Vilniuje diegiama išmanioji automobilių statymo sistema

Šį ketvirtadienį sostinėje pradedamas bandomasis automobilių stovėjimo valdymo projektas. Vilniuje jis vyks tris mėnesius - centre esančiose A. Tumėno ir Gynėjų gatvėse bus atliekami išmanaus automobilių stovėjimo valdymo bandymai. Rugpjūčio 17-18 dienomis 130 Vilniaus aikštelių ketinama įmontuoti sensorinius daviklius. Tai vilniečiams ir miesto svečiams padės suprasti, kur yra laisvų parkavimo vietų.

Davikliai vairuotojams leis prieš atvykstant į aikštelę pasitikrinti, ar yra laisvų vietų. Nuo šiol stovėjimo aikštelės bus išnaudojamos žymiai optimaliau, o taip pat aikštelių prižiūrėtojams taps lengviau fiksuoti automobilių statymo tvarkos pažeidimus.

Bandymai bus atliekami ne atsitiktinoje vietoje. A. Tumėno ir Gynėjų gatvėse šiuo metu egzistuoja visi trys stovėjimo tipai: rezervuotas, įprastas ir neįgaliesiems. Savivaldybės įmonė „Susisiekimo paslaugos“ informuoja, jog net 79 procentai Vilniaus vairuotojų savo automobilius mokamose aikštelėse stato bent kartą per savaitę. Paskaičiuota, jog laisvą vietą atsitiktinoje aikštelėje randa tik kas trečias vairuotojas.

Bandomojo projekto tikslas - padėti Vilniaus vairuotojams patogiai rasti laisvas parkavimo vietas mieste. Jeigu projektas pasiteisins, bus sukurta mobili programėlė, kurioje vairuotojai matys laisvas parkavimo vietas konkrečioje teritorijoje.

„Suprantame, koks kiekvienam vairuotojui svarbus yra jo asmeninis laikas – tuo labiau, kad pusė jų visų į centrinę miesto dalį atvyksta darbo reikalais. Juk norima sugaišti kuo mažiau laiko statant automobilį. Todėl tikimės, kad pasibaigus šiam bandomajam projektui papildysime savo turimų automobilių stovėjimo valdymo priemonių arsenalą dar keliais išmaniais sprendimais“, – sakė Vaidotas Meškauskas.

Bandomąjį projektą įgyvendina Vilniaus miesto savivaldybė, SĮ „Susisiekimo paslaugos“, Vilniaus miesto verslo ir turizmo plėtros agentūra „Go Vilnius“ ir partneriai iš Izraelio „My City 360“.

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.