Žolinių šventė Užupyje kvepėjo kanapėmis

Rugpjūčio 15 dieną, lietuviams minint valstybinę šventę Žolines, Vilniuje vyko renginys „Užupio Respublika skelbia laisvę žolei“.

Antradienį vakarop Užupis buvo sklidinas žmonių, kurie pasisako už marihuanos legalizaciją mūsų šalyje arba čia šurmuliavo tiesiog vedami smalsumo. Renginio metu buvo atidengtas naujas meno kūrinys ant sienos kanapių tematika. Piešinį kūrė ta pati komanda kaip ir visame pasaulyje išgarsėjusį Trampo ir Putino bučinį bei šių dienų lietuvių aktualijas įprasminęs „The party is over“ (liet. „Vakarėlis baigėsi“) piešinys su Ramūno Karbauskio, Aurelijaus Verygos bei Agnės Širinskienės atvaizdais, rankose laikančiais automatinius ginklus.

Renginio metu susirinkusieji buvo kviečiami ne tik vaišintis kanapiniais skanumynais, tačiau ir stebėti itin šmaikštų reginį, kaip Užupio angelas užtraukė dūmelį.

Kanapių legalizavimo tema yra aktuali jau daugelį metų ir visus šiuos metus ji kelia daugybę diskusijų. Kol vienos pasaulio valstybės šį žolinį preparatą legalizuoja, kitos - už kelis trupinius rastus piliečio kišenėje, sodina į kalėjimą.

Lietuvoje visi pagautieji su suktinėmis nuo naujųjų metų yra baudžiami pagal BK. O tai reiškia, kad tas, kas neteisėtai gamino, perdirbo, įgijo, laikė, gabeno ar siuntė narkotines ar psichotropines medžiagas neturėdamas tikslo jas parduoti ar kitaip platinti, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Ar tikrai to reikia? Nejaugi mūsų pareigūnai iš tiesų neturi daugiau ką veikti, kaip tik vaikytis jaunuolių grupeles ir laužyti jiems rankas tarsi tikriems nusikaltėliams ir tik už tai, kad jie prisidegė medicinoje tūkstančius metų vaistu laikomą suktinę.

Juk jau seniai moksliškai įrodyta, kad marihuana yra gerokai mažiau kenksminga už alkoholį ir cigaretes, o šių, dėl kažkokių priežasčių legaliais mūsų šalyje laikomų narkotikų suvartojimas Lietuvoje yra nežmoniškai didelis. Tiesa, itin užkietėję kanapių rūkaliai, taip pat kaip ir rūkantieji tabaką, padidina riziką susirgti kvėpavimo sistemos ligomis.

Tačiau interneto platybėse gausu patikimų (žinoma, tame tarpe ir ne tokių patikimų) šaltinių apie kanapių teigiamas ir neigiamas savybes. Pateikiame įdomiausius faktus:

1. Tik maždaug 9 % reguliariai vartojančių marihuaną, tampa priklausomi.

2. Manoma, jog kanapės gali padėti įveikti vėžį. Buvo atlikti bandymai su žiurkėmis, kurioms, naudojant kanapių junginius, augliai išnyko ar sumažėjo. Tačiau pasaulyje įsitvyravus nuomonei, jog šis, tūkstančius metų vaistu laikytas augalinis preparatas griauna žmonėms gyvenimus, medicininiai tyrimai turėjo sustoti. Lieka tikėtis, kad kuo anksčiau jie įgaus pagreitį ir atneš mums gerų žinių.

3. Įrodyta, jog marihuana malšina skausmą. Tai yra pagrindinė priežastis, kodėl daugelyje pasaulio valstybių ji naudojama medicininiais tikslais.

4. Taip pat medicininė marihuana naudojama sergančiųjų glaukoma gydymui, chemoterapijos simptomų mažinimui, miego sutrikimų ar kitų neurologinių būklių palengvinimui.

5. Pašaliniai poveikiai, pavartojus kanapių, apima trumpalaikės atminties sutrikdymą, koordinacijos pablogėjimą, todėl žmogus negali vairuoti. Kitaip tariant, pašalinis poveikis lygiai toks pat kaip alkoholio, tačiau kanapių sukeltas apsvaigimas visiškai praeina per 2-3 valandas, kai tuo tarpu alkoholis verčia mus jaustis nekaip mažiausiai 10 valandų.

6. Legali marihuana yra greičiausiai auganti industrija JAV, sukūrusi tūkstančius darbo vietų ir nešanti valstybėms didžiulį pelną.

7. Pirmieji įrašai apie kanapių vartojimą randami 4700 metų senumo Kinijos užrašuose.

8. Dar niekada nėra buvę užfiksuota atvejo, kuomet mirštama perdozavus kanapių. Priešingai nei apsinuodijus alkoholiu.

Tad, atsižvelgiant į šiuos faktus, ar nebūtų geriau palaikyti Ramūno Karbauskio siūlymą dėl alkoholio ribojimo Lietuvoje ir vietoj to, galbūt nebūtinai legalizuoti, bet bent jau dekriminalizuoti marihuaną mūsų šalyje. Žiū, gal pareigūnai atrastų laiko ir jėgų tikrų problemų sprendimui ir pamažu vis rečiau eskaluojama taptų aktuali ir opi Vilniaus taboro tema.

https://www.youtube.com/watch?v=d7aTLfOKCwU

Užupis žolė marihuana suktinė legalizacija Karbauskis
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
92 peržiūros spalio mėn.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Įvykiai
Europos parlamento narys Antanas Guoga, pastaruoju metu rimtai svarstęs ir žiniasklaidoje nuolat minėtas kaip galimas kandidatas į Vilniaus miesto merus, priėmė sprendimą dėl dalyvavimo artimiausiuose savivaldos rinkimuose. „Esu aktyvus vilnietis. Prieš metus čia įkūrėme Blockchain centrą, kuris garsina Vilnių, kaip inovacijų ir technologijų sostinę visame pasaulyje. Einu miesto krepšinio komandos „Rytas“ prezidento pareigas. Dabar dar ir prie Modernaus me...
Įvykiai
Trečiadienio popietę „Imperial Hotel & Restaurant“ pasklido šventiška kalėdinė nuotaika. Manote – anksti? Tik ne pasaulinėje praktikoje. Didžiosios užsienio valstybės artėjančioms Kalėdoms pradeda ruoštis vos tik atšventusios Naujuosius metus. Lietuvoje bene pirmasis artėjančių žiemos švenčių nuotaikas paskleidė vienas prabangiausių šalies restoranų, kurio virtuvės šefai išskirtiniams kviestiniams svečiams pristatė pavyzdinį šventinį valgiaraštį. Vadovauda...
Foto ir video
Paaiškėjo, kas pradės išskirtinį publiką hipnotizuojančios britų muzikos grupės „Jungle“ koncertą Lietuvoje. Populiarioji grupė pirmąkart Vilniuje koncertuos lapkričio 9 d. Sostinės koncertų salėje „Compensa“ vyksiantį koncertą pradės žinomas atlikėjas ir grupės „Freaks On Floor“ lyderis Justinas Jarutis. Šiuo metu pasaulinėse gastrolėse koncertuojanti britų grupė „Jungle“ pristato geriausius hitus ir naują studijinį albumą „For Ever“, kurio išsiilgę gerbė...
Nuotraukų albumas
Spalio 12 – 13 dienomis į Keistuolių teatro sceną persikėlė bene garsiausia lietuvių literatūros istorija apie jauno žmogaus šuolį į suaugusiųjų pasaulį – Sauliaus Šaltenio apysaka “Riešutų duona”, pagal kurią režisierius Aidas Giniotis pastatė pirmąją šio sezono Keistuolių teatro premjerą jaunimui. Šiuolaikiškai interpretuota praeito amžiaus vidurio paauglių meilės istorija, paženklinta dviejų šeimų nesutarimų, scenoje subūrė skirtingų kartų aktorius – nu...
Įvykiai
Vilniaus oro uosto išvykimo terminale spalio 17 d. oficialiai atidaryta pagrindinė neapmokestinamų prekių parduotuvė „Heinemann Duty Free | Travel Value“. Naujo koncepto ir dizaino pereinamoje (angl. walk-through) parduotuvėje, įrengtoje vykdant Vilniaus oro uosto terminalo komercinės zonos rekonstrukciją, keliautojams bus pasiūlyta daugiau prekių kategorijų, platesnis asortimentas bei nauji tarptautiniai prekių ženklai. Išskirtinis dėmesys teikiamas Lietu...
Įvykiai
„BAA Training“ trečiadienį žiniasklaidos atstovams pristatė naują Boeing 737 Next Generation realaus skrydžio treniruoklį, kuris leis išplėsti pilotų rengimo pajėgumus. Naujasis Boeing 737 NG įsikurs mokymų centre Vilniuje, kur jau veikia Boeing 737 Classic ir Airbus A320 treniruokliai, ir leis papildomai apmokyti nuo 400 iki 1000 pilotų per metus, priklausomai nuo mokymų rūšies. Naujajame treniruoklyje įdiegtos inovatyvios technologijos, kurių dėka pilota...
Kultūra
Šiemet „Vilnius Jazz“ festivalyje surengtame jaunųjų džiazo talentų konkurse „Grand Prix“ buvo vertos visos finalo grupės, sublizgėjusios kiekviena savaip kūrybingumu. Tačiau nugalėtoją, anot žiuri pirmininko A.Gusčio, lėmė matematika.  Daugiausiai žiuri ir publikos balsų surinko profesionaliausiai pasirodžiusi „D.Jurevičius Group“ (Deimantas Balys Jūrevičius – gitara, Donatas Petreikis – saksofonas, Domas Žeromskas – fortepijonas, Nojus Drąsutis – boso gi...
Verslas
Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai atveria Kompetencijų ir paslaugų centrą, kuriame teiks konsultacijas ir paslaugas jaunoms įmonėms, nemokamai dalinsis patalpomis su startuoliais. Kiti rūmų nariai – augančios kompanijos, vidutinės įmonės ar didieji rinkos žaidėjai šiame centre galėsis naudotis jų poreikiams pritaikytomis paslaugomis, ekspertinėmis konsultacijomis.  „Rūmų verslo ir mokslo bendruomenė nėra vien atskirų verslo subjektų interesus atst...
Transportas
Pigių skrydžių bendrovei „Wizz air” nutraukus tiesioginius skrydžius iš Vilniaus į Varšuvą, keleivių vežimo bendrovė „Lux Express” skaičiuoja, kad jų autobusais iš Vilniaus į Varšuvą važiuos 15-20 proc. daugiau keleivių. Pigių skrydžių oro linijos „Wizz air“ paskelbė, jog nuo šių metų spalio 19 dienos panaikina maršrutą Vilnius-Varšuva, todėl keliauti į šį miestą lėktuvu taps gerokai brangiau. Tarptautinė keleivių vežimo bendrovė „Lux Express“ prognozuoja,...