vyko renginys „Užupio Respublika skelbia laisvę žolei“.

Antradienį vakarop Užupis buvo sklidinas žmonių, kurie pasisako už marihuanos legalizaciją mūsų šalyje arba čia šurmuliavo tiesiog vedami smalsumo. Renginio metu buvo atidengtas naujas meno kūrinys ant sienos kanapių tematika. Piešinį kūrė ta pati komanda kaip ir visame pasaulyje išgarsėjusį Trampo ir Putino bučinį bei šių dienų lietuvių aktualijas įprasminęs „The party is over“ (liet. „Vakarėlis baigėsi“) piešinys su Ramūno Karbauskio, Aurelijaus Verygos bei Agnės Širinskienės atvaizdais, rankose laikančiais automatinius ginklus.

Renginio metu susirinkusieji buvo kviečiami ne tik vaišintis kanapiniais skanumynais, tačiau ir stebėti itin šmaikštų reginį, kaip Užupio angelas užtraukė dūmelį.

Kanapių legalizavimo tema yra aktuali jau daugelį metų ir visus šiuos metus ji kelia daugybę diskusijų. Kol vienos pasaulio valstybės šį žolinį preparatą legalizuoja, kitos - už kelis trupinius rastus piliečio kišenėje, sodina į kalėjimą.

Lietuvoje visi pagautieji su suktinėmis nuo naujųjų metų yra baudžiami pagal BK. O tai reiškia, kad tas, kas neteisėtai gamino, perdirbo, įgijo, laikė, gabeno ar siuntė narkotines ar psichotropines medžiagas neturėdamas tikslo jas parduoti ar kitaip platinti, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Ar tikrai to reikia? Nejaugi mūsų pareigūnai iš tiesų neturi daugiau ką veikti, kaip tik vaikytis jaunuolių grupeles ir laužyti jiems rankas tarsi tikriems nusikaltėliams ir tik už tai, kad jie prisidegė medicinoje tūkstančius metų vaistu laikomą suktinę.

Juk jau seniai moksliškai įrodyta, kad marihuana yra gerokai mažiau kenksminga už alkoholį ir cigaretes, o šių, dėl kažkokių priežasčių legaliais mūsų šalyje laikomų narkotikų suvartojimas Lietuvoje yra nežmoniškai didelis. Tiesa, itin užkietėję kanapių rūkaliai, taip pat kaip ir rūkantieji tabaką, padidina riziką susirgti kvėpavimo sistemos ligomis.

Tačiau interneto platybėse gausu patikimų (žinoma, tame tarpe ir ne tokių patikimų) šaltinių apie kanapių teigiamas ir neigiamas savybes. Pateikiame įdomiausius faktus:

1. Tik maždaug 9 % reguliariai vartojančių marihuaną, tampa priklausomi.

2. Manoma, jog kanapės gali padėti įveikti vėžį. Buvo atlikti bandymai su žiurkėmis, kurioms, naudojant kanapių junginius, augliai išnyko ar sumažėjo. Tačiau pasaulyje įsitvyravus nuomonei, jog šis, tūkstančius metų vaistu laikytas augalinis preparatas griauna žmonėms gyvenimus, medicininiai tyrimai turėjo sustoti. Lieka tikėtis, kad kuo anksčiau jie įgaus pagreitį ir atneš mums gerų žinių.

3. Įrodyta, jog marihuana malšina skausmą. Tai yra pagrindinė priežastis, kodėl daugelyje pasaulio valstybių ji naudojama medicininiais tikslais.

4. Taip pat medicininė marihuana naudojama sergančiųjų glaukoma gydymui, chemoterapijos simptomų mažinimui, miego sutrikimų ar kitų neurologinių būklių palengvinimui.

5. Pašaliniai poveikiai, pavartojus kanapių, apima trumpalaikės atminties sutrikdymą, koordinacijos pablogėjimą, todėl žmogus negali vairuoti. Kitaip tariant, pašalinis poveikis lygiai toks pat kaip alkoholio, tačiau kanapių sukeltas apsvaigimas visiškai praeina per 2-3 valandas, kai tuo tarpu alkoholis verčia mus jaustis nekaip mažiausiai 10 valandų.

6. Legali marihuana yra greičiausiai auganti industrija JAV, sukūrusi tūkstančius darbo vietų ir nešanti valstybėms didžiulį pelną.

7. Pirmieji įrašai apie kanapių vartojimą randami 4700 metų senumo Kinijos užrašuose.

8. Dar niekada nėra buvę užfiksuota atvejo, kuomet mirštama perdozavus kanapių. Priešingai nei apsinuodijus alkoholiu.

Tad, atsižvelgiant į šiuos faktus, ar nebūtų geriau palaikyti Ramūno Karbauskio siūlymą dėl alkoholio ribojimo Lietuvoje ir vietoj to, galbūt nebūtinai legalizuoti, bet bent jau dekriminalizuoti marihuaną mūsų šalyje. Žiū, gal pareigūnai atrastų laiko ir jėgų tikrų problemų sprendimui ir pamažu vis rečiau eskaluojama taptų aktuali ir opi Vilniaus taboro tema.

https://www.youtube.com/watch?v=d7aTLfOKCwU

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.