Lenkiškų pasų variantas su Aušros vartų atvaizdu praranda populiarumą

Lenkijos piliečiai internete vis dar balsuoja už vaizdus, kurie turėtų būti įamžinti ant lenkiškų pasų. Didelį ažiotažą lietuvių tarpe sukėlė Lenkijos vidaus reikalų ministerijos pasiūlytas pasų variantas, kurio dizaine yra Vilniuje esančių Aušros vartų atvaizdas. Pastarosiomis dienomis lenkų surengtame balsavime šis paso variantas prarado populiarumą.

Prieš kelias savaites, tarp 13 variantų, pasas su Aušros vartų atvaizdu buvo pakilęs net į antrą vietą. Šiuo metu jis nukrito į aštuntą vietą (63 688 balsai) ir panašu, jog nebus išrinktas. Konkursas vyksta iki rugsėjo 10 dienos. Jame bus išrinkti šeši daugiausiai balsų surinkę atvaizdai.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius praėjusią savaitę išreiškė nuostabą šiuo įvykiu ir tikėjosi, jog tokie pasai nebus realizuoti. Ministerija buvo pasikvietusį Lenkijos ambasadorių ir jam priminė kelius istorinius faktus, susijusius su Aušros vartais. L.Linkevičius tada pridėjo, jog tai liečia ir ukrainiečių tautą, kadangi viename dizaine atvaizduotas Ukrainos miestas Lvovas.

„Nenormalu, kai tai daroma naudojant kitos valstybės vaizdus, juo labiau žinant, kad mūsų istorijoje būta įvairių puslapių. Kalbant apie Vilnių, šio krašto likimą, tai dar jautriau. Todėl tiesiog privalu atsižvelgti į šias aplinkybes“, - praėjusią savaitę kalbėjo L.Linkevičius.

Dėl šio kuriozo buvo sukrutusi ir lenkų spauda, rašiusi apie lietuvių nepasitenkinimą. Lietuvos Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis išreiškė viltį, jog Lenkija negriaus diplomatinių santykių su Lietuva dėl pasų iliustracijų.

Balsavimas vyksta Lenkijos vyriausybės tinklalapyje - www.zaprojektujpaszport.gov.pl

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.